پنجشنبه , ۶ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » حقوق بشر » حمله شیمیایی اسد به دوما با پول مردم ایران و همکاری مدافعان حرم اسد،تاکنون ۱۸۰ کشته و ۱۰۰۰مجروح و مصدوم برجای گذاشت که اغلب از زنان و کودکان هستند

حمله شیمیایی اسد به دوما با پول مردم ایران و همکاری مدافعان حرم اسد،تاکنون ۱۸۰ کشته و ۱۰۰۰مجروح و مصدوم برجای گذاشت که اغلب از زنان و کودکان هستند

 

رژیم جنایتکار اسد بار دیگر مرتکب جنایت جنگی شد و شهر دوما در حومه دمشق را با بشکه‌های حاوی گاز شیمیایی بمباران کرد.

اورینت تلویزیون اپوزیسیون سوریه شمار قربانیان را تا ۱۸۰نفر و ۱۰۰۰مجروح و مصدوم ذکر کرده است.

سی.ان.ان به‌نقل از فعالان سوری گزارش داد:‌ گاز سمی در داخل بمبهای بشکه‌یی که از هلیکوپترها پرتاب شده اند باعث خفگی بسیاری از مردم شده است. گزارشها حاکی است تعدادی از کشته شدگان کودکان هستند.

اورینت تلویزیون اپوزیسیون سوریه شمار قربانیان را تا ۱۸۰نفر ذکر کرده است.

وزارت‌خارجه آمریکا طی بیانیه‌یی اعلام کرد گزارش حمله شیمیایی در سوریه هولناک و نگران‌کننده است. تاریخچه رژیم اسد در استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه مردم خود جای تردید نمی‌گذارد و حمله با گاز سارین در غوطه شرقی در ۲۱اوت ۲۰۱۳ شروع شد که بیش از ۱۰۰۰نفر از مردم سوریه را کشت.

هدر نائرت، سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت: گزارشهایی که از سوریه می‌رسد بسیار «وحشتناک» است و چنان‌چه وقوع حملات ثابت شود، جامعه بین‌المللی باید فوراً به آن واکنش نشان دهد.

یک نماینده وزارت‌خارجه آمریکا دولت سوریه را متهم به استفاده از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی کرد و گفت استفاده بشار اسد در گذشته از چنین تسلیحاتی ” غیرقابل انکار” بوده است.

وی افزود:‌ ما شاهد چندین گزارش بسیار مضطرب کننده در مورد یک حمله محتمل شیمیایی در نزدیکی یک بیمارستان در دوما سوریه بوده‌ایم.خانواده‌های بسیاری از جمله کودکان در سرپناهها مخفی شده اند که اعتقاد بر این است که کشته شده‌اند.

نماینده وزارت‌خارجه آمریکا گفت: ما کماکان در حال دریافت گزارشات و ارزیابی اطلاعات در رابطه با این حمله گزارش‌شده هستیم، سابقه رژیم اسد در استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه مردم خودش غیرقابل انکار است.