یکشنبه , ۲۵ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » در نمایشی با بازیگری ابوالقاسم صلواتی و با کارگردانی حسین طائب عده ای به اتهام عضویت در گروهک داعش در ایران محاکمه میشوند؟!!

در نمایشی با بازیگری ابوالقاسم صلواتی و با کارگردانی حسین طائب عده ای به اتهام عضویت در گروهک داعش در ایران محاکمه میشوند؟!!

صبح روز ۱۷ خرداد سال گذشته در دو حمله تروریستی جداگانه، تروریست‌ها به حرم امام راحل و مجلس حمله کردند که با هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی …

به گزارش مشرق،  ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ تاریخی است که مردم ایران اسلامی و به ویژه پایتخت نشینان را یاد خاطره‌ای تلخ از روزی تلخ می‌اندازد. در آن روز و در زمانی که هموطنان تهرانی با زبان روزه به کارهای روزمره خود مشغول بودند، دو خبر هولناک از دو نقطه مهم پایتخت چشمان بهت زده همگان را به خود جلب کرد.

دو عملیات تروریستی به موازات هم، یکی در مجلس شورای اسلامی و دیگری در حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (قدس سره شریف) به وقوع پیوست. در ساعات اولیه این دو عملیات، تروریست‌های تکفیری داعش با به عهده گرفتن این دو عملیات، نقش شوم خود را در این عملیات‌ها نشان دادند.

بازخوانی حادثه حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره)

ساعت ۱۰:۴۳ دقیقه بود که داعش با حمله‌ای مسلحانه به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، باعث به شهادت رسیدن ۱۷ نفر و همچنین زخمی شدن ۵۲ نفر دیگر شد. حمله داعش در مجلس و مرقد امام حمله‌ای بدون هدف و صرفاً جهت ایجاد ترس و وحشت در سطح جامعه بود.

بیشتر بخوانید:

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش/ اتهام خرید، حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک، نیمه سنگین و سنگین

اسامی شهدای تیراندازی در مجلس شورای اسلامی ایران:
۱. پاسدار شهید جواد تیموری
۲. شهید علی همتی
۳. شهید هانیه اکبریان
۴. شهید حسین بنی اردلان، مراجعین
۵. شهید حمید امدادی مسئول دفتر نماینده ارومیه
۶. شهید زارع مسئول دفتر نماینده شاهین شهر
۷. شهید سید مهدی تقوی مدیر عامل سابق خبرگزاری ایکنا (قرآن)
۸. شهید احسان آقاجانی
۹. شهید جعفر جعفرزاده رئیس دفتر نماینده ایذه و باغملک
۱۰. شهید علی قلی زاده
۱۱. مهدیه هراتی مدرس دانشگاه علمی کاربردی لرستان و ۳۲ ساله

حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی

این حملات با تیراندازی و همچنین انفجار در مرقد امام همراه شد. داعش در حرم امام قصد انجام عملیات انتحاری را داشت که عامل انتحاری در این عملیات ناکام پس از اصابت گلوله خود را منفجر کرد. در این انفجار به هیچکس صدمه‌ای وارد نشد.

انفجار انتحاری در حرم امام خمینی (ره)

اسامی شهدای تیراندازی در حرم مطهر امام خمینی (ره):

۱. حسین جلالی راد
۲. حسین بنی اردلان
۳. صیاف علی همتی
۴. علی توده فلاح
۵. مهدیه هراتی
۶. احسان آقاجانی معمار
۷. سید مهدی تقوی
۸. مرادحسین چهارمحالی
۹. جواد تیموری
۱۰. حمید امدادی
۱۱. جعفر جعفرزاده
۱۲. علی قلی زاده
۱۳. حانیه اکبریان پیردوستی

پایان عملیات تروریستی در تهران

این عملیات‌ها در ساعت 15:04 دقیقه با به هلاکت رسیدن عاملان تروریستی و همچنین دستگیری تعدادی از این افراد به پایان رسید.

واکنش غرورانگیز سپاه به حمله تروریستی به تهران

۲۸ خرداد ماه و با گذشت کمتر از ۱۰ روز بود که روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از حمله موشکی غیور مردان سپاه پاسداران به مقر فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه، با هدف مجازات عاملین جنایت تروریستی تهران خبر داد.

حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر تروریست‌های داعش در دیرالزور

خسارات سپاه به مقر تروریست‌های داعش در دیرالزور به شرح زیر می‌باشد:

۱- انبار مرکزی سلاح و مهمات اصلی داعش در شمال شهر دیرالزور واقع در منطقه عیاش معروف به “مستودعات عیاش ” که یک مرکز نظامی سابق ارتش سوریه می‌باشد، به شکل دقیق مورد هدف قرارگرفت و کاملا منهدم گردید. در این مکان علاوه بر انهدام سلاح ومهمات داعش، تعداد ۴ دستگاه تانک و پی‌ام پی، دودستگاه خودروی انتحاری و تعداد زیادی موشک‌های دوربرد منهدم گردید.

هم چنین برابر اطلاعات واصله، تعداد ۶ نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیده و ۱۰ نفر نیز مجروح گردیدند.

لازم به ذکر است، صدای شدید انفجار در تمام مناطق شهر دیرالزور و ریف آن شنیده شده است.

۲ – مرکز فرماندهی و عملیات داعش در شرق دیر الزور واقع در منطقه “الموحسن” که یکی از مراکز مهم و حساس داعش در منطقه می‌باشد مورد هدف قرار گرفت و تعداد بیش از ۱۵ نفر از عناصر داعش با ملیت‌های قزاقستانی، سعودی و افغانی به هلاکت رسیدند از جمله یکی از فرماندهان مهم داعش بنام “سعد القصیبی” ملقب به ابوسعد با ملیت سعودی نیز به درک واصل گردید.
شایان ذکر است، تمام عملیات‌های داعش بر علیه موقعیت‌های ارتش در فرودگاه دیرالزور از این نقطه فرماندهی می‌گردید.

۳ – مقر تجمع داعش در شهر المیادین واقع در شرق دیرالزور یکی دیگر از نقاط مهم داعش بود که مورد اصابت موشک قرار گرفته که برابر اخبار واصله، تعداد ۲۷ نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیدند و در میان به هلاکت رسیده‌ها ۳ نفر از عناصر غیرسوری (لیبی) به نام های: “محمد الویسی ملقب به ابو عاصم” مسئول مالی ولایت الخیر (استان دیرالزور)، “عبدالقادر الفرافی ملقب به ابو حارث” از نزدیکان ابوعاصم و “یوسف بن محسن المبرو ملقب به ابوحیان الموحد” شناسایی گشتند و شمار دیگری نیز مجروح گردیدند.

۴ – ساختمان بیمارستان نظامی و الشرعیات داعش جنب ساختمان پست و تلگراف شهر المیادین، دیگر نقطه‌ای بود که مورد هدف دقیق موشک قرار گرفته که ضمن انهدام سه دستگاه خودرو از نوع ون و آمبولانس، تعداد ۱۷ نفر به هلاکت رسیده که اسامی تعدادی از آن‌ها بشریح ذیل می‌باشد:

۱ – محمد مهدی الشیخاوی ملقب به ابوبکر مهاجر – اهل تونس
۲ – فاخر فرح ملقب به ابوخوله – اهل تونس
۳ – حمد ابراهیم رجب القلاع ملقب به ناصر الموحد، از عناصر امن داعش
۴ – عبدالخالق شاکر القلاع، از عناصر امن داعش – اهل عراق
۵ – اکرم رعد الخلیل، از عناصر شرطه اسلامی – اهل عراق
۶ – حنیین الصباح همسر اکرم رعد، از عناصر شرطه اسلامی زنان
۷ – الهنوف سعید الحمدان، از عناصر شرطه اسلامی زنان
۸ – نینوان ملقب به ابوزبیر – اهل چین

محاکمه عوامل داعش در ایران آغاز شد

امروز و با گذشت نزدیک به یک سال از این حمله تروریستی به تهران، خبری روی خط تمامی خبرگزاری‌ها مبنی بر برگزاری اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران قرار گرفت.

به متهمان این پرونده که در دادگاه حاضر هستند اتهاماتی از جمله خرید، حمل و نگهداری سلاح وارد است، این متهمان در بازه زمانی ۱۷ خرداد ۹۶ تا سوم تیر ۹۶ بازداشت شده‌اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو