شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » تلاش رژیم حاکم بر ایران برای قاچاق موشک ضدکشتی از اوکراین

تلاش رژیم حاکم بر ایران برای قاچاق موشک ضدکشتی از اوکراین

 

واسیل هریتساک رئیس سرویس اطلاعات اوکراین در سفر به آمریکا فاش ساخت عوامل رژیم ایران در سفارت کیف اقدام به قاچاق موشک ضدکشتی کرده اند که بازداشت شده اند.

به گزارش دیلی بست، رئیس سرویس اطلاعات اوکراین گفت: در ۴ژانویه ۲۰۱۸ (۲ دی ۹۶) دو تن از عوامل رژیم ایران تلاش کردند یک موشک پیشرفته را در کیف خریداری کنند.

بنظر می‌رسید این تلاش نظام حاکم بر ایران یک تحریم تسلیحاتی سازمان ملل حول این رژیم را نقض کرده است.

به گفته این سخنگو افراد نقابدار سرویس مخفی اوکراین این دو نفر را دستگیر کردند و قطعاتی از موشک را در خودرو آنها پیدا کردند. اینکار به یک حادثه سری دیپلماتیک تبدیل شد و این دو نفر بازداشت شده و بی سروصدا به ایران دیپورت شدند.

به نوشته دیلی بست، واسیل هریتساک رئیس سرویس اطلاعات اوکراین به مقامهای آمریکایی گفت عوامل رژیم ایران تلاش کردند اجزای موشک ضد کشی X-۳۱ را خریداری کنندکه در اوکراین تولید شده است.

بنا بر تصاویر دستگیری این افراد، که توسط «دیلی بیست» مورد بررسی قرار گرفته، افسران سرویس های امنیتی اوکراین این افراد را زمانیکه قطعاتی از موشک و اسناد فنی مربوطه برای استفاده آنرا در دست داشتند دستگیر کردند. (‌آن تصاویر شامل تصاویری از صندوق عقب باز خودرو با قطعات موشکها بود). به گفته هریتساک یکی از افراد عبدی بیان نام داشت که یک مستشار نظامی رژیم ایران در سفارت ایران در کیف بود….