یکشنبه , ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سخنگوی وزارت خارجه زبان به فحاشی گشود

سخنگوی وزارت خارجه زبان به فحاشی گشود

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه : جاه‌طلبی ولیعهد بداندیش سعودی از حد و اندازه برون شده است.

 بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان ولیعهد عربستان در مصاحبه با نشریه آمریکایی تایم گفته بود «عربستان و اسرائیل دارای منافع و دشمنان مشترکی مانند جمهوری اسلامی هستند» ، اظهار داشت: جاه‌طلبی ولیعهد بداندیش سعودی از حد و اندازه برون شده است و می‌رود تا به یک بیماری لاعلاج و مزمن بدل شود.

قاسمی مدعی شد : او – ولیعهد جوان عربستان سعودی که اخیرا اصلاحات ساختاری گسترده ای در کشور ایجاد کرده – در جنگ قدرت درون خاندان سلطنتی و برای جلب حمایت آمریکا و اخیرا رژیم اشغالگر قدس در کنار پرداخت میلیاردها دلار از ثروت مردم خود، به بیان هر سخن مضحک و البته شرم آوری نیز مبادرت می ورزد.

وی با ابراز خشم و ناراحتی از اقدامات شاهزاده بن سلمان مدعی شد : این تازه از راه رسیده جویای قدرت و نام چشم خرد بر تمامی واقعیت های تاریخی و هفت دهه جنایات رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی فرو بسته و در خیانتی بزرگ و آشکار به آرمان فلسطین دم از شناسایی و همسویی کشورش با این رژیم نامشروع می زند.‏‎ این سخنان نشان می دهد او نه تاریخ خوانده است، نه جغرافیا می داند، نه آرمان مردم خود و آزادگان جهان را درمی یابد و نه از ستمی که بر امت اسلامی و فلسطینیان رفته و می رود چیزی می فهمد و نه فلسطین، نه جهان عرب، نه جهان اسلام و نه دوست و نه دشمن را از هم باز می شناسد.

‏‎قاسمی افزود: هشدار می‌دهیم همه توطئه‌های تفرقه افکنانه سالیان اخیر در میان کشورهای اسلامی و ایجاد و گسترش گروههای تروریستی و افراط گرا همانند داعش و همزادان آن، با هدف بروز نفاق و انشقاق در جهان اسلام و فراموشی تدریجی آرمان فلسطین و ایجاد حاشیه امن برای رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی طراحی و اجرا شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با عصبانیت غیرقابل انکاری در پایان ادعا کرد : سیاست های دوران اخیر سعودی ها یک تراژدی بسیار غم انگیز است که کشوری اسلامی با آن همه ادعاهای پر طمطراق خود را تا سطح یک مجیزگوی رژیم اشغالگر قدس تنزل دهد. قطعا این مذلت و خود زنی فرجام شومی برای مسببان این عقبگرد تاریخی به همراه خواهد داشت و به عنوان ننگی بزرگ برای عربستان در روند تحولات جهان اسلام ثبت خواهد شد.