یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حمایت وزیر خارجه آمریکا از تظاهرات مردم کازرون

حمایت وزیر خارجه آمریکا از تظاهرات مردم کازرون

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، جمعه، ۲۸ اردیبهشت، ضمن حمایت از اعتراضات در ایران، در توییتر خود نوشته است، کشته شدن سه نفر در اعتراضات در کازرون در استان فارس و قطع اینترنت بیانگر ماهیت واقعی حکومت ایران است.

مایک پومپئو بلندپایه ترین مقام آمریکایی است که تاکنون به اعتراضات در شهر کازرون واکنش نشان داده است.

وزیر خارجه آمریکا در توییتر خود نوشته است: ما از مردم ایران که در حال تظاهرات علیه حکومت سرکوبگر هستند، حمایت می کنیم. سه کشته و قطع اینترنت ماهیت واقعی این حکومت را نشان می دهد.

مارکو روبیو، سناتور جمهوری خواه از ایالت فلوریدا، نیز در توییتی با تایید سخنان وزیر خارجه آمریکا خواستار توجه رسانه‌های بین المللی در پوشش اخبار کازرون شده است.

مارکو روبیو: باتاییدسخنان وزیر خارجه آمریکا گفته، مردم ایران دائما دربرابر این رژیم فاسد و سرکوبگر جان خود رابه خطر می اندازند، امیدوارم رسانه‌های بین المللی اخبارکازرون ودیگرنقاط ایران را آنگونه که باید پوشش بدهند.

گزارش ها حاکی است که تظاهرات مردم کازرون در اعتراض به طرح تقسیم این شهرستان درشامگاه چهارشنبه به درگیری با نیروهای امنیتی منجر شد.

شاهدان عینی و فعالان حقوق بشری می گویند در اعتراضات شامگاه چهارشنبه دست‌کم سه تن کشته و شمار زیادی مجروح و بازداشت شده اند. این در حالی است که استاندار فارس می گوید، یک نفر در این درگیری ها کشته شده است.