پنجشنبه , ۶ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » رسانه‌ها: اسرائیل آماده مقابله با موشک‌باران ایران از خاک سوریه می‌شود

رسانه‌ها: اسرائیل آماده مقابله با موشک‌باران ایران از خاک سوریه می‌شود

 

رسانه‌های اسرائیل روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت گزارش دادند که ارتش این کشور برای حملات موشکی ایران به مرز شمالی اسرائیل به تلافی حملات هوایی به پایگاه‌های نظامیان ایرانی در سوریه آماده می‌شود.

این گزارش در حالی منتشر شده است که نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه دوبار تکرار کرد: «بهتر است که رویارویی با ایران هر چه زودتر انجام شود».

بنیامین نتانیاهو در نشست دولت و سپس در دیدار با نمایندگان رسانه‌های خارجی در اسرائیل گفت جلوی ضرر را باید هر چه زودتر گرفت و لطمات ناشی از رویارویی با ایران در حال حاضر، کمتر از آن است که به تعویق بیفتد.

نتانیاهو افزود ایران به تازگی انتقال موشک به سوریه را افزایش داده است؛ اقدامی که به گفته او، تنها یک هدف را دنبال می‌کند و آن «به خطر انداختن اسرائیل است».

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، ارتش این کشور ارزیابی می‌کند که سپاه پاسداران ایران با شلیک موشک از خاک سوریه، با اسرائیل «تسویه حساب» کند تا از کشته شدن ایرانیان در حملات اخیر منتسب به اسرائیل در سوریه، انتقام بگیرد.

در این ارزیابی‌های ارتش اسرائیل آمده است که ایران از جمله حملات موشکی به اهداف‌ نظامی اسرائیل را تدارک دیده است.

به گزارش شبکه‌های تلویزیونی اسرائیل، شاخه قدس سپاه پاسداران به فرماندهی قاسم سلیمانی، در روزهای اخیر نیروهای بیشتری را بویژه از میان شبه‌نظامیان شیعه حزب‌الله لبنان برای شلیک موشک به اسرائیل جذب کرده است.

در همین حال، در این گزارش‌ها آمده که هدف ایران انتقام‌گیری است و نه یک جنگ. اما اسرائیل برای شرایط جنگی نیز آماده می‌شود.(رادیو فردا)