چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » فیلم/ ویدئویی از دیدار ولایتی و پوتین در روسیه
Russian President Vladimir Putin (R) shakes hands with Ali Akbar Velayati, foreign policy advisor to Iran supreme leader, during a meeting at the Novo-Ogarevo residence, outside Moscow, on July 12, 2018. / AFP PHOTO / Sputnik / Alexei Druzhinin

فیلم/ ویدئویی از دیدار ولایتی و پوتین در روسیه

ویدئویی که صفحه اینستاگرام علی‌اکبر ولایتی، مشاور ع.خامنه ای  از دیدار امروز با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه منتشر کرد

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی مشاور ع. خامنه ای که به‌عنوان فرستاده ویژه  رهبری و رئیس جمهور ایران به روسیه سفر کرده است در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیام  رهبر و رئیس جمهور را در اقامتگاه رییس جمهوری روسیه در منطقه نووآگاریووا در شمال غربی مسکو به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه تسلیم کرد.

در این دیدار که بیش از یک ساعت به طول انجامید علاوه بر مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه، یوری اوشاکوف دستیار ویژه پوتین در امور بین الملل و ماکسیم بارانوف معاون رییس اداره دوم آسیای وزارت خارجه روسیه حضور دارند.

طرفین در این دیدار ضمن تاکید بر توسعه همه جانبه روابط فی مابین در حوزه‌های دفاعی، نفتی، هسته‌ای، صنعتی، کشاورزی، توسعه‌، تجارت و … درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

علی اکبر ولایتی  پیش از این دیدار و هنگام ورود به مسکو با اشاره به استراتژیک بودن رابطه ایران و روسیه به خبرنگاران گفت: در سال‌های اخیر مجموعه روابط دو جانبه و منطقه ای رو به افزایش و ارتقا بوده است. همکاری‌هایی که در منطقه بین مجموعه جبهه مقاومت به رهبری ایران و روسیه در تقابل با تروریسم و بانیان آن در سوریه و سایر کشورهای منطقه صورت گرفت، یک الگوی مثال زدنی از همکاری ایران و روسیه است که فقط رابطه استراتژیک و بلند مدت می‌تواند چنین همکاری‌هایی را توجیه کند.درحوزه‌های بین المللی نیز کمک‌هایی که روسیه درسازمان ملل به ایران کرد و همکاری‌هایی که دو طرف در برجام داشتند، از مصادیق دیگر همکاری‌های راهبردی بین دو کشور است.علاوه بر اینها روابط دو جانبه در حوزه‌های دفاعی، سیاسی، اقتصادی، هسته‌ای و امنیتی، حکایت از یک برنامه دراز مدت بین دوکشور دارد.

همچنین مشاور بین الملل ع.خامنه ای قرار است در بخش خبری ۱۴ امروز در خصوص جزییات این ملاقات مهم به صورت زنده با مردم صحبت کند.