پنجشنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » وقوع انفجار مهیب در بزرگراه اشرفی اصفهانی در پایتخت! آتش‌سوزی مرگبار در خیابان جمهوری در پایتخت!

وقوع انفجار مهیب در بزرگراه اشرفی اصفهانی در پایتخت! آتش‌سوزی مرگبار در خیابان جمهوری در پایتخت!

بر اثر باز گذاشتن شیرگاز، دو سیلندر ۱۱ کیلوگرمی گاز مایع در یک ساختمان سه طبقه ۱۲ واحدی، انفجار مهیبی رخ داد.

به گزارش مشرق، 46 دقیقه از بامداد امروز گذشته بود که انفجار مهیب در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، بعد از بزرگراه شهید همت، ابتدای خیابان امام حسین (ع) به  سامانه 125 اعلام شد که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 55 به همراه خودرو نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل دستگاه تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

علیرضا کاظمی؛ افسر آماده منطقه یک عملیات آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه حضور یافته بود، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: بر اثر باز گذاشتن شیر گاز، دو سیلندر 11 کیلوگرمی گاز مایع در یک ساختمان سه طبقه 12 واحدی خاکی از سکنه، انفجار مهیبی رخ داد.

بیشتر بخوانید:

انفجار یک ساختمان ۴ طبقه در اهواز

وی افزود: این انفجار منجر به تخریب دیوارهای طبقه اول این ساختمان شده و شیشه‌های در و پنجره و نیز سنگهای دیوار این منزل تخریب و بر روی سطح خیابان و همچنین مغازه‌هایی که در طرف دیگر بزرگراه قرار داشت، فرود آمد و خساراتی وارد کرد.

این افسر آماده آتش‌نشانی با اشاره به بروز خسارت به دو دستگاه خودرو سواری، تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی به محض ورود به داخل ساختمان با دو سیلندر مشتعل مواجه شدند که بلافاصله پس از خاموش کردن شعله‌های آتش، هر دو سیلندر گاز را به بیرون از ساختمان انتقال دادند.

کاظمی افزود: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی و پاکسازی محل حادثه، همه اشیاء خطرناک و قطعات ساختمانی ناشی از انفجار را که هر آن امکان داشت از دیوار ساختمان جدا شده، از ارتفاع به پایین سقوط کند و به رهگذران آسیب برساند، جمع‌آوری کردند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ تحقیقات بیشتر درباره این حادثه همچنان توسط کارشناسان آتش‌نشانی منطقه ادامه داد همچنین محل حادثه برای انجام اقدامات قانونی به عوامل شهرداری و نیروی انتظامی منطقه سپرده شد.

منبع: تسنیم

آتش سوزی

سخنگوی آتش‌نشانی نشانی تهران از وقوع آتش‌سوزی مرگبار در خیابان جمهوری خبر داد و گفت: آتش‌نشانان در این حادثه موفق شدند هفت نفر را نجات دهند.

به گزارش مشرق، سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی مرگبار در خیابان جمهوری درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 20 امشب یک مورد آتش‌سوزی در یک مغازه در خیابان جمهوری، بعد از سه راه جمهوری به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی همراه با نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان در کمتر از دو دقیقه در محل حادثه حاضر شدند، تصریح کرد: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد در طبقه همکف یک ساختمان هفت طبقه، یک باب مغازه به وسعت 150 متر در دو طبقه با کاربری مانتوفروشی آتش گرفته و کاملاً شعله‌ور بود.

وی خاطرنشان کرد: زمانیکه آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند آتش از در مغازه بیرون می‌زد، دود بسیار غلیظی طبقات بالایی را فراگرفته و اطلاعات اولیه حاکی از آن بود فردی داخل مغازه محبوس است.

ملکی افزود: آتش‌نشانان علی‌رغم وجود دود و شعله فراوان عملیات را آغاز کرده و همزمان با خاموش کردن آتش موفق شدند به داخل مغازه نفوذ کرده و در حین عملیات با فردی مواجه شدند که درمغازه نقش بر زمین بود و آثار سوختگی روی بدن وی وجود داشت.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: این فرد تحویل عوامل اورژانس شد که پس معاینات لازم مشخص شد جان خود را از دست داده، همزمان گروه‌های دیگر از آتش‌نشانان به طبقات بالایی رفته، مشغول جست‌وجو شده و موفق شدند هفت نفر از افرادی را که در طبقات بالایی محبوس بودند به سلامت به خارج ساختمان هدایت کند.

ملکی متذکر شد: در نهایت آتش خاموش، از گسترش حریق به مغازه‌های همجوار جلوگیری شد و آتش‌نشانان هم‌اکنون مشغول ایمن‌سازی محل حادثه هستند.

منبع: تسنیم