یکشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » درگیری مردم و پلیس در پی تصادف یک نفت‌کش با اتوبوس مسافربری در سنندج که دست‌کم ۲۰ کشته برجای گذاشت؛

درگیری مردم و پلیس در پی تصادف یک نفت‌کش با اتوبوس مسافربری در سنندج که دست‌کم ۲۰ کشته برجای گذاشت؛

 

برخی منابع محلی تا ۲۷ قربانی را اعلام کرده اند. به گفته ی شاهدان عینی، باتوجه به انکه تانکر ترمز بریده، حامل قیر بوده، متاسفانه تعدادی از جان باختگان زیر قیر ها مدفون شده اند.

براساسها گزارشها، موج انفجار ماشین های اطراف ترمینال سنندج را به اطراف پرتاب کرده است.

در شهر سنندج در غرب ایران، تصادف یک نفتکش به مقصد عراق با یک اتوبوس مسافربری دست کم ۲۰ کشته برجای گذاشت. برخی مقام های محلی آمار ۲۰ کشته را اعلام کرده اند.

به گزارش«انتخاب»، تانکر حامل سوخت که از بلوار دکتر حسینی به سمت پایین در حال حرکت بود با یک دستگاه اتوبوس برخورد و بعد از انفجار موجب کشته و زخمی شدن چند سرنشین اتوبوس شد.

اتوبوس بر اساس آمار ترمینال حامل 11 مسافر 2 راننده و یک کمک راننده بوده است، اما آمار دقیقی از کشته و زخمی شدگان این حادثه هنوز در دست نیست.

بنابر گفته های رسانه های محلی، علت حادثه بریده شدن ترمز تانکر بوده است.

سه شنبه شب ۱۹ تیر، کاربران زیادی فیلم و عکس هایی از تصادف این نفتکش با اتوبوس را منتشر کردند. در فیلم های منتشر شده آتش شعله هایی به بلندی بیش از بیست متر دارد.

به نوشته خبر آنلاین، اتوبوس در حال خروج از ترمینال سنندج بود که تانکر حامل نفت در بلوار دکتر حسینی با آن برخورد می کند.

برخی خبرگزاری های دولتی ایران تایید کرده اند که اتوبوس مسافربری متعلق به شرکت «گیتی سیر» بود.

درگیری در شهر سنندج و فضای امنیتی

ساعتی بعد از این سانحه در بامداد چهارشنبه درگیری و اعتراض مردم در سنندج گزارش شد.

برخی کاربران در فضای مجازی نوشته اند مردم بارها به حضور این تانکرها که مواد نفتی ایران را به عراق حمل می کنند، اعتراض دارند و پیش از این هم بارها حوادثی در سطح کوچکتر رخ داده بود.

فیلم هایی از درگیری مردم و پلیس بعد از این تصادف منتشر شده است:‌