سه شنبه , ۲۷ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » چند خبر فوری

چند خبر فوری

‏نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در امور سوریه ‎در سفری غیرمنتظره به تهران با علی شمخانی درباره «تهدیدات رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر دخالت نظامی در امور سوریه و حمله اسراییل به سوریه» گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا – خبرگزاری دانشجویان ایران – طبق اعلام نیروی دریایی آمریکا، ناو هواپیمابر یواس‌اس هری اس. ترومنن امروز چهارشنبه برای انجام عملیات در خاورمیانه و اروپا، در منطقه مستقر خواهد شد.
ناو هواپیمابر مذکور با همراهی هفت کشتی تهاجمی مسلح به موشک‌های کروز و ۶۵۰۰ ملوان در حال حرکت است.

ناوشکن یواس‌اس دونالد کوک نیز که مسلح به ۶۰ موشک‌ هدایت‌شونده تام هاوک است قبرس را ترک کرده و در حال حرکت به سمت شرق خاورمیانه است.

تحرکات نظامی مذکور در شرایطی انجام می‌شود که کاخ سفید به استفاده از گزینه نظامی علیه سوریه به بهانه حمله شیمیایی ادعایی در شهر دوما واقع در سوریه تهدید کرده است.

پرونده محمد ثلاث به دیوان عالی کشور رفت

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران به خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه گفته است که پرونده محمد ثلاث راننده اتوبوسی که متهم به قتل سه مامور پلیس در خیابان پاسداران تهران است، به دیوان عالی کشور ارجاع شده است.

به گفته این مقام قضایی، پرونده آقای ثلاث پس از حکم دادگاه اولیه مورد تجدیدنظر خواهی هم قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفته “با توجه به اهمیت موضوع هماهنگی لازم با دیوان بعمل آمده تا انشاالله به صورت ویژه در اولین فرصت رسیدگی بعمل آید”.

محسنی‌اژه‌ای: در تاخیر برخورد با احمدی‌نژاد حکمتی وجود دارد 

من در کمتر پرونده‌ای بوده است که گفته باشم رسیدگی آن به مصلحت نیست، در مورد پرونده احمدی نژاد نیز این را گفتم که در تاخیر برخورد با شخص ایشان -نه اطرافیان-حکمتی وجود دارد.

تنها موردی که در طول این چند سال اخیر چنین چیزی گفته‌ام، همین مورد بوده است.

به گزارش برخی رسانه‌ها، صدای انفجار شدیدی در ریاض شنیده است. برخی گزارش‌ها حاکی از سه انفجار پیاپی است.

شبکه خبری المسیره، وابسته به حوثی‌های یمن می‌گوید ساختمان وزارت دفاع عربستان در ریاض، هدف حمله موشکی قرار گرفته است. شبکه العربیه می‌گوید یک موشک در مسیر ریاض، سرنگون شده است.

وزارت دفاع عربستان سعودی اعلام کرد: یک موشک ایرانی کە توسط تروریستان حوثی وابسته به رژیم ایران بە سوی مركز شهر ریاض شلیک شدە بود را منهدم کرده اند.

اسکای‌ نیوز : منابع آمریکایی: ناو هواپیمابر دوم آمریکا در حال ورود به دریای مدیترانه است.

حمید بقایی پس از انتقال از بیمارستان به زندان، در بهداری اوین بستری شده است. کلیه های وی به شدت آسیب دیده است.

ولایتی به سوریه رفت

علی اکبر ولایتی مشاور علی خامنه‌‎ای رهبر ایران در امور بین‌الملل می گوید : «حمله اسرائیل» به فرودگاه نظامی تی فور سوریه، بی پاسخ نخواهد ماند.

ولایتی این اظهارات را صبح روز سه‌شنبه بیست و یکم فروردین ماه  در بدو ورود به دمشق پایتخت سوریه بیان کرد. ولایتی اداعا میکند که استیصال و عصبانیت دشمنان و در راس آن‌ها آمریکا و اسرائیل موجب شده است که نظام سوریه را متهم به استفاده از سلاح شیمیایی در شهر دوما کنند. ولایتی می گوید : « این موضوع یک طرح شیطانی است که هر چند یک بار آمریکایی ها علیه مردم مظلوم سوریه استفاده می‌کنند».