سه شنبه , ۲۷ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » روایت ظریف از «تزویر مطلق»؟؟!! شاکیان برنامه موشکی ایران !

روایت ظریف از «تزویر مطلق»؟؟!! شاکیان برنامه موشکی ایران !

وزیر خارجه رژیم ایران در یک پیام توییتری از تزویر مطلق شاکیان برنامه موشکی ایران گفت که خود صدها میلیون دلار سلاح به منطقه می‌فروشند و از ایران می‌خواهند که از خود دفاع نکند.

جوان آنلاین: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در یک پیام توییتری نوشت: «تعهد “خدمات مشتری” از سوی تولیدکنندگان سلاح آمریکا و سه کشور اروپایی: “سلاح‌های ما را بخرید و دولت های ما خدمات پس از فروش را از طریق فشار بر همسایه شما جهت کنارگذاشتن ابزارهای دفاعی اش فراهم خواهند کرد.” نمایش تزویر مطلق در شکایت از برنامه دفاع موشکی ایران همزمان با سرازیر کردن صدها میلیون دلار سلاح به منطقه ما!

ظریف در حالی چنین پیام توییتری را منتشر کرده است که فرانسه قبل از برگزاری نشست روز دوشنبه (امروز) اتحادیه اروپا درباره ایران، هدایت تلاش‌ها برای افزایش فشار تحریم‌ها علیه برنامه موشک ایران و فعالیت منطقه‌ای این کشور را برعهده گرفته است.

 «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه امروز در حاشیه نشست مقامات اروپایی در بروکسل گفت که نقش ایران در خاورمیانه مشکوک است و تصریح کرد که نمی‌توان برنامه موشکی ایران را نادیده گرفت.

رسانه‌های غربی نیز گزارش دادند که بریتانیا، فرانسه و آلمان پیشنهاد داده‌اند که ایران به دلیل برنامه موشکی و نقشی که در سوریه دارد  مورد تحریم قرار گیرد.

از طرف دیگر، علیرغم آنکه واشنگتن بیشترین فروش سلاح به کشورهای خاورمیانه را دارد، رئیس‌جمهور این کشور مدعی است که برجام از آنجایی که به مسئله برنامه موشکی ایران نپرداخته است، یک توافق ناقص است و ایران باید به دلیل دنبال کردن برنامه موشکی باید تحت فشار قرار گیرد.

منبع: فارس