دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » انتشار فیلم از «محمدبن‌سلمان» پس از اباطیل مورد ادعای حسین منقلی دربارهءحادثه «الخزامی»!!

انتشار فیلم از «محمدبن‌سلمان» پس از اباطیل مورد ادعای حسین منقلی دربارهءحادثه «الخزامی»!!

ولیعهد سعودی که از زمان حادثه تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاهی در محله الخزامی ریاض شایعات و ابهامات و گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره سرنوشت وی در محافل کیهان نورد و منقلی دااخل کشورمنتشر شده بود!!! در یک فیلم ظاهر شد. اما بازهم کیهان نوردهای منقلی از رو نمیروند!

انتشار اولین فیلم از «بن‌سلمان» پس از حادثه «الخزامی»؛ چهره گرفته ولیعهد سعودی+ عکس

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه الاخباریه سعودی فیلمی را پخش کرده است که در این فیلم محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به‌چشم می‌خورد، این اولین ظاهر شدن محمد بن سلمان در یک محفل رسمی پس از غیبت بیش از یک‌ماهه از زمان حادثه تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاهی در محله الخزامی ریاض به‌شمار می‌رود.

رسانه‌های محلی سعودی تصاویر و ویدئوهایی از نشست امیران مناطق مختلف عربستان با سلمان بن عبدالعزیز پخش کردند، نشستی که سه‌شنبه به‌مناسبت بیست و پنجمین نشست سالیانه آنها برگزار شد، نکته جالب در این فیلم، حضور محمد بن سلمان ولیعهد سعودی است.

در این فیلم، محمد بن سلمان کنار پدرش سلمان و برخی امیران مناطق به‌چشم می‌خورد.

نکته قابل توجه درباره‌ عکس‌های مربوط به نشست شورای وزیران سعودی که بن‌سلمان هم حضور دارد، قیافه ناراحت وی است.

ظاهر شدن بن‌سلمان در انظار البته رسمی از حدود یک هفته پیش با انتشار تصویری از وی در حال ریاست بر نشست شورای امور  اقتصادی و توسعه آغاز شد.

این در حالی است که مجتهد افشاگر سعودی که اخبار پشت‌پرده دربار سعودی را در صفحه توئیتر خود منتشر می‌کند، پیش از انتشار رسمی فیلم مربوط به بن‌سلمان، جزئیاتی جدید درباره سرنوشت وی اعلام کرد.

مجتهد در صفحه توئیتر خود نوشته بود بن‌سلمان از زمانی که ناپدید شده در یک کشتی در دریای سرخ در حال گشت‌وگذار است و در برخی اوقات به یکی از کاخ‌های ساحل می‌رود.

این فعال سعودی در ادامه گفت: بن‌سلمان در این کشتی با مقامات اسرائیلی دیدار کرده و همه دستورات بازداشت، و تکذیب اظهارات امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه توسط او در این کشتی صورت گرفته است.

مجتهد تأکید کرده بود: نزدیکان بن‌سلمان و کسانی که با او ارتباط دارند می‌گویند که وی بعد از حادثه الخزامی عمداً ناپدید شده است تا چنین برداشت شود که او فوت شده و یا جراحت او خطرناک است و در نتیجه پسرعموهای او که قصد کودتا علیه او را دارند، کار خود را آغاز کنند و سپس بن‌سلمان بتواند آن‌ها را شناسایی کند و از بین ببرد.

منابع مخالفان سعودی گفته بودند محمد بن سلمان از هنگام بروز حادثه «الخزامی» به دفتر کار خود در کاخ سلطنتی نرفته است.

در روزهای گذشته غیبت یک‌ماهه بن‌سلمان ولیعهد عربستان به تیتر نخست بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده بود، بن‌سلمان پس از ماجرای تیراندازی در کاخ الخزامی در اول اردیبهشت ماه دیده نشده و همین مسئله شایعه زخمی شدن وی را تقویت کرده بود، البته مقامات سعودی تلاش می‌‌کردند با انتشار برخی تصاویر بدون تاریخ نگاه‌ها را از بن‌سلمان و سرنوشت وی منحرف کنند به‌طوری که مدیر دفتر ولیعهد سعودی در ابتدا یک تصویر از بن‌سلمان با برخی از مقامات منطقه‌ای منتشر کرد که البته بدون تاریخ بود.

یک مخالف سعودی مقیم خارج عربستان هم گفته بود بن‌سلمان زخمی شده، اما زخم وی کاری نیست.

پس از این خبر، خبرگزاری رسمی عربستان بدون پرداختن به اخبار منتشرشده درباره دلیل غیبت طولانی ولیعهد این کشور در انظار عموم، مدعی تماس تلفنی وی با صدراعظم اتریش شد. در ادامه خبرگزاری عربستان چهارشنبه گذشته با انتشار عکس‌هایی از «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، نوشت، او در نشست شورای امور  اقتصادی حضور داشته است.

انتهای پیام/*