پنجشنبه , ۶ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » خامنه ای خواستار «جدی گرفتن موضوع نفوذ» در وزارت اطلاعات شد

خامنه ای خواستار «جدی گرفتن موضوع نفوذ» در وزارت اطلاعات شد

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ۱۳۹۷/۱/۲۹  در دیدار وزیر و مسئولان و جمعی از کارکنان وزارت اطلاعات، با تأکید بر لزوم حرکت انقلابی و انقلابی ماندنِ صد درصدِ وزارت اطلاعات، با اشاره به ابعاد گوناگون جنگ اطلاعاتی جبهه وسیع بگفته وی  دشمنان با نظام اسلامی گفت: یکی از محورهای مهم و اصلی این جنگ، «نفوذ و تأثیرگذاری بر نظام محاسباتی مسئولان» و «تغییر باورهای مردم» است که در این جنگ، علاوه بر دفاع و بستن نفوذگاهها، باید تهاجم نیز انجام، و از هرگونه غفلت و ساده اندیشی جداً پرهیز شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رهبر جمهوری اسلامی ، به بخشهایی از این سخنرانی اشاره می کنیم :

وزارت اطلاعات و همه کارکنان آن باید همواره صد درصد انقلابی بمانند و انقلابی حرکت کنند.

وزارت اطلاعات، تابع سیاست‌های نظام است و در همه جای دنیا، دستگاههای اطلاعاتی تابع سیاست‌های نظامِ حاکم بر کشورها هستند.

چارچوب سیاستهای نظام جمهوری اسلامی را امام(ره) مشخص کرده و این چارچوب براساس وصیت نامه و فرمایشات ایشان شکل گرفته است، در این چارچوب، رهبری هم بخشی از نظام است و نه خودِ نظام.

هرگونه جناح‌بازی در وزارت اطلاعات گناه است، در وزارت اطلاعات یک جناح وجود دارد و آن، جناحِ انقلاب است.

توصیه همه اجزاء وزارت اطلاعات به مطالعه دقیق وصیت نامه و سخنان آیت الله خمینی ، باید همه بخشها و بدنه وزارت با مبانی و اصول انقلاب کاملاً آشنا باشند و در این چارچوب، انقلابی عمل کنند.

جنگ بزرگ و پیچیده جبهه مقابل با نظام جمهوری اسلامی است، ما در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم که یک طرف آن، نظام جمهوری اسلامی و طرف دیگر آن، جبهه وسیع و قدرتمندی از دشمنان است.

سرویس های جاسوسی طرف مقابل محور اصلی این رویارویی هستند،  دستگاههای اطلاعاتی جبهه مقابل  برغم همه امکانات خود، تا بحال نتوانسته اند هیچ غلط مهمی انجام دهند. البته اگر در این جنگ دچار غفلت شویم مغلوب خواهیم شد و اگر دچار ساده اندیشی شویم ضربه خواهیم خورد.

در این جنگ پیچیده اطلاعاتی ، شیوه ها و روش های مختلفی در دستور کار است، از «نفوذ و سرقت اطلاعات» و «تغییر محاسبات تصمیم گیران» و «تغییر باورهای مردم» تا «ایجاد نابسامانی مالی و اقتصادی» و «ایجاد آشفتگی های امنیتی».
هنگامی که در  مسائل اخیر در بازار ارز دقت بیشتری می‌شود، رد پای بیگانه و دستگاههای اطلاعاتی آنها مشهود است.  باید در این جنگ و در مقابل برنامه های جبهه مقابل ایستاد و برای غلبه بر دشمن، علاوه بر دفاع باید برنامه تهاجم نیز داشت به گونه ای که زمین بازی بوسیله دستگاه اطلاعاتی ما تعیین شود.
خامنه ای برنامه ریزی بلندمدت با پیش بینی رویدادهای آینده، و تحلیل و بررسی دقیق اطلاعات را یکی از راههای مقابله مجموعه اطلاعاتی کشور با طراحی جبهه مقابل برشمرد .
جدی گرفتن موضوع نفوذ  از راههای مقابله با تهاجم جبهه مقابل 

فردی که می خواهد در نظام جمهوری اسلامی، امانت‌دار کشور و مردم باشد باید صلاحیت داشته باشد لذا کوچک‌ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود و دستگاهها نیز موظف به عمل براساس نظر وزارت اطلاعات هستند. خامنه ای  دستگاههای اطلاعاتی کشور را به همکاری، هم‌افزایی و رقابت حرفه ای توصیه کرد .
باید موضوع مبارزه با فساد بسیار جدی گرفته و با شریان‌های اصلی آن مقابله شود، زیرا فساد موجب انهزام و شکسته شدن روحی و روانی افراد و جامعه می شود.
فساد در بسیاری از موارد ناشی از روحیه زیاده‌طلبی و اشرافی‌گری و تجمل‌پرستی است ، اینکه امام بزرگوار بارها بر حفظ زیّ طلبگی و داشتن زندگی ساده و معمولی مسئولان تأکید داشتند، به همین علت بود. مسئولان در نظام اسلامی نمی‌توانند این تصور را داشته باشند که چون مسئولان در کشورهای دیگر از امکانات گوناگون برخوردارند، پس در نظام اسلامی نیز چنین مواردی مباح است. در جمهوری اسلامی ما با نام اسلام به‌دنبال حکومت پیامبر اسلام(ص) و امیرالمومنین(ع) هستیم، بنابراین باید با روحیه اشرافی گری و شهوترانی به شدت مقابله شود.
خطاب به کارکنان وزارت اطلاعات 

سلام من را به آحاد مجموعه وزارت در سراسر کشور و به خانواده های خود برسانید و بدانید که بخش مهمی از ثواب کارها و فعالیت ها متعلق به همسران شما است زیرا این کارها و فعالیت ها نتیجه همکاری و تحمل زحمات از سوی آنان است.

آخوند علوی وزیر اطلاعات پیش از سخنرانی علی خامنه ای گزارشی از فعالیت‌ها و رویکردهای این وزارتخانه را تشریح کرد و گفت :  آمادگی همه سربازان گمنام را برای مقابله با ایادی نظام سلطه و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان‌خوار، صهیونیسمِ جنایت‌کار و آل سعودِ کودک‌کش و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی تا آخرین قطره خون خود اعلام  می‌کنیم.