شنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » به گزارش مشرق، به نقل از کانال اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار ع. خامنه‌ای، “خط حزب الله ۱۳۹ ” منتشر شد.

به گزارش مشرق، به نقل از کانال اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار ع. خامنه‌ای، “خط حزب الله ۱۳۹ ” منتشر شد.

نشریه خط حزب‌الله با توجه به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و حل نشدن تحریم‌ها در جدیدترین سخن هفته خود با عنوان «بن‌بست غرب‌گرایی» به ناکارآمدی این نسخه‌های وارداتی برای حل مشکلات کشور پرداخته است.

در بخشی از متن چنین می‌خوانیم: درست گفته‌اند “من جرّب المجرّب حلّت به النّدامة” یعنی «اگر از تجربه‌ها درس نگرفتیم، قطعاً ضرر خواهیم کرد. باید تجربه‌ها را در مقابل چشم خودمان بگذاریم، ملاحظه کنیم و از این تجربه‌ها درس بگیریم.»(۱۳۹۷/۰۳/۰۲) امروز اگر برخی افراد، دچار فراموشی تاریخی شده و تجربه‌های صد سال اخیر این کشور در تعامل با غرب را، فراموش کرده‌اند، حداقل تجربه‌ی چند سال اخیر پیش روی ماست. در سال‌های اخیر، با این تصور که می‌توان با آمریکا نشست و به نتیجه‌ی مطلوب رسید و مشکل کشور یعنی تحریم‌ها را حل کرد، بر سر میز مذاکرات حاضر شدیم. مذاکرات گرچه با نگارش متنی موسوم به “برجام” به انتها رسید، اما نه تنها مشکل تحریم‌ها حل نشد، بلکه تحریم‌های جدیدی هم مشمول ایران شد. تجربه‌ی برجام بار دیگر نشان داد که با نسخه‌های وارداتی، نمی‌توان مشکل کشور را حل کرد.

شمارش قبلی نشریه خط حزب الله را بخوانید:

خط حزب الله 138: ماجرای نامه نمایندگان مجلس ششم به رهبر انقلاب چه بود؟

خط حزب الله ۱۳۷؛ ای نشسته صف اول! +دانلود

خبر ویژه این هفته خط حزب‌الله نیز به «مخالفتع.خامنه ای با برگزاری مراسم شکرگزاری سلامتی ایشان در حادثه ۶ تیر» پرداخته و در پیغامی شفاهی درباره چنین مراسم‌هایی، خطاب به برگزارکنندگان گفت: «بگویید مراسم شکرگزاری لازم نیست. مرا در دلتان دعا کنید.»

همچنین در دیدار روز گذشته مسئولان قوه قضاییه با ع.خامنه ای، او به موضوع مهم مبارزه قاطع و صریح با مفاسد و مفسدان اقتصادی پرداختند.  به همین جهت خط حزب‌الله در این شماره به توصیه‌های او به مسئولین برای مبارزه با فساد پرداخته است.

در ماجرای هفتم تیر دو گروه رسوا شدند، چشم امید دشمن به این خصوصیات منفی ماست، مردم باید حس کنند که قوه قضائیه پناه آنهاست، همه باید خود را در مقابل مسئولیت‌هایی که دارند پاسخگو بدانند، اگر امروز جوان را تربیت نکنید فردا که مسئول شد کار را یا ضعیف انجام می‌دهد یا غلط، باید فضا برای انسان‌های مستعد باز باشد، مرد نباید خیال کند همه چیز مال اوست و… عناوین بخش‌های دیگر نشریه خط حزب‌الله است که مخاطبین گرامی می‌توانند با مراجعه به نشریه این مطالب را مورد مطالعه قرار دهند.

صدوسی‌ونهمین شماره‌ی خط حزب‌الله به روح  محسن حاجی‌بابا تقدیم شده است.نسخه‌ی PDF نشریه در سه نسخه‌ی تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر روی خروجی پایگاه KHAMENEI.IR قرار گرفته و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند