پنجشنبه , ۶ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » حوثیهای یاغی یمن در بیانیه‌ای از یک موشک بالستیک جدید رونمایی کردند.

حوثیهای یاغی یمن در بیانیه‌ای از یک موشک بالستیک جدید رونمایی کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یگان موشکی حوثیهای  یمن روز پنجشنبه در بیانیه‌ای از یک موشک بالستیک جدید به‌نام “بدر” رونمایی کرد که ادعا میکنند در داخل این کشور ساخته شده است.

در این بیانیه آمده است که موشک‌های ارتش یمن به تمام تأسیسات دشمن می‌رسد.

 

 

حمله موشکی ارتش یمن به تاسیسات شرکت نفت “آرامکو” در جنوب عربستان

تاسیسات شرکت نفت آرامکو در جنوب عربستان هدف حمله موشکی حوثیهای یمن قرار گرفت.

  • ۰۳ فروردين ۱۳۹۷ – ۱۰:۳۱
حمله موشکی ارتش یمن به تاسیسات شرکت نفت "آرامکو" در جنوب عربستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یگان موشکی  انصارالله یمن اعلام کرد تأسیسات شرکت ملی نفت آرامکو در جنوب عربستان را با موشک بالستیک کوتاه بُرد «بدر 1» هدف قرار داده است.

سرتیپ شرف لقمان سخنگوی ارتش یمن گفت که ائتلاف سعودی از توسعه امکانات نظامی بازدارنده یمن آگاه است و ما امروز به لطف خدا قوی‌تر و با ثبات‌تر هستیم و سال آینده سال پیروزی خواهد بود.

پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز گذشته یک فروند جنگنده اف 15 سعودی را در آسمان صعده در شمال یمن هدف قرار داد.

یگان موشکی حوثیهای یمن در سال 2017  میلادی 45 فروند موشک بالستیک به عمق عربستان و امارات و مواضع نظامیانآن‌ها در جبهه‌های مختلف شلیک کردند.

موشک‌های بالستیکی که نیروهای حوثی یمنی به سمت مواضع دشمن شلیک کردند، عبارتند از: 3 فروند موشک آتشفشان 1، 3 فروند موشک آتشفشان 2، 3 فروند موشک آتشفشان اچ 2، و 3 فروند موشک زلزال 3، یک فروند موشک کروز بالدار، یک فروند موشک قاهر 1، 30 فروند موشک قاهر ام 2، و یک موشک دیگر که نوع آن هنوز اعلام نشده است.

یگان موشکی حوثی یمن در سال گذشته میلادی 293 فروند موشک ساخت داخل از قبیل زلزال 1، زلزال 2، صمود، الصرخه 1، الصرخه 3، اورگان، و گراد به مواضع ائتلاف سعودی شلیک کرد.

انتهای پیام/