جمعه , ۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » نتانیاهو در مسکو با پوتین دیدار کرد! و پیش از سفر به مسکو به خبرنگاران گفت “دیدارهای ما همیشه مهم است، به خصوص این دیدار.”

نتانیاهو در مسکو با پوتین دیدار کرد! و پیش از سفر به مسکو به خبرنگاران گفت “دیدارهای ما همیشه مهم است، به خصوص این دیدار.”

آقای نتانیاهو در سفر امروز خود در مراسم هفتاد و سومین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم در مسکو حضور یافته است. او در مسکو به همراه آقای پوتین مراسم رژه در میدان سرخ مسکو را تماشا کرد. رئیس‌جمهوری صربستان هم از دیگر مهمانان آقای پوتین بود.

بنیامین نتانیاهو در مسکو به همراه آقای پوتین مراسم رژه در میدان سرخ مسکو را تماشا کرد

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل ساعاتی پس از اعلام تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از برجام به مسکو سفر کرده و با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کرده است.

طی ماه‌های اخیر آقای پوتین و آقای نتانیاهو چندین بار در باره جنگ سوریه و حضور ایران در این کشور دیدار و مذاکره کرده‌اند.

روسیه در مراسم امروز، جدیدترین محصولات نظامی خود را به نمایش گذاشته است.

نخست‌وزیر اسرائیل از منتقدان سرسخت برجام، توفق هسته‌ای بوده ولی روسیه یکی از بانیان این توافق به شمار می‌رود و از اقدام دولت آمریکا برای خروج از برجام انتقاد کرده است.

روسیه اگرچه روابط نزدیکی با ایران دارد و سیاست دو کشور در سوریه به هم نزدیک است اما روابط گرمی هم با اسرائیل دارد.

در سوریه دو کشور تماس‌های نزدیکی برای پرهیز از برخوردهای نظامی برقرار کرده‌اند.

آقای نتانیاهو گفته است در دیدار با آقای پوتین در مورد ادامه همکاری‌های نظامی با روسیه در سوریه مذاکره خواهد کرد.

رسانه‌های دولتی سوریه شب گذشته از حمله اسرائیل به نقطه‌ای در نزدیکی دمشق پایتخت این کشور خبر دادند. اسرائیل در ماه‌های اخیر بارها در داخل خاک سوریه دست به حملاتی زده است. یکی از حملات اخیر منجر به مرگ شماری از نیروهای ایرانی شد.