چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » اهداف و مناطق مورد تهاجم آمریکا، انگلیس و فرانسه در سوریه!

اهداف و مناطق مورد تهاجم آمریکا، انگلیس و فرانسه در سوریه!

حملات آمریکا و هم‌پیمانانش به سوریه  -که دست‌کم یک ساعت طول کشید- حداقل ۱۰ مرکز نظامی- تسلیحاتی  بسیار مهم در سوریه – متعلق به ارتش تحت امر بشارالاسد بعثی و مراکز متعلق به حزب الله شیعه  را هدف گرفت که اکثر آنها در دمشق،  ریف دمشق و  حمص در مرکز کشور بود.

به گزارش تابناک، مرکز تحقیقاتی برزه واقع در اطراف دمشق که از مراکز علمی پژوهشی ارتش سوریه محسوب می‌شود از جمله مناطقی است که هدف حمله قرار گرفته و تلویزیون سوریه نیز آن را تایید کرده است.انبارهای مهمات ارتش سوریه در 15 مایلی مرکز استان حمص نیز از دیگر اهداف این حمله بوده که  4 فروند جنگنده انگلیسی آن را بمباران کرده‌اند.پایگاه‌های گارد ریاست‌جمهوری و لشکر چهارم ارتش سوریه در اطراف دمشق که مسئولیت حمایت از پایتخت سوریه را بر عهده دارند نیز از مناطق هدف قرار گرفته اعلام شده است. پایگاه‌های گارد ریاست جمهوری و لشکر چهارم عمدتا در داخل و اطراف شهر دمشق مستقر است. پایگاه‌های و مراکز تحت اختیار حزب‌الله لبنان نیز از دیگر مناطقی است که منابع داخلی سوریه گفته‌اند در حملات بامداد امروز هدف قرار گرفته است.

سایت شبکه روسیا الیوم به نقل از منابع نظامی سوری اعلام کرد، حملات جدید آمریکا و هم‌پیمانانش در سوریه مراکز زیر را هدف گرفت:

-گارد جمهوری تیپ ۱۰۵ دمشق

-پایگاه دفاع هوایی جبل قاسیون دمشق

-فرودگاه نظامی المزه در دمشق

-مرکز تحقیقات علمی برزه دمشق

-تیپ ۴۱ نیروهای ویژه در ریف دمشق

-مقرهای نظامی نزدیک الرحیبه در قلمون شرق در ریف دمشق

-مقرهایی در منطقه الکسوه در ریف دمشق

-مرکز تحقیقات علمی در ریف حماه

-انبار تسلیحاتی ارتش در حمص

منابع نظامی اینکه فرودگاه بین‌المللی دمشق در معرض بمباران بوده باشد را تکذیب کردند.

پدافند هوایی سوریه سه حمله آمریکا فرانسه و انگلیس را با ده‌ها موشک در مناطق مختلف رهگیری کرد. خبرگزاری رسمی سوریه مدعی شد، ۱۳ موشک بر فراز الکسوه با واکنش پدافند هوایی سوریه ساقط شد، در حالی که فعالان گفتند حدود ۱۵ موشک را در الکسوه ساقط کردند.

شبکه الاخباریه سوریه نیز مدعی شد، پدافند هوایی موشک‌های دشمن را در منطقه دنحه در حومه غربی حمص رهگیری کرد.