جمعه , ۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » سفارت ایران در پاریس: خبر دیدار خرازی با جان کری دروغ محض است !

سفارت ایران در پاریس: خبر دیدار خرازی با جان کری دروغ محض است !

رایزن مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس در یک فرار روبه جلو- عقب ادعا کرد: خبر برخی رسانه ها در خصوص دیدار دکتر کمال خرازی با جان کری در پاریس کذب محض است و در ادامه شانتاژهای تبلیغاتی علیه تهران ارزیابی می شود.

به گزارش ایرنا ، حمید مرادخانی در بیانیه ای اعلام کرد: کمال خرازی روز یکشنبه ٢٣اردیبهشت ماه جهت شرکت در جلسات ‘بنیاد رهبران برای صلح ‘ به پاریس سفر کرده است.بنیاد مذکور به ابتکار ‘ژان- پی یر رافارن’ نخست وزیر سابق فرانسه تاسیس شده است و این جلسه نخست و شروع کار بنیاد رهبران برای صلح محسوب می شود و دکتر خرازی نماینده ثابت نظام ولایت فقیه در ایران در کلیه جلساتی خواهد بود که از سوی این بنیاد به تناوب تشکیل خواهد شد.٢٧ نماینده دیگر از سایر کشورها عضو این بنیاد شده اند که همگی از روسای سابق دولت ها یا وزرای سابق هستند ولی به عنوان نمایندگان دولت های خود حضور می یابند.
مرادخانی در پایان گفت که دکتر خرازی روز یکشنبه فقط با آقای رافارن ملاقات داشته است.


درجریان یک افشاگری رسوا کننده برخی رسانه های آمریکایی به نقل از یکی از مشاوران سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ، متذکر شده بودند که کمال خرازی به همراه دو مقام ایرانی دیگر در پاریس با جان کری دیدار کرده است. این افشاگری پس از آن منتشر می شود که جان کری بتازگی در نیویورک با  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه  نظام حاکم بر ایران دیدار داشت که با انتقاد شدید ترامپ و رسانه های طرفدار ترامپ همچون فاکس نیوز رو به رو شده است.

این در حالی است که دیدار ظریف با جان کری هیچ مساله مخفی و محرمانه ای نبوده و هم اکنون نیز جمهوری اسلامی ایران رایزنی های خود با چین ، روسیه و کشورهای اروپایی را بطور علنی پیگیری می کند و تاکید کرده که تضمین منافع ایران در برجام شرط باقی ماندن ایران در توافق هسته ای است.
ظریف پس از دیدار روز یکشنبه در پکن با همتای چینی راهی مسکو شده و پس از دیدار با همتای روس خود روز سه شنبه در بروکسل با وزیران امور خارجه سه کشور اروپایی و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو خواهد کرد.