دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مهدی کروبی حصرخانگی اش را “غیرقانونی” خواند و گفت “ظاهرا پایانی هم بر این خودسری نیست”!

مهدی کروبی حصرخانگی اش را “غیرقانونی” خواند و گفت “ظاهرا پایانی هم بر این خودسری نیست”!

حجت الاسلام و المسلیمن شیخ مهدی کروبی الیگودرزی: عزرائیل تعیین کننده سرنوشت حصر غیرقانونی ما خواهد بود!

مهدی کروبی، از چهره های سیاسی ایران که از هشت سال پیش در حصرخانگی است، در نامه ای سرگشاده گفته است که سرنوشت “حصر غیرقانونی و بی‌ضابطه” او توسط عزائیل و با مرگ او “یا آن دیگری” تعیین می‌شود.

وب سایت سحام نیوز از منابع خبری نزدیک به آقای کروبی، امروز نهم خرداد (سی مه) نامه او خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی را منتشر کرده است.

آقای کروبی که دبیر کل حزب اعتماد ملی است، نوشته “هشت سال است که از حصر غیر قانونی و بی ضابطه می‌گذرد و ظاهرا پایانی هم بر این خودسری نیست و کسی هم خود را در قبال آن پاسخگو نمی‌داند. با این روند به نظر مى رسد ملک الموت حضرت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد بدین روی که یا ما زودتر می‌رویم و یا آن دیگری”.

مهدی کروبی در نامه ای سرگشاده خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، خواسته تا برای دومین بار، درخواست او مبنی بر استعفاء از سمت دبیرکلی حزب را بررسی و نهایی کنند. دبیرکل اعتماد ملی در حالی درخواست استعفا داده که روز جمعه گذشته، دومین کنگره سراسری حزب اعتماد ملی، علیرغم برخی حواشی برگزار گردید.

مهدی کروبی در این استعفاء نامه که سحام آن را منتشر کرده، از عملکرد ۱۳ ساله این حزب علیرغم کارشکنی ها و هزینه های متعدد سخن گفته و افزوده: “همه اعضای شورای مرکزی حزب اعم از آقایان و خانم‌ها به خوبی واقف هستند که برای تأسیس و تشکیل این حزب آنهم پس از انتخابات ۸۴ چه زحماتی کشیده شد.”

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، با “مضحک” و “فرمایشی” خواندن انتخابات ۸۸ افزوده:‌ “وقتی رئیس جمهور مستقر برای بار دوم در انتخاباتی مضحک و فرمایشی با افزایش ۷ میلیونی رأی بر کرسی ریاست جمهوری نشانده شد و اعتراض مردم به تقلب و مهندسی انتخابات متأسفانه تحمل نشد و مردم معترض با خشونت سرکوب گردیدند، وارد فاز جدیدی شدیم. پس از نامه های هشدار دهنده‌ام خطاب به مسئولین و مردم که در اعتراض به سرکوب خشن معترضین نگاشته شد، هزینه سنگینی بر همه ما تحمیل شد. دفتر شخصی، ساختمان حزب و روزنامه وزین اعتماد ملی که با جذب روزنامه‌نگاران ارزشمند مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گرفته بود یک‌شبه با حضور مأموران امنیتی توقیف شد. با این حال در این سالها به همت چهره‌های ارزشمند چراغ اعتماد ملی روشن ماند.”

این محصور جنبش سبز، کلید رفع حصر را در ید حضرت عزرائیل دانسته و افزوده:‌ “هشت سال است که از حصر غیر قانونی و بی ضابطه می‌گذرد و ظاهراً پایانی هم بر این خودسری نیست و کسی هم خود را در قبال آن پاسخگو نمی‌داند. با این روند به نظر مى رسد ملک الموت حضرت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد بدین روی که یا ما زودتر می رویم و یا آن دیگری.”

رهبر جمهوری اسلامی، یا آنطور که مهدی کروبی گفته “آن دیگری”؛ آمر ۸ سال حصر غیرقانونی و غیر شرعی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد است.

در پایان نامه، مهدی کروبی با اشاره به مشکلات فعلی که حزب اعتماد ملی با آن روبرو شده،‌ از شورای مرکزی آن حزب خواسته تا استعفاء وی از دبیرکلی اعتماد ملی را پذیرفته “تا راه انتخاب دبیرکل مطابق اساسنامه با اکثریت آرا فراهم گردد.”

مهدی کروبی در سال ۸۴ و پس از استعفاء از دبیرکلی مجمع روحانیون مبارز، با هدف حزب گرایی “واقعی” در فعالیت های سیاسی، حزب اعتماد ملی را تاسیس کرد. حزبی که او بنا نهاد، علیرغم محدودیت های بسیاری که از سوی حکومت برای دبیرکل و اعضای آن بوجود آمد،‌ توانسته به یکی از احزاب اصلی کشور تبدیل شود که اعضای آن در پست ها کلیدی کشور، از جمله استانداری ها، شهرداری تهران، مجلس و نیز شوراهای شهر تهران و شهرستان مشغول به خدمت هستند.

این اقدام به استعفاء مهدی کروبی، در جهت کمک به حل و فصل اختلافات جاری در حزب اعتماد ملی صورت گرفته است.

 

متن کامل نامه مهدی کروبی که برای انتشار در اختیار سحام قرار گرفته، بدین شرح است:

باسمه تعالی

دوستان و همکاران محترم حزب اعتماد ملی
سلام علیکم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادت‌ همگی شما درماه مبارک رمضان و تبریک ولادت با سعادت امام دوم شیعیان، سبط اکبر پیامبر اکرم (ص).

همه اعضای شورای مرکزی حزب اعم از آقایان و خانم‌ها به خوبی واقف هستند که برای تأسیس و تشکیل این حزب آنهم پس از انتخابات ۸۴ چه زحماتی کشیده شد. با توکل به خداوند متعال و با کار بی وقفه و پشتکار جمعی دوستان صاحب خرد و اندیشه و هزینه‌های مادی و معنوی در مقابل کارشکنى ها ایستادیم و نتیجه مطلوبی گرفتیم و در اغلب استان‌های کشور دفاتر این حزب را با حضور نیروهای مخلص فعال کردیم.

از خرداد ۸۸ وقتی رئیس جمهور مستقر برای بار دوم در انتخاباتی مضحک و فرمایشی با افزایش ۷ میلیونی رأی بر کرسی ریاست جمهوری نشانده شد و اعتراض مردم به تقلب و مهندسی انتخابات متأسفانه تحمل نشد و مردم معترض با خشونت سرکوب گردیدند، وارد فاز جدیدی شدیم. پس از نامه های هشدار دهنده‌ام خطاب به مسئولین و مردم که در اعتراض به سرکوب خشن معترضین نگاشته شد، هزینه سنگینی بر همه ما تحمیل شد. دفتر شخصی، ساختمان حزب و روزنامه وزین اعتماد ملی که با جذب روزنامه‌نگاران ارزشمند مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گرفته بود یک‌شبه با حضور مأموران امنیتی توقیف شد. با این حال در این سالها به همت چهره‌های ارزشمند چراغ اعتماد ملی روشن ماند که جا دارد از همه‌ی عزیزان تشکر و قدردانی کنم.

هشت سال است که از حصر غیر قانونی و بی ضابطه می‌گذرد و ظاهراً پایانی هم بر این خودسری نیست و کسی هم خود را در قبال آن پاسخگو نمی‌داند. با این روند به نظر مى رسد ملک الموت حضرت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد بدین روی که یا ما زودتر می رویم و یا آن دیگری.

به هرجهت در شرایط فعلی امکان حضور و حل و فصل اختلافات دوستان نیست و واضح است که تداوم چنین شرایطی به مصلحت کلى حزب نمی باشد. لذا همانطور که قبلاً از شورای مرکزی حزب خواستم و دوستان و همکاران مخالفت کردند بار دیگر مصرانه می خواهم که استعفای اینجانب را در جلسه‌ شوراى مرکزی مطرح و انتظار دارم اعضاى این شورا به اتفاق آراء با آن موافقت کنند تا راه انتخاب دبیرکل مطابق اساسنامه با اکثریت آرا فراهم گردد.

یقین داشته باشید که اگر روزی از حصر خارج شوم بعنوان عضوی از حزب در کنار شما خواهم بود.

خدایا در این ماه توفیق دعا و همت عمل به مدعا را به همه ما عطا فرما.

والسلام
مهدی کروبی
جماران
تهم خردادماه ۱۳۹۷