پنجشنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ریزش های عمده نیروهای عقیدتی سیاسی دلیل اصلی تغییرات در سپاه

ریزش های عمده نیروهای عقیدتی سیاسی دلیل اصلی تغییرات در سپاه

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح : تهدیدات روز به روز وسیع‌تر و متنوع‌تر می‌شود

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تهدیدات روز به روز وسیع‌تر و متنوع‌تر می‌شود، گفت: اگر نیروی انسانی معتقد و آگاه نداشته باشیم، حتی با وجود تسلیحات روز دنیا (که نداریم و آنچه داریم متعلق به نیم قرن پیش است ) ، پیروز نخواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران فارس، محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: در نظام اسلامی روحانیت جایگاه بی بدیل و استثنایی دارد و در نیرو‌های مسلح بیش از همه جا این جایگاه رفیع است. هرچه زمان می‌گذرد، نیرو‌های مسلح بطور جدی‌تر با حوادث و تهدیدات روبرو هستند و این تهدیدات روز به روز وسیع‌تر و متنوع‌تر می‌شود.

ترس نیروها و خانواده های بسیج و سپاه و حوزوی از خروش مردمی

باقری گفت :  توسعه تهدیدات و تهاجمات فرهنگی روزبه روز همه اعضای نیرو‌های مسلح و خانواده هایشان را با خطر مواجه می‌کند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: جامعه از جهت سطح فکر و علایق با نسل‌های گذشته تفاوت اساسی دارد و در معرض خطرات فرهنگی قرار گرفته و این نقش روحانیت را در توسعه اعتقادات و روحیه دینی سنگین‌تر می‌کند.

باقری گفت: دفتر عقیدتی سیاسی بیش از دو دهه توسط حجت‌الاسلام صفایی بخوبی فعالیت کرد و وضعیت اعتقادی و سیاسی نیرو‌های مسلح قابل مقایسه با گذشته نیست. با ورود حجت‌الاسلام سعیدی و تجربیات موفق ایشان نیز شاهد دوره جدیدی از تحول و رشد چشمگیر خواهیم بود.

باقری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: اگر انتظار داشته باشیم که نیرو‌های مسلح در نبرد سخت نابرابر مقابل دشمن بایستد و در جنگ نیمه سخت امنیتی با توطیه‌ها مقابله کند و چه در جنگ فرهنگی مقابل دسیسه‌ها ایستادگی کند، باید بدانیم ساختار و ظواهر کاری از پیش نمی‌برد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: با اعتقاد قلبی و نیروی انسانی آگاه در مقابل دشمنان پیروز شده‌ایم که وظیفه ارتقای روحیه عقیدتی نیرو‌ها به عهده سازمان‌های عقیدتی سیاسی است.

وی گفت: اگر نیروی انسانی معتقد و آگاه نداشته باشیم حتی با تسلیحات روز دنیا، پیروز نخواهیم شد. در هیچ بعدی با محدودیت مواجه نخواهیم شد و مسئولیت عقیدتی سیاسی را وظیفه اول خودمان می‌دانیم تا با هماهنگی و هم افزایی با دفتر عقیدتی سیاسی کار را پیش ببریم.