شنبه , ۱ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » درازکش شدن مسئولان موضوعی نیست که بتوان از کنار آن ساده گذشت

درازکش شدن مسئولان موضوعی نیست که بتوان از کنار آن ساده گذشت

اخیرا غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه ملقب به غلام بلبل در یکی از کنفرانس های مطبوعاتی اش از واژه درازکش کردن متهمان توسط نهادهای قضایی – امنیتی سخن گفته است.

وی اذعان می کند که هرکسی که مورد غضب و قهر بیدادگاه قضا واقع شود ، درازکش می شود البته وی از این واژه در مورد دانشمند بزرگ کشور پروفسور کاووس سیدامامی استفاده کرده ولی اصرار دارد بگوید که مخالفان توسط دستگاه قضایی درازکش می شوند.

اما معماها در مورد درازکش کردن محمدجواد ظریف در روزی که قرار بود با وزیر امور خارجه عمان – کشوری که پیامرسان اصلی مقامات ایران و آمریکا است – بر ابهامات در اینباره دامن می زند؛ یکبار دیگر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در جریان یک سفر خارجی برای گفتگو پیرامون برجام بطور کامل درازکش نشد و تنها وی را اندکی با دوُز پائین نیمچه درازکش کردن که بتواند روی ویلچیر بنشیند.

با هم خبری که در خبرگزاری ایسنا – خبرگزاری دانشجویان ایران – منتشر شده است را می بینیم :

سخنگوی وزارت خارجه گفت: کلیه برنامه‌ها و دیدارهای دیروز و امروز ظریف به دلیل کسالت لغو شد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: با توجه به تداوم کسالت شدید دکتر ظریف وزیر امور خارجه که از دیروز آغاز و منجر به بستری شدن چند ساعته ایشان در بیمارستان شد و نیز نیاز به استراحت مطلق طبق تجویز پزشک معالج، کلیه برنامه ها و ملاقات‌های دیروز و امروز ایشان از جمله دیدار با همتای عمانی یوسف بن علوی – که به امروز موکول شده بود – لغو شد.

قاسمی افزود: وزیر امور خارجه عمان که در صدر هیاتی سیاسی و اقتصادی در ایران حضور دارد تاکنون با مقامات مختلف کشورمان از جمله ریاست مجلس شورای اسلامی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دیدارهای ثمر بخشی داشته است و ظهر امروز نیز به حضور دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان خواهند رسید. وزیر امور خارجه عمان همچنین در ضیافت ناهاری که به افتخار ایشان ترتیب داده شد شرکت خواهند کرد.