یکشنبه , ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مکارم شیرازی: چند دلال ارزی را اعدام کنید تا دلار ارزان شود

مکارم شیرازی: چند دلال ارزی را اعدام کنید تا دلار ارزان شود

مکارم شیرازی: دلالان ارز به عنوان مفسد فی الارض محاکمه شوند

ناصر مکارم شیرازی سلطان الشکر می‌گوید بدون قاطعیت دولت نمی‌تواند بازار ارز را کنترل کند. این مرجع تقلید شیعه از مسئولان قضایی خواسته است که دلالان ارز را به عنوان مفسد فی‌الارض محاکمه کند.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی، ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه در درس خارج از فقه خود دلالان ارز را به تبانی با دشمنان خارجی و آشوبگری متهم کرد:

«حوادثی که در این چند روز در مورد مسئله ارز و حوادث اقتصادی واقع شد و به‌صورت غیرمنتظره هر ساعت تغییر و ترقی پیدا کرد، نشان داد که توطئه جدیدی درراه است، نمی‌شود که هر ساعت قیمت ارز یک مملکت ترقی پیدا کند، منافقان داخلی با کمک اربابان خارجی آن‌ها دست‌به‌دست هم داده‌اند که کشور را به آشوب کشیده و اقتصاد مملکت را فلج کنند.»

او از دولت و ضابطان قضایی خواست با قاطعیت قیمت ارز را ثابت نگه دارند:

«بدون قاطعیت در این شرایط خاص، مشکلی حل نمی‌شود اگر ما پیش‌دستی نکنیم بعداً هزینه زیادی باید بپردازیم. یکی از برنامه‌های قاطعیت این است که چند نفر از مهره‌های اصلی  دلالان ارزی را که سعی دارند از این طریق کشور را به آشوب بکشند، به‌عنوان مفسد فی‌الارض محاکمه شوند، تا بقیه حساب خود را بدانند و بدانند که مسئله جدی است، البته باید به‌سرعت دادگاهی تشکیل دهند و به‌حساب این افراد با قاطعیت برسند.»

حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران چهارشنبه ۲۱ فروردین اعلام کرده که ۱۲ نفر از ارزش‌فروشان در تهران بازداشت شده‌اند. همچنین پلیس ۱۶ صرافی را هم پلمب کرده است.