پنجشنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پرونده محمدیاور ثلاث در دایره اجرای احکام… حالا چه خواهدشد؟

پرونده محمدیاور ثلاث در دایره اجرای احکام… حالا چه خواهدشد؟

تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ – ۰۱:۴۶ 21 May 2018

با توجه به ارسال پرونده محمد ثلاث به واحد اجرای احکام دادسرای تهران این محکوم یک قدم تا چوبه دار فاصله دارد.

به گزارش پایگاه خبرساز و خبرپرداز متقلب فارس، 30 بهمن ماه سال گذشته درویش محمد ثلاث یکی از ارادتمندان دراویش گنابادی متهم شد که  با نشستن پشت فرمان یک اتوبوس فاجعه‌ای به بار آورده است؟!.ثلاث بدون هیچ گونه ترس و نگرانی و بدون هیچگونه عذاب وجدان با حداکثر سرعت به سمت ستونی از مأموران نیروی انتظامی تهران رفته که در این یورش وحشیانه، 3 مأمور ناجا را به شهادت رساند.گفته شد که این فرد تنها دقایقی بعد در حالی که خودش هم از اثر برخورد با خودورهای کنار خیابان مجروح شده بود توسط مأموران پلیس حاضر در خیابان پاسداران بازداشت شد.

اما این اباطیل همه دروغ و مهمل اختراعی خونخواران بسیج و سپاه پاسداران بودند که برای خونریزی بیگناهان یک دم از تلاش و دست و پاز دن دست نمیکشند!

رسیدگی به پرونده ثلاث در دادسرای جنایی تهران آغاز شد و پرونده پس از تکمیل تحقیقات و با صدور قرار مجرمیت برای متهم و صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری شماره یک رفت.در این میان نیروی انتظامی و معاون اجتماعی ناجا هم خواهان محاکمه زود هنگام و برخورد قاطع با عوامل به قتل رسیدن و شهادت مأموران ناجا شدند.قاضی کشکولی در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی به پرونده را آغاز کرد و پس از برگزاری چندین جلسه ختم رسیدگی اعلام و ثلاث به قصاص محکوم شد.محمد ثلاث که برای وقت گذرانی و طولانی شدن رسیدگی به پرونده از هیچ تلاشی دریغ نکرده و حتی در اثنای رسیدگی وکیل تسخیری خود را هم عزل و وکیل تعیینی گرفته بود این بار به حکم صادره اعتراض کرد.پرونده به دیوان عالی کشور رفت تا در آنجا به اعتراض ثلاث رسیدگی شود اما دیوان عالی کشور اعتراض ثلاث را وارد ندانسته و به این ترتیب حکم قطعی شد.

حالا در روز یکشنبه 30 اردیبهشت دادستان تهران از ارسال پرونده یک بیگناه مظلوم به عوض پرونده قاتل مأمورین ناجا در آشوب‌های اسفند سال 96 به واحد اجرای احکام خبر داده است.

جعفری دولت آبادی اعلام کرد با توجه به تأیید حکم صادره در دیوان‌عالی کشور و انجام تشریفات لازم حکم صادره اجرا خواهد شد.با توجه به این اظهارات جعفری دولت آبادی به سراغ شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران رفتیم و از وی در این خصوص سوال پرسیدیم که گام بعدی در واحد اجرای احکام چیست.

شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: در این مرحله اولیای دم و خانواده ها به واحد اجرای احکام دعوت می‌شوند و به آنها گفته می‌شود که می‌توانند حکم صادر شده را اجرا کنند.از خانواده ها پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهند حکم را اجرا کنند یا می‌خواهند به متهم فرصت دهند یا اینکه قرار است صلح و سازشی کنند.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: در صورتی که خانواده ها درخواستشان اجرای حکم باشد زمانی تعیین می‌شود و حکم اجرا خواهد شد.

به این ترتیب می‌توان گفت محمد ثلاث متهم 50 و اندی ساله تنها یک قدم تا چوبه دار فاصله دارد و باید این روزها منتظر اعلام خبر اجرای حکم وی باشیم.