یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دلار به مرز ۹ هزار تومان رسید؛ راهپیمایی اعتراضی فروشندگان موبایل در تهران

دلار به مرز ۹ هزار تومان رسید؛ راهپیمایی اعتراضی فروشندگان موبایل در تهران

بنابر گزارش‌ها از تهران بهای دلار آمریکا در بازار غیررسمی تهران بار دیگر با ثبت رکوردی جدید به بیش از ۸۷۰۰ تومان رسید و شماری از کاسبان در مرکز تهران، در اعتراض به نابسامانی بازار ارز، دست به راهپیمایی در «خیابان جمهوری» زدند.

خبرگزاری ایسنا بهای هر دلار آمریکا در بازار آزاد تهران در روز یکشنبه را ۸۷۰۰ تومان گزارش کرده اما منابع غیررسمی این رقم را ۹ هزار تومان ذکر کرده و در عین حال گفته‌اند که خرید و فروش دلار عملا متوقف شده یا دادوستدهای اندکی صورت می‌گیرد.

همچنین بنابر گزارش‌ها، بهای یورو به بیش از ۱۰هزار و ۶۰۰ تومان و بهای پوند به حدود ۱۲ هزار تومان رسیده است.

به نوشته ایسنا، بازار سکه در بورس نیز روز یکشنبه با افزایش روبه‌رو شد و پس از آنکه هر سکه طلا، تحویلی در ماه شهریور، به قیمت سه‌میلیون و دویست‌هزار تومان عرضه شد مدیریت این نهاد موقتا سفارش خرید را متوقف کرد.

همزمان شماری از کانالهای تلگرامی و رسانه‌های ایران، از جمله ایلنا و وبسایت خبری «جماران»، با انتشار ویدئوهایی گزارش داده‌اند که دو مجتمع خرید «علاءالدین» و «چارسو» که عمدتا به خریدوفروش موبایل و وسایل دیجیتال اختصاص دارد روز یکشنبه شاهد تجمعاتی اعتراضی بود.

بنابر گزارش‌، کسبه این پاساژها «در اعتراض به نابسامانی وضعیت ارز» عصر یکشنبه مغازه‌های خود را تعطیل کردند و شماری از آنان نیز در خیابان‌های اطراف راه‌پیمایی کردند.

به نوشته وبسایت «جماران»، معترضان که در مسیر خیابان جمهوری به سوی میدان بهارستان حرکت می‌کردند شعارهایی از قبیل «دلار ۱۰ تومانی / نمی‌خوایم نمی‌خوایم» سر می‌دادند.

بنابر همین گزارش، نیروی انتظامی اقدام به متفرق کردن تجمع‌کنندگان کرده است.

خبرگزاری ایسنا روز شنبه به نقل از دلال‌ها و صرافان گزارش داده بود که از جمله دلایل افزایش نرخ ارز در بازار غیررسمی، «افزایش قیمت در بازار رسمی» و «عدم عرضه ارز طی روزهای اخیر از سوی بانک مرکزی» بوده است.