یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بسته ویژه خبری!

بسته ویژه خبری!

یک داعشی در سلول مشایی!/جزییات بازداشت عضو شورای شهر مشهد/لاریجانی: احمدی نژاد شأن ریاست‌جمهوری را پایین آورد/واکنش پدر یک قربانی کهریزک به بازداشت مرتضوی/روایت ترقی از شنود جلسات خصوصی خاتمی

نامه خانه سینما برای حضور جعفر پناهی در جشنواره کن
رئیس هیأت مدیره خانه سینما از رئیس قوه قضائیه درخواست کرد که امکان حضور جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن فراهم شود. همایون اسعدیان، رئیس هیات مدیره خانه سینما، در بخشی از نامه‌اش خطاب به رییس قوه قضاییه نوشته است: «اخیرا فیلم “سه رخ” ساخته جعفر پناهی در بخش اصلی جشنواره فیلم کن پذیرفته شده و رسم جشنواره‌ها بر این است که کارگردانان آثار، به هنگام نمایش فیلم‌هایشان در هر رویداد سینمایی حضور داشته باشند و عدم حضورشان به دلایل سیاسی و ممنوعیت‌های قضایی، تصویری نامطلوب از کشورشان ایجاد خواهد کرد. به این ترتیب استدعا دارم به لحاظ مصالح ملی و ارائه تصویری واقعی از فضای فرهنگ ایران، مقرر فرمایید نسبت به صدور مجوز حضور ایشان در جشنواره مذکور مساعدتی مبذول شود.»/ایسنا

جزییات بازداشت “امیر شهلا ” عضو شورای شهر مشهد
چند روز پیش خبر رسید که عضو شورای شهر مشهد بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده است. بنابر اظهار نظر وکیل ایشان این عضو امیر شهلا بوده که با قرار 500 میلیونی در بازداشت بسر می برد.مهرداد قربانی سرابی وکیل دادگستری و وکیل امیر شهلا نماینده مردم مشهد در شورای این شهر در خصوص بازداشت مجدد موکلش به دیده بان ایران گفت: امیر شهلا جمعه ۳۱ فروردین ساعت 11 صبح در تهران به دفتر من آمدند تا وکلاتشان را برعهده بگیرم. ایشان در خصوص بازداشت نخست خود توضیح دادند که برای کاری به دفتر یکی از دوستانشان که کارگزار بورس است رفته بودند تا برای ایشان سهام بخرند.وی توضیح داد: طبق گفته های آقای شهلا، در آن دفتر دو نفر از خانم های همکار آن اقا بودند. آقای شهلا به محض ورود تصمیم به خروج از دفتر می‌گیرد که ناگهان در شکسته می شود و عده ای داخل شده و با چشم بند ایشان را خارج می کنند. پس از آن از آقای شهلا خواسته می شود که از حضور در شورای شهر مشهد انصراف دهد. من قبول نکردم.قربانی در ادامه به دیده بان ایران گفت: قرار بود تا در خصوص این پرونده من وضعیت آقای شهلا را پیگیری کنم که امروز خبر بازداشت مجدد ایشان با اتهام تحصیل مال نامشروع را شنیدم. البته برادر ایشان هم وکیل محسوب می شو د. و همکار من نیز است توضیح داد که ایشان بابت مشاوره به شرکتی حقوقی دریافت می‌کرده که این شده مصداق تحصیل مال نامشروع. مصداق ماده ۲ قانون اختلاس و ارتشاء سال ۱۳۶۷ این امر غیر قانونی نیست. البته من هنوز موفق به خواندن پرونده‌ها نشده‌ام. آقای شهلا ظاهرا قرار داد کاری با آن شرکت داشتند اگر قرارداد کاری وجود داشته باشد موضوع نسبت دادن مال نامشروع صحیح نیست. قراری که صادر شده است 500 میلیون تومان بوده و میزان مال نامشروع هم حدود 5 میلیون تومان است. هر چند قرار با میزان مال نامشروع تطابق ندارد ولی باید یادآور شوم که ما نیازمند مطالعه پرونده هستیم.

انتقاد کیهان از جشنواره فیلم فجر
کیهان در مطلبی با امضا “محمد دیندار” در انتقاد از جشنواره جهانی فیلم فجر نوشت: چرا در شرایط بد اقتصادی‌ و ارزی، بخشی از ارز مملکت‌‌ باید هزینه جشنواره جهانی فیلم‌فجر و میهمانان خارجی‌ و فیلم‌‌های فرنگی شود؟ اگر در این‌ جشنواره اولویت با تجلی فرهنگ بومی کشورمان‌ بود، باز می‌شد این‌ همه هزینه را توجیه کرد، اما اینکه کلی میهمان‌ خارجی با هزینه‌های گزاف به ایران دعوت می‌کنند تا فیلم خارجی به آنها نشان دهند، نوبر است! مگر وظیفه سازمان‌سینمایی، تبلیغ و ترویج‌فیلم‌های خارجی است؟ جالب است که قائم‌مقام جشنواره جهانی فیلم ‌فجر در مصاحبه اخیر خود گفته است: “سعی داریم‌تا با نمایش فیلم‌های خارجی در جشنواره،زمینه اکران فیلم‌‌‌های خارجی را در ایران فراهم کنیم»

افراد مشهوری که در کنار مرتضوی در بند 241 زندان اوین هستند!

افراد مشهوری که در کنار مرتضوی در بند 241 زندان اوین هستند!پیش تر یکی از رسانه های رسمی کشور بند 241 اوین را اینگونه توصیف کرده بود: «همه اطاق‌های نگهداری متهمان 12 متری است و یک چشمه توالت در آن قرار دارد تا برای فرد بازداشت شده مشکلی به وجود نیاید.»به گزارش جماران، بند 241 اوین متعلق به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه است که سعید مرتضوی شب گذشته را در آنجا سپری کرد.اما این بند علاوه بر سعید مرتضوی میزبان کدام یک از زندانیان معروف دیگر است؟بابک زنجانیبابک زنجانی متهم نفتی معروف که شاکی وی وزارت نفت است مدت هاست که در این بند به سر می برد. حکم اعدام زنجانی صادر شده است و او در صورت عدم پرداخت بدهی 12 هزار میلیارد تومانی اش باید منتظر اجرای حکمش باشد.نکته جالب توجه ان است که بخشی از اتهامات بابک زنجانی و بدهی هایش مربوط به تامین اجتماعی در زمان ریاست سعید مرتضوی است.اسفندیار رحیم مشاییاسفندیار مشایی، یار غار احمدی نژاد و از دیگر اعضای حلقه ی اولیه دولت نهم و دهم است که از قضا با مرتضوی نیز دارای آشنایی و همکاری قدیمی است.حمید بقاییحمید بقایی رییس اسبق سازمان میراث فرهنگی برای تحمل حکم 15 ساله زندان خود وارد زندان اوین شده است و او نیز در بند 241 حضور دارد.

مرعشی انصراف داد
حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با انتشار نامه ای از حضور در فهرست کاندیداهاى شهردارى تهران انصراف داد.

یک داعشی در سلول مشایی!/جزییات بازداشت عضو شورای شهر مشهد/لاریجانی: احمدی نژاد شأن ریاست‌جمهوری را پایین آورد/واکنش پدر یک قربانی کهریزک به بازداشت مرتضوی/روایت ترقی از شنود جلسات خصوصی خاتمی

انصراف بانک از حضور در فهرست کاندیداهای شهرداری تهران

مرتضی بانک مشاور رییس جمهور در نامه ای به شورای شهر تهران نوشت: از آنجا که به دلیل قبول مسئولیتی دیگر در حال انجام وظیفه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشم، از پیشنهاد دهندگان تقاضا می کنم که با تمرکز بیشتر بر سایر افراد مورد نظر همچون همیشه با انتخاب فردی صالح، متخصص و متدین بهشت تهران را به بهشت بانی کارآمد واگذار نمایند.

واکنش سیدمحمدمهدی میرباقری به خبر انتصابش به امامت جمعه تهران

سیدمحمدمهدی میرباقری در واکنش به خبری مبنی بر انتصابش به امامت موقت جمعه تهران در پاسخ به این سوال «اعتمادآنلاین» که آیا تا به حال از ستاد نمازجمعه تهران یا شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه صحبتی با شما هم نشده است، گفت: «من مطلع نیستم.»

محمدجواد لاریجانی: احمدی‌نژاد به یکی می‌گفت هلو به یکی می‌گفت زردآلو
محمدجواد لاریجانی گفت: احمدی‌نژاد نه تنها شأن ریاست‌جمهوری را در دولت قبل پایین آورد، بلکه شأن وزارت را نیز پایین آورد. به یکی می‌گفت هلو و به دیگری می‌گفت زرد‌آلو! یکی در سفر آفریقا و دیگری در مسیر رفتن به اداره عزل ‌می‌شد! اصلاً چیزهای عجیب و غریبی اتفاق افتاد، تنها نتیجه آن این بود که وزارت، یک شغل بی‌وزن می‌شد، گویی وزرا همه باید نوچه‌های رئیس‌جمهور باشند، در حالی که طبق قانون، وزرا خودشان یک مسئولیت قانونی هیئت دولتی دارند، یعنی اگر هیئت دولت چیزی را مصوب می‌کند، وزیر مستقلاً مسئولیت دارد.

روایت ترقی از شنود جلسات خصوصی خاتمی

اعتمادآنلاین نوشت: حمیدرضا ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی تلویحا اعلام کرد که جلسات خصوصی رئیس دولت اصلاحات شنود می‌شود.او در مصاحبه‌ای ویدئویی در پاسخ به این سوال که «اصلاح‌طلبان انتقاد می‌کنند که احمدی‌نژاد ساختارشکنی می‌‌کند اما محدودیت‌های آقای خاتمی بیشتر می‌شود. آیا این انتقاد را قبول دارید؟»، می‌گوید: «نه قبول ندارم. این طور نیست که آقای خاتمی حرف نزند. آقای خاتمی تصور نکند اگر در جلسات خصوصی حرفی می‌زند، کسی حرف‌های او را نمی‌فهمد یا نمی‌شنود! موضع‌گیری‌هایش و تمام مسائلی که بیان می‌‌کند همه به گوش نظام می‌رسد! هر برخوردی با ایشان صورت می‌گیرد متناسب با اعمال و رفتار خودش است و ربطی به احمدی‌نژاد ندارد. احمدی‌نژاد پرونده‌اش جداست، وصل کردن پرونده این دو به هم فرار به جلو است.»

درخواست عجيب سیف از مسافران
رئیس کل بانک مرکزی در خصوص تامین ارز مورد نیاز مسافران گفت: فعلا مبنای تامین ارز مسافران خارجی همان بخشنامه های بانک مرکزی است و مردم مدتی سفر خود را به تاخیر بیاندازند. ولی الله سیف در حاشیه رونمایی از سامانه جامع نیما در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه مردم تنها 5 هزار یورو اجازه خروج ارز از کشور را دارند و در کنار آن قادر به تامین هزار یورو بیشتر برای سفرهای خارجی خود نیستند گفت: مردم می توانند سفر خود را اندکی به تاخیر اندازند و البته باید با شرایط جدید نیز خود را وفق دهند و صبر داشته باشند. رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سئوال که آیا سقف ارز مسافری افزایش خواهد یافت گفت: بانک مرکزی تعهدی در این رابطه ندارد که سهمیه را زیاد کند اما به هر حال یکی از ویژگی های سامانه نیما آن است که می تواند انعطاف پذیر بوده و متناسب با شرایط در آن تصمیم گیری شود اما به هر حال مدیریت منابع و مصارف باید صورت گیرد.

واکنش پدر یک قربانی کهریزک به بازداشت مرتضوی

آغاز اجرای حکم حبس دو ساله سعید مرتضوی با اتهام معاونت در قتل محسن روح‌الامینی شاید روز گذشته بیش از آنچه در افکار عمومی بازتاب یافت، ذهن خانواده‌های سه کشته نام آشنای فاجعه بازداشتگاه کهریزک یعنی محسن روح‌الامینی، امیر جوادی‌فر و محمد کامرانی را به خود مشغول کرد.«ایران» در ادامه نوشت: نگاه آنها به اجرای این حکم چه بود و تا چه حد می‌توانست درد و داغ هشت ساله آنها را التیام بخشد؟ این پرسشی بود که نخست تلاش کردیم پاسخش را در گفت‌وگو با عبدالحسین روح‌الامینی دریابیم اما پس از تماس ناموفق با شماره او به سراغ پدر محمد کامرانی رفتیم؛ مردی که هیچ رابطه و آشنایی با عناصر قدرت نداشت، کاسب بازار بود اما پرونده قتل پسرش در کهریزک را با جدیت تمام پیگیری کرد. هرچند در نهایت نتوانست برای اتهام معاونت در قتل علیه سعید مرتضوی حکمی بگیرد و مرتضوی در پرونده شکایت آنها که مشابه پرونده روح‌الامینی بود، تبرئه شد.کامرانی روز گذشته یک بار دیگر با ابراز گلایه از احکام صادر شده گفت: «من از قوه قضائیه گلایه دارم. شکایت از مرتضوی را من شروع کردم. 16 ماه طول کشید تا من با دوندگی خودم و پیگیری‌های وکیل پرونده، اتهام معاونت در قتل را به دادگاه تفهیم کنم اما رأی تبرئه صادر شد. اما در پرونده آقای روح‌الامینی صدور حکم برای این اتهام ممکن شد. با این حال من به‌شخصه از این حکم راضی نیستم؛ نه از مدتش و نه از اینکه در دو پرونده مشابه دو حکم کاملا متفاوت صادر شد. اما امر را به خدا واگذار می‌کنم.»او در ادامه تأکید کرد: «این حکم و ماجراهای پیش‌آمده در اجرای آن نه‌تنها گوشه‌ای از درد ما را التیام و تسکین نداد بلکه ما را جریحه‌دار کرد.»

وکیل سیدامامی: هنوز گزارش دقیق پزشکی قانونی را ندیده‌ایم

وکیل‌مدافع سیدامامی در رابطه با انتشار مطلبی در خصوص پرونده موکلش در فضای مجازی توضیحاتی را ارائه کرد.پیام درفشان اظهار کرد: در رابطه با معاینه جسد آقای سیدامامی، در خصوص وجود جای سوزن و تزریق پوستی به صورت کلی مطالبی به یکی از اهالی رسانه دادم که ظاهرا نه از روی قصد و غرض بلکه وی متوجه کلی بودن توضیح بنده در مورد گزارشات معاینه جسد نشده و بر همین اساس دچار سوء تفاهم شده و آن را به عنوان آثار روی جسد عنوان کرده‌ است.وی بیان کرد: وقتی در تمامی مصاحبه‌ها عنوان شده که ما هنوز گزارش دقیق و کامل پزشکی قانونی را ندیده‌ایم و اصرار بر ارائه آن از طرف مقامات مسئول داریم، پس بدیهی است در حال حاضر علم و اطلاعی در خصوص وجود یا عدم وجود جای سوزن و تزریق نداریم.درفشان تاکید کرد: توضیحات کلی و عدم دقت اینجانب موجب سوء برداشت همکار رسانه‌ای شده است./ایسنا

روایت آشنا از جلسه سران سه قوه

حسام الدین آشنا در کانال تلگرامی خود نوشت:اولین نشست مشترک سه قوه معانی عمیق و برکات فراوانی داشت.نمایندگان سه فراکسیون با صریحترین زبان ممکن دغدغه ها، مطالبات و ملاحظات خود را بیان کردند. پس از آن رئیس مجلس در سخنانی مفصل و بسیار دقیق معضلات کشور و کاستی های هر سه قوه را در تعامل با یکدیگر برشمرد سپس رئیس قوه قضائیه به پیشرفتهای قوه قضائیه در برقراری عدالت پرداخت و برای کمک به دولت در حل مشکلات کشور اعلام آمادگی کرد. در پایان رئیس جمهور با ارائه تحلیلی از شرایط جهانی،منطقه ای و ملی، به اختصار از سیاستهای دولت در مواجهه با تهدیدات و توطئه های اخیر دفاع کرد و به اشکالات و شبهات پاسخ گفت. و در نهایت صریحا از مجلس خواست در بررسی لوایح کلیدی و کارگشای دولت شتاب بیشتری داشته باشد. دیروز در چهره مسئولان عزم مشترک، همدلی و همراهی مشهود بود.دیدار دوستانه، بیان صمیمانه و مباحثه طلبگی موجب ایجاد درک مشترک از شرایط، مسائل و راه حل ها شد. دیروز پس از مدتی احساس کردم که بوی بهبود ز اوضاع جهان می آید

سفر مرتضوی به خطه سرسبزشمال یعنی اینکه او به ریش همه می خندد

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:بدون شک یکی از دلایل تسریع در دستگیری سعید مرتضوی که از دید و منظر قوه قضائیه و ضابطینش گم شده بود، پیگیری و فشار همه‌جانبه مردم و کسانی بود که از بابت عملکرد این فرد متحمل خسارات مادی و معنوی غیرقابل جبرانی شده بودند.فضای مجازی همچون یک ناظر دلسوز به دنبال او بود و امروز که به‌رغم حمایت‌های محفلی خاص دستگیر شده است، امید آن می‌رود که این تحقیر درس عبرتی برای کسانی باشد که در احقاق حقوق مردم کوتاهی می‌نمایند.ماجرا از این جنبه نیز جالب است که نه‌تنها ذره‌ای ندامت و پشیمانی برای آنچه مرتضوی انجام داد در او دیده نمی‌شود، بلکه بعد از صدور حکم از سوی عدلیه نظام، خیلی خونسرد و راحت به روستاهای سرسبز و خوش آب و هوای شمال کشور می‌رود و به ریش همه می‌خندد! البته مقصر اصلی او نیست بلکه سیستم و فضای حاکم بر آن دولت فخیمه پاک‌دستان بود که او و امثال او را رشد داده و بر سر ملت مسلط کردند.

آمار عجیب کشفیات مواد مخدر در حاشیه مدارس کشور

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نیروی انتظامی توانست در سال ٩٦ در شعاع ٥٠٠ متری مدارس ١.٩ تن انواع مواد مخدر را از خرده فروشان کشف و ضبط کند که این امر باعث سخت‌تر شدن دسترسی به مواد مخدر در اطراف مدارس شد.  در ارزیابی‌های سال ٨٠ مشخص شد ٠.٥ درصد از جمعیت دانش‌آموزی مقطع دوم متوسطه، تجربه مصرف مواد مخدر را داشتند که البته این آمار در سال ٩٠ به یک درصد جمعیت دانش‌آموزی مقطع دوم متوسطه و در سال ٩٥ به حدود ٢ درصد جمعیت دانش‌آموزان این مقطع رسید./سلامت نیوز

افشاگری وزیر ارتباطات از پشت پرده انحصارطلبی صدا و سیما در فضای مجازی

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: صداوسیما می خواهد تنظیم مقررات، تصدی گری و مالکیت در حوزه صوت و تصویر را به صورت یکجا در دست بگیرد. براساس این رویه، قرارداد بسته، مزایده ای برگزار کرده و پنج پیمانکار انتخاب کرده‌اند. صداوسیما در انتخاب این پیمانکاران به فعالان عرصه صوت و تصویر اعلام کرده که باید جدا از ضمانت نامه ها و تعهداتی به سازمان، ۵۰ درصد کل درآمدهای خود را نیز به این سازمان بدهند. ضمن آنکه کسانی که فاقد مجوز این سازمان باشند با حکم مرجع قضایی تعطیل خواهند شد. مفهوم این کار آنکه هر شرکتی بخواهد در این عرصه وارد شده و فعالیت کند علاوه برهزینه های ثابت خود، باید نیمی از درآمد آن را به صدا و سیما بدهد. این کار سبب افزایش قیمت تمام شده خدمات صوت و تصویر برای کاربران شبکه ملی اطلاعات می شود. این افزایش قیمت، در تولید محتوا برای این عرصه مانع ایجاد می کند. این طرح کمیسیون فرهنگی مجلس، ضمن تصدی‌گری، سبب رقابت حاکمیت با بخش خصوصی نیز می شود که خلاف قانون سیاست های کلی اصل ۴۴ است/ایرنا

اصولگرایان آویزان حاکمیت هستند

حسین کنعانی مقدم، گفت: اصولگرا‌ها را باید دو بخش کنیم. تفکر ، اندیشه و ایدئولوژی اصولگرایی که برخاسته از تفکر امام و رهبری است. چسبندگی و این انسجام بین حاکمیت و ایدئولوژی وجود دارد. خیلی از کسانی که در حاکمیت هستند تفکر  اصولگرایی دارند. حتی آقای روحانی را هم یک اصولگرا می‌دانیم. با اعتبار‌هایی که وجود دارد. یک مساله بخش مشی سیاسی است. وقتی مشی سیاسی است، جریان اصولگرایی خود را آویزان نظام می‌کند. برای آن که خود را نمی‌تواند از حاکمیت مستقل ببیند. عادت کرده است آویزان باشد. یک روز این ارتباط بین اصولگرایی و قدرت حاکمیت قطع شود شما مطمئن باشید از اصولگرایی چیزی نمی‌ماند. به ضرر جریان اصولگرایی است. ما همیشه می‌گوییم ایدئولوژی، اندیشه و تفکر اصولگرایی خدشه ناپذیر است و ما باید در جا‌هایی اصلاحاتی انجام دهیم، اما باید سعی کنیم آن را حفظ کنیم هر چند چسبندگی به قدرت داشته باشد. ولی مشی سیاسی سازمان و تشکیلات جریان اصولگرایی باید کاملا از جریان حاکمیت و قدرت فاصله بگیرد تا بتواند رشد کند، تا موقعی که مثل بچه شیرخواره نظام است رشد نمی‌کند. شاید جریان اصلاح طلبی وقتی رشد کرد که از حاکمیت فاصله گرفت و به زمین خورد. تازه فهمید باید بلند شود. ما این فرصت را متاسفانه نداشتیم.

قاضی زاده هاشمی : یا من باید بروم یا قاضی پور!

وزیر بهداشت دولت دوازدهم گفت: آن شخص [قاضی‌پور، نماینده مجلس] تهمتی زده؛ اگر ادعایش درست است، بنده برای تصدی وزارت، فرد مناسبی نیستم، اما اگر این ادعا نادرست باشد، باید او از مجلس شورای اسلامی اخراج شود. جای چنین فردی در خانه ملت و بر مسند شریف قانون‌گذاری نیست/ایسنا

اینکه تلگرام تا الان فیلتر نشده به دلیل مقاومت‌های روحانی بوده است

پروانه سلحشوری گفت: زمانی که مسولان کشور از پیام‌رسان داخلی حمایت می‌کنند طبیعتا هم باید به آن بپیوندند و این الزاما نمی‌تواند به این معنی باشد که پیام‌رسان خارجی را ترک کنند؛ اما اگر بخواهند پیام‌رسان داخلی را تبلیغ کنند یکی از اقداماتش این است که به آن بپیوندند. البته این موضوع نباید اجبار باشد و باید با انتخاب خود افراد صورت بگیرد، چرا که ما نباید نظر خودمان را اعمال کنیم. معتقدم که هردو پیام‌رسان‌ داخلی و خارجی باید در اختیار مردم باشد تا آن‌ها خودشان انتخاب کنند که می‌خواهند از کدام یک از پیام‌رسان‌ها استفاده کنند، شاید بسیاری از مردم بخواهند که به طور همزمان و در آن واحد از هردو استفاده کنند. یکی از شعارهای روحانی ادامه فعالیت تلگرام بوده است و اینکه مسئولین دولت وی اقدام به ترک این فضا کرده‌اند طبیعتا مورد انتقاد کاربران قرار گرفته است. خروج مسئولان این شائبه را برای مردم ایجاد کرده است که مسئولان در راستای فیلترینگ تلگرام، در حال خروج از این پیام رسان هستند، اما من فکر می‌کنم این اقدام در راستای آن است که آن‌ها علاقه و نظر خود را اعلام کرده‌اند و در عین حال حق انتخاب را به مردم داده‌اند و انتخاب آن‌ها را محدود نکرده‌اند. فیلتر این پیام رسان قطعا و یقینا نارضایتی عمومی و جدی را به همراه خواهد داشت و به نگرانی مردم در جامعه دامن می‌زند. به نظرم مسئولان حتما باید به این موضوع توجه کنند و سعی نکنند که با خواست عمومی مقابله کنند. هرچند که بسیاری شخص رییس‌جمهور را در این موضوع مقصر می‌دانند اما باید بدانیم اقدام جدی آقای روحانی تاکنون این بوده که علی‌رغم انتقاداتی که شده، تلگرام هنوز فيلتر نشده است و این پیام رسان همچنان در دسترس مردم قرار دارد و همین موضوع نشان می‌دهد که یک مقاومتی در این‌باره از سوی روحانی و تیم او وجود داشته است./ رویداد24

هدایای عجیب رهبران آمریکا و فرانسه به یکدیگر

سی‌ان‌ان گزارش داد، رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است تکه‌ای قاب شده از پارچه رویه صندلی اتاق آبی کاخ سفید را به رئیس‌جمهوری فرانسه و همسرش هدیه دهد!رئیس جمهور فرانسه نیز قرار است یک درخت بلوط را که در محل جنگ جهانی اول رشد کرده است، به ترامپ هدیه می‌دهد. به نظر می‌رسد که هدیه مذکور بیانگر تمایل ترامپ به امور نظامی باشد./ایسنا

یک داعشی در سلول مشایی!

کانال رسمی احمدی نژاد مدعی شده است که در سلول مشایی، یک زندانی داعشی نگهداری می شود! این کانال نوشت: آقای مشایی به دلیل ابتلا به بیماری دیابت باید از غذاهای رژیمی استفاده کند اما مسئولان زندان به ایشان اجازه خرید از فروشگاه زندان را نداده اند. شنیده ها حاکی از آن است که در سلول آقای مشایی، یک زندانی داعشی نیز نگهداری می شود. از سوی دیگر بر اساس اظهارات خانواده آقای حمید بقایی، وی در وضعیت بسیار نگران کننده ای در بیمارستان به سرمی برد و فقر شدید کلیسم و ویتامین های ضروری چهره ایشان را به شدت دگرگون کرده و حتی استخوانهای پای وی دچار انحنا شده است.

حمله ضرغامی به مرتضوی

ضرغامی گفت: نمی‌دانم که اتهام «معاونت در قتل» تا چه اندازه درباره مرتضوی قابل تطبیق است ولی هرچه که هست دستگاه قضایی و سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی باید مراقب تکرار این غفلت‌ها باشند تا اتهام قتل به آنان سنجاق نشود! عزت‌الله ضرغامی عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و رئیس اسبق سامان صداوسیما در صفحه شخصی اش نوشت: سعید مرتضوی بالاخره راهی زندان شد و نهضت “دیدی گفتیم”! هم رسانه‌ها را پر کرد!
دستور رهبری معظم در مورد “کهریزک” را در جلسات امنیتی پس از حوادث 88 بارها شنیده بودم. آقای مرتضوی نسبت به این رهنمود و دستور غفلت کردند و موجب بروز حوادث تاسف بار شدند.
نمی دانم که اتهام “معاونت در قتل” تا چه اندازه در مورد ایشان قابل تطبیق است ولی هر چه که هست دستگاه قضایی و سازمان های امنیتی و اطلاعاتی باید مراقب تکرار اینگونه غفلت!‌ها باشند تا اتهام قتل به آنان سنجاق نشود !
در یادداشت های اخیرم نسبت به احتمال تداوم رفتارهایی از این‌دست، تذکر داده و مستندات محدودی هم ارائه کرده‌ام .
برخی مسئولین قضایی تا وقتی در راس قدرت هستند نسبت به حساسیت فوق العاده ی اقدامات و روشهای معمول خود دچار غفلت می‌شوند. حداقل به خاطر آینده خودشان هم که شده حقوق متهمین را حداکثری اعمال کنند!انتخاب کلمه “غفلت” هم اجمالاً خوشبینانه و بهداشتی است. اینطوری بهتر است!