سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » برای احتراز ازاین که اسرائیل بساطش را به زباله دان تاریخ نریزد، بشار الاسد درصدد است بساط سپاه قدس را از سوریه جمع کرده و بیرون بریزد!

برای احتراز ازاین که اسرائیل بساطش را به زباله دان تاریخ نریزد، بشار الاسد درصدد است بساط سپاه قدس را از سوریه جمع کرده و بیرون بریزد!

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی موضع گیری اسد را قابل تأمل برای جمهوری اسلامی دانست و گفت: منافع ملی و امنیت ملی کشور برای ما بسیار مهم است و این موضوعات نباید قربانی هیچگونه رفتاری در سیاست خارجی شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عضو کمیسیون امنیت ملی: موضع اخیر بشار اسد درباره حملات اسراییل منفعلانه بود؛ او گفت سوریه نباید به محل مناقشه قدرتهای منطقه تبدیل شود/ تل‌آویو مستشاران ایرانی را مورد هدف قرار دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از موضع‌گیری منفعلانه اسد در برابر حملات رژیم صهیونیستی به مستشاران ایرانی حاضر در سوریه انتقاد کرد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به مواضع بشار اسد رئیس جمهور سوریه بعد از حملات رژیم صهیونیستی به خاک این کشور گفت: طی این حملات رژیم صهیونیستی تلاش داشت نیروهای مستشار ایرانی را مورد هدف قرار دهد.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: موضع بشار اسد در قبال چالش اخیری که در سوریه بین دولت این کشور و رژیم صهیونیستی شکل موضع قابل تأملی بود چرا که بلافاصله بعد از حملات اعلام کرد از قدرت های منطقه می خواهم سوریه را به محل مناقشه خود تبدیل نکنند که اوضاع سوریه پیچیده تر می شود.

وی افزود: این اعلام نظر بشار در حالی صورت می گیرد که سوریه عملا 6 سال است درگیر تنش های نظامی است و وجود کنونی بشار اسد نیز مدیون کمک های مستشاری ایران است با این حال در چالشی که صهیونیست ها سعی کردند پای ایران را به میان بیاورند، اسد موضع انفعالی گرفت.

فلاحت پیشه ادامه داد: موضع منفعلانه بشار اسد در حالی بود که جوانان ایرانی 6 سال برای دفاع از تمامیت ارضی سوریه، جان خود را در این کشور از دست دادند و بعد از این اقدامات بود که روسیه برای حمایت وارد شد و بعد از شرایط تثبیت دولت سوریه، معادلات بین المللی بشار اسد پیش رفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان موضع گیری اسد را قابل تأمل برای جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: منافع ملی و امنیت ملی کشور برای ما بسیار مهم است و این موضوعات نباید قربانی هیچگونه رفتاری در سیاست خارجی شود.