چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » گفت‌وگوی موگرینی و وزیر خارجه هند درباره برجام !

گفت‌وگوی موگرینی و وزیر خارجه هند درباره برجام !

التهاب آفرینهای بسیج در شهرهای ایران- بی اعتنایی دنیا به وعده های حکومت  درویش کُش ملاها!

فدریکا موگرینی با دست به دست کردن میکوشد تا برجام لگدمال شده را به دست هند از زیر پای بسیج و لباس شخصیهای آتش به اختیار بیرون بکشد؟!!

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه هند در دیدار با یکدیگر درباره اهمیت حفظ برنامه جامع اقدام مشترک گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایسنا، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در بروکسل با سوشما سواراج، وزیر امور خارجه هند دیدار و با وی درباره مسائل مختلف از جمله لزوم حفظ توافق هسته‌ای با ایران گفت‌وگو کرد.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، سوشما سواراج و فدریکا موگرینی درباره همکاری‌های سیاسی و امنیتی در زمینه‌های مبارزه با تروریسم و امنیت دریایی رایزنی کردند.

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا ماه گذشته (میلادی) با اعلام خروج خود از توافق هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5، گفت که تحریم‌ها علیه تهران را باز می‌گرداند. این مساله به ویژه موجب نگرانی شرکت‌های اروپایی که با ایران تعامل می‌کنند و خریداران بزرگ نفت ایران شده است که هند یکی از آنها به شمار می‌آید.

در همین راستا کمیسیون اروپا از آغاز فرآیند اجرای مقررات مسدودکننده خبر داده است که مانع از همکاری شرکت‌های اروپایی با تحریم‌های واشنگتن علیه تهران می‌شود.