جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲
صفحه اول » آخرین تحولات خاورمیانه » نتانیاهو: اختاپوس ترور جمهوری اسلامی،‌ اسرائیل را به تروریسم متهم می‌کند

نتانیاهو: اختاپوس ترور جمهوری اسلامی،‌ اسرائیل را به تروریسم متهم می‌کند

بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه به اظهارات اخیر حسن روحانی،‌ رئیس جمهوری ایران پاسخ داد. آقای روحانی در سخنان خود از نقش ایالات‌متحده و اسرائیل در سوریه انتقاد کرده بود.

به گزارش یورونیوز ، نخست‌وزیر اسرائیل گفت: «این بیهوده‌گویی‌ها تمامی ندارد. این اختاپوس ترور ایرانی، اسرائیل را به تروریسم متهم می‌کند.»

وی همچنین افزود: «اگر روحانی با فعالیت‌های تروریستی و ویرانگری که نیروی قدس ایران هر روز در سوریه انجام می‌دهد آشنا نیست،‌ اسرائیل می‌تواند ایشان را در جریان این مسائل بگذارد.»

آقای روحانی،‌ پیش از سفر برای دیدار رجب طیب اردوغان در فرودگاه تهران گفته بود: «مداخله‌های نیروهای صهیونیستی نیز بر مشکلات در سوریه افزوده است، حاکمیت ملی سوریه را محترم نمی شمارند و مناطقی از سوریه را بمباران و تروریست ها را حمایت می کنند و اینها همه موضوعاتی است که بر مشکلات سوریه افزوده است.»

وی افزوده بود: « نیروهای آمریکایی هم به دنبال عدم استقرار کامل دولت سوریه در همه مناطق این کشور و حتی تجزیه سوریه هستند.»

تنشها میان ایران و اسرائیل پس از آن اوج گرفت که دو ماه پیش پدافند هوایی سوریه، یک جت جنگی اسرائیل را هدف گرفت و ساقط کرد. این هواپیمای اف ۱۶ از بمباران مناطقی در سوریه باز می‌گشت.

پس از این، اسرائیل یک حمله هوایی شدیدتر را علیه آنچه مواضع ایرانی و سوری در خاک سوریه می‌نامید ترتیب داد.

مقامات سیاسی و نظامی ایران هرگونه نقش این کشور در ساقط کردن جت اسرائیلی و یا فرستادن پهپاد به درون خاک این کشور را انکار کرده‌اند.