یکشنبه , ۲۵ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » آخرین تحولات خاورمیانه » ادعاهای بی سر و ته جانشین فرمانده کل سپاه

ادعاهای بی سر و ته جانشین فرمانده کل سپاه

جانشین فرمانده کل سپاه  : آمریکا می‌خواهد از ایران در برابر کشور‌های عربی یک عنصر تهدیدکننده بسازد و فلسفه‌ای برای حضور مسلط خود در منطقه ایجاد کند تا بتواند برتری قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه را به یک موازنه تبدیل کند.

پاسدار سلامی می گوید : آمریکایی‌ها یک راهبردی را در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس دارند و آن ایجاد معمای امنیت و موازنه قدرت است.

تولید معمای امنیت

پاسدار سلامی گفت :

  • امروز آمریکایی‌ها در فرمول معمای امنیت، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک تهدید تلقی می‌کنند و به دروغ ایران را حامی تروریست می‌دانند در حالیکه همه جهان می‌دانند که امروز ایران در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد.

    جمهوری اسلامی ایران نظامی است که توانست با تدبیر و تفکر و حمایت از سوریه و عراق بر سیطره داعش در این منطقه خاتمه دهد درحالیکه ترامپ اعلام کرده بود داعش مشخصا توسط دولت اوباما به وجود آمده است و هیلاری کلینتون و سایر مقامات رسمی آمریکا هم به این موضوع اعتراف کردند.

  •  آمریکا می‌خواهد از ایران در برابر کشور‌های عربی یک عنصر تهدیدکننده بسازد و فلسفه‌ای برای حضور مسلط خود در منطقه ایجاد کند تا بتواند برتری قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه را به یک موازنه تبدیل کند.
  • وقتی که چنین اتفاقی می‌افتد، طبیعتا آمریکایی‌ها می‌توانند سلاح‌های بی شماری را به کشور‌های عربی بفروشند و در ازای آن صد‌ها میلیارد دلار برای جبران رکود اقتصادی شان به دست بیاورند.
  • این طبیعت آمریکایی هاست که برای تسلط خود بر مناطق استراتژیک جهان از این فرمول‌ها و سیاست‌ها استفاده کند درحالیکه واقعا افکار عمومی جهان، حقیقت و ماهیت و هویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را می‌دانند.
  •  ما نه تنها هرگز اشاعه دهنده تروریست نبوده ایم بلکه همواره مقابله کننده با آن بودیم. ما هرگز هیچ کشوری را تهدید نکرده ایم و به حاکمیت ارضی همه کشور‌ها احترام گذاشتیم و استقلال آن‌ها را به رسمیت شناختیم. ما همواره حامی مظلومانی بودیم که مورد تجاوز قرار گرفتند.
  •  اگر ما از انصارالله و مردم یمن در مقابل حمله عربستان حمایت می‌کنیم به این دلیل است که این‌ها مظلوم واقع شدند. اگر از مردم سوریه در مقابل تروریسم حمایت می‌کنیم به خاطر درخواست رسمی دولت مستقر و رسمی سوریه است.
  • دشمنان در همان حالی که ما را تهدید می‌کنند، از ما می‌خواهند که خودمان را خلع سلاح کنیم؛ این درخواست غیراخلاقی، غیرعقلانی و بلندپروازانه است.
  • موشک‌ها سرمایه‌های دفاعی و عناصر اصلی قدرت بازدارندگی ما هستند و ما هرگز نمی‌توانیم بپذیریم که خودمان را از توانمندی بازدارنده خلع سلاح کنیم.