پنجشنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » حقوق بشر » درخواست اعاده دادرسی آقای محمد یاور ثلاث توسط وکیل مدافع قانونی ایشان خانم زینب طاهری 

درخواست اعاده دادرسی آقای محمد یاور ثلاث توسط وکیل مدافع قانونی ایشان خانم زینب طاهری 

 

خانم زینب طاهری « وکیل مدافع پایه یک دادگستری و مدافع حقوق شهروندانی که ازروی خطا یا بنا به دلایل پشت پرده مورد اتهامهای واهی قرار گرفته و امنیت و آزادی خود و خانواده شان به خطر افتاده شهرت بین المللی یافته و مورد حمایت و تقدیر نمایندگان اتحادیه اروپا قرار گرفته است»، توسط آقای محمد یاور ثلاث و به عنوان وکیل مدافع ایشان برگزیده شد، و آقای ثلاث به وی به منظور طرح درخواست اعاده دادرسی وکالت داد.

روز دوشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، خانم زینب طاهری پس از ملاقات حضوری با موکل خود محمد یاور ثلاث که یک ساعت و نیم به طول انجامید اعلام داشت؛ که با یقین و اعتقاد قلبی به بی گناهی موکل خود یک لایحه حقوقی تفصیلی مبنی بر ضرورت اعاده دادرسی آقای ثلاث، تنظیم و به قاضی مربوطه تسلیم کرده است.

لازم به ذکر است که در جریان یک نمایش غیر قانونی توام با بی اعتنایی کامل نسبت به حق دفاع آقای محمد یاور ثلاث، حکمی دائر بر سه بار قصاص به اتهام واهی جرم اثبات نشده سه بار قتل عمد در دادگاه بدوی، صادر و این حکم «غیر قانونی و یاداوار جریان دادگاههای استالینیستی»،  بدون رسیدگی شکلی و ماهوی در یکی از شعب دیوان عالی کشور نیز به تصویب رسیده است.

همچنین یادآور می شود که آقای محمد یاور ثلاث از لحظه بازداشت در شب ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ تحت معالجات سرپایی کمک پرستاران در بخش سوانح یکی از بیمارستانهای تهران قرار گرفته و پس از آن مستقیما به سلول انفرادی در زندان رجایی شهر انتقال یافته و تا به امروز همچنان در چنین شرایطی به سر می برد.

آقای محمد یاور ثلاث از قهرمانان جنگ ۸ ساله تحمیلی بود که در جبهه های مختلف برای دفاع از مرزهای میهن و جان و آبرو و ناموس هم میهنانش جانفشانیها کرد و مورد تقدیر مدیران ارشد نظام قرار گرفت و از طرف آیت الله خمینی به دلیل رشادتهایش تقدیر نامه دریافت کرد.

در پایان متذکر می شویم که بزرگترین شخصیتهای بین المللی و نمایندگان سرشناس اتحادیه اروپا خواهان اعاده دادرسی عادلانه آقای محمد یاور ثلاث شده اند.