سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » آکسیون عظیم “انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر”، ” سازمان عفو بین الملل” با همکاری سایر سازمانهای مدافع حقوق بشر در شهر برلین، پایتخت آلمان!

آکسیون عظیم “انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر”، ” سازمان عفو بین الملل” با همکاری سایر سازمانهای مدافع حقوق بشر در شهر برلین، پایتخت آلمان!

سهیلا هادی پور از تظاهرات فعالان حقوق بشر در برلین آلمان: محمد ثلاث قربانی یک دسیسه سازمان یافته است

فعالان حقوق بشر در شهر برلین آلمان روز شنبه مورخ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ تظاهرات افشاگرانه ای را در ارتباط با نقض مستمر و گسترده حقوق بشر در ایران توسط نظام حاکم بر این کشور، برگزار کردند.

این تظاهرات توسط انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر، سازمان عفو بین الملل، جامعه دفاع از خلقهای تهدید شده، حقوق بشر برای زنان، مادران پارک لاله، جمعی از شاگردان محمد علی طاهری و کمپین حقوق بشر ایران، مقابل دروازه مشهور براندنبورگ در شهر برلین آلمان در اعتراض به نقض گسترده حقوق ابتدایی شهروندان ایرانی توسط نظام حاکم بر کشور و افشاگری در این ارتباط برگزار شد.

سهیلا هادیپور یکی از فعالان حقوق بشر که در این تظاهرات شرکت کرده بود در مصاحبه با شبکه جهانی «در تی وی»، با اشاره به وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران و در خطر بودن جان عده ای از زندانیان سیاسی عقیدتی گفت؛ یکی از این زندانیان که جانش در خطر است آقای محمد ثلاث می باشد که عکسهای او در این تظاهرات در دست فعالان حقوق بشر است. صدور حکم اعدام برای محمد ثلاث بر اساس یک دسیسه چینی حساب شده انجام گرفته که چند هدف را دنبال می کند، سرکوب دراویش و دادن درس عبرتی به مخالفان، ایجاد ترس و وحشت در میان مردم و قدرت نمایی و بدنام کردن مخالفان با زدن برچسبهایی دروغین.

خانم هادیپور در ادامه به رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی که جانش در خطر است اشاره کرد و گفت کل خانواده آقای رامین حسین پناهی در فشار هستند، به نحوی که خواهر زاده او چند روز پیش خودکشی کرد، ما در این تظاهرات عکسهایی را نیز از آقای رامین پناهی داریم که با نشان دادن عکسها به شهروندان آلمانی در ارتباط با نقض فاحش حقوق وی و مردم ایران روشنگری می کنیم.