یکشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » چگونگی پوشش خبر جنایت تکفیریهای “داعشی ضددرویش” در به شهادت رساندن درویش قهرمان محمدیاور ثلاث! در رسانه های زنجیره ای امروز صبح تهران!

چگونگی پوشش خبر جنایت تکفیریهای “داعشی ضددرویش” در به شهادت رساندن درویش قهرمان محمدیاور ثلاث! در رسانه های زنجیره ای امروز صبح تهران!

طرح شیطانی درویش ستیزی که توسط داعشهای تکفیری بیوطن درویش ستیز طراحی شده بود امروز دومین شهید گلگون کفن را رهسپار ملکوت اعلی نمود!

پوشش خبری این جنایت شوم در سایتهای پوششی زنجیره ای انعکاس گسترده ای داشت. سایت موسوم به مشرق نیوز وابسته به بخش پروپاگاندای اطلاعات سپاه  پاسداران در این مورد گزارش صددرصد وارونه و عاری از حقیقت را به شرح زیر ارائه کرده است:

محمدرضا ثلاث

حکم قصاص محمدرضا ثلاث باباجانی که ماموران ناجا را به شهادت رساند، سحرگاه دوشنبه مورخ 1397/3/28 اجرا شد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، ثلاث باباجانی در تاریخ 1396/11/30 و در پی تجمع غیرقانونی آشوب‌گران در گلستان هفتم از خیابان پاسداران، با راندن اتوبوس به سمت مامورین ناجا، آنان را هدف تهاجم عمدی خود قرار داده که منتهی به شهادت سه نفر از ماموران به اسامی گروهبان یکم رضا امامی، گروهبان یکم محمدعلی بایرامی و سرباز وظیفه رضا مرادی شده بود.

بیشتر بخوانید:

مروری بر پرونده ثلاث، راننده اتوبوس حادثه پاسداران

نامبرده در جریان تحقیقات، ضمن اقرار به عمدی بودن اقدام خود از جمله راندن و هدایت اتوبوس به سمت ماموران ناجا، علت را عصبانیت و خشم اعلام کرده است. با انجام تحقیقات در دادسرای ویژه جنایی تهران و صدور کیفرخواست، پرونده به شعبه‌ی نهم دادگاه کیفری یک تهران ارجاع و متهم به همراه وکیل تعیینی خود در جلسه دادگاه حضور یافت. دادگاه طی دادنامه‌ی مورخ 1396/12/28متهم را از بابت سه فقره قتل عمدی به سه بار قصاص نفس محکوم نمود و فرجام‌خواهی محکوم‌علیه طی دادنامه‌ی مورخ 1397/2/3 صادره از شعبه‌ی 39 دیوان عالی کشور مردود شناخته شد. متعاقباً با وصول پرونده به دادسرا و با عنایت به تقاضای اولیای دم هر سه شهید، مراحل استیذان از رییس قوه قضاییه برای اجرای قصاص نفس طی شد و حکم قصاص سحرگاه روز دوشنبه مورخ 1397/3/28 اجرا گردید.

فیلم اعتراف محمد ثلاث به قتل سه نفر را در ادامه می بینید: