دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سقوط هواپیمای جت ترکیه‌ ‌حوالی‌ شهرکرد/ همه سرنشینان در آتش سوخته‌اند‌

سقوط هواپیمای جت ترکیه‌ ‌حوالی‌ شهرکرد/ همه سرنشینان در آتش سوخته‌اند‌

پوشش زنده| تازه‌ترین اخبار از سقوط هواپیمای جت ترکیه‌ای‌ / سقوط هواپیما‌ به دلیل احتراق موتور /‌ اعزام بالگرد برای انتقال اجساد ‌/ همه سرنشینان در آتش سوخته‌اند‌ + اسامی

یک هواپیمای جت ترکیه‌ای که از شارجه به سمت استامبول در حال پرواز بود ‌حوالی‌ شهرکرد از رادار خارج شده و سقوط کرد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، یک هواپیمای جت ترکیه‌ای که از شارجه به سمت استامبول در حال پرواز بود ‌حوالی‌ شهرکرد از رادار خارج شده و سقوط کرد.

بلافاصله پس از این سانحه، تیم‌هایی از هلال احمر برای عملیات جست‌وجو و نجات به محل سقوط هواپیما اعزام شده‌اند.

22:48|اعزام بالگرد برای انتقال اجساد مسافران هواپیمای ترکیه‌ای

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: فردا بالگرد جهت انتقال اجساد مسافران هواپیمای جت ترکیه‌ای به ارتفاعات چهارمحال و بختیاری اعزام می‌شود.

سید احمد مرتضوی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: شرایط صعود به ارتفاعات محل سقوط هواپیما سخت است.

وی افزود: شورای تأمین تشکیل شده که باید منتظر دستور استاندار در این زمینه باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با توجه به شرایط منطقه و نبود دید کافی احتمالا بالگرد جهت انتقال اجساد مسافران فردا به منطقه اعزام می‌شود.

22:40| اعلام اسامی 8 مسافر هواپیمای ترکیه‌ای

اسامی 8 مسافر هواپیمای ترکیه‌ای سقوط کرده در چهارمحال و بختیاری اعلام شد.
مینا باشاران
عایشه آند
سینِم آکای
لیانا هانانل
زینب جُشکون
آصلی ایزمیرلی
جاسمین باروح
بورجو گون دُآار اورفالی

22:32|6 اکیپ نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری به محل حادثه اعزام شدند

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: در این رابطه نیز 6 اکیپ از نیروهای انتطامی استان متشکل از اکیپ‌هایی از پلیس‌های راه و راهور، آگاهی و یک دسته از نیروهای یگان ویژه استان به محل حادثه اعزام شده‌اند.

سردار غلامعباس غلامزاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد با اشاره به جزییات جدید از حادثه سقوط هواپیمای ترکیه در چهارمحال وبختیاری اظهار داشت: ساعت 18:35 امروز یکشنبه یکی از اهالی روستای دره عشق منطقه مشایخ طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 سقوط یک فروند هواپیما را در ارتفاعات این منطقه اعلام کرد.

وی افزود: پس از دریافت این گزارش نیروهای پاسگاه دو پلان به محل حادثه اعزام شدند اما به علت کوهستانی بودن منطقه و تاریکی هوا دسترسی به محل حادثه مشکل است.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: هم اکنون تعدادی از نیروهای انتظامی پاسگاه دوپلان و 4 نفر از اهالی منطقه با وجود تاریکی هوا و مشکلات ویژه منطقه کوهستانی در حال صعود به ارتفاعات محل حادثه هستند.

غلامزاده خاطرنشان کرد: در این رابطه نیز 6 اکیپ از نیروهای انتطامی استان متشکل از اکیپ‌هایی از پلیس‌های راه و راهور، آگاهی و یک دسته از نیروهای یگان ویژه استان به محل حادثه اعزام شده اند.

21:22|کمیته ویژه بحران ‌در شهرستان کیار تشکیل شد

با دستور استاندار چهارمحال و بختیاری، کمیته ویژه بحران سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در در محل دهیاری دورک اناری بخش ناغان شهرستان کیار تشکیل شد.

احسان فروزنده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: استاندار به همراه معاونت عمرانی ساعتی پیش شهرکرد را به مقصد محل حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای ترک کرده و تا دقایقی دیگر با حضور وی، اعضای شورای تامین شهرستان کیار نیروهای امدادی نشست ویژه بحران را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: تمام تجهیزات و امکانات امدادی استان برای کمک به حادثه دیدگان تجهیز شده و از منطقه دهدز استان خوزستان نیز نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شده‌اند.

مدیر روابط عمومی استانداری چهارمحال و بختیاری بیان کرد: سخت گذر بودن منطقه، وقوع بارندگی و پیاده روی 5 ساعته موجب کندی حرکن نیروهای امدادی به محل حادثه شده است.

21:19|آتش جت شخصی ترکیه‌ای خاموش شد

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: نیروهای امدادی و نیروهای محلی به محل حادثه سقوط هواپیمای ترکیه ای در ارتفاعات شهرستان کیار نزدیک شده‌اند.

فرامرز شاهین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: براساس گزارشات واصله از نیروهای نزدیک به محل حادثه، آتش خاموش شده و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی، نیروهای عملیاتی اورژانس115 و نیروهای محلی در حال نزدیک شدن به محل حادثه هستند.

وی افزود: به محض حضور نیروها در محل جزئیات بیشتر از وضعیت سرنشینان هواپیمای حادثه دیده اعلام خواهد شد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: هم اکنون نزدیک به 15 عملیاتی اورژانس 115 و تکنسین فوریت های پزشکی به محل اعزام و 6دستگاه آمبولانس ویک کد ارزیاب از کارشناسان در دامنه کوه مستقر شده است.

21:16|همه مسافران جت شخصی ترکیه‌ای کشته شده‌اند

همه مسافران جت شخصی ترکیه‌ای که در ارتفاعات چهارمحال و بختیاری سقوط کرده، کشته شده‌اند.

‌به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، براساس گزارش شاهدان عینی در محل حادثه سقوط جت شخصی در ارتفاعات دورک اناری همه مسافران کشته شده‌اند.

وقوع حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای  ساعت 18:15 دقیقه امروز از سوی مردم منطقه اعلام شده است.

20:51|وقوع حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای از سوی مردم منطقه اعلام شد

سرپرست مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: وقوع حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای ساعت 18:15 دقیقه امروز از سوی مردم منطقه اعلام شده است.

فرامرز شاهین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: از دقایق اولیه اعلام حادثه 7 کد اورژانس 115 چهارمحال و بختیاری به محل سقوط هواپیمای ترکیه‌‌ای اعزام شده‌اند.

وی افزود: با توجه به حدود 3 تا 4 ساعت پیاده‌روی تا محل سقوط هواپیما و رویت شعله‎‌های آتش، تیم‌های ارزیاب اورژانس 115 استان و نیروهای محلی برای رسیدن به هواپیما، عازم کوه‌های دورک اناری بالاتر از آبشار دره عشق در شهرستان کیار شده‌اند.

شاهین خاطرنشان کرد: تکنسین‌ها برای حضور در منطقه و استقرار تجهیزات برای امداد رسانی به سرنشینان این حادثه از آمادگی کامل برخوردار هستند.

20:41|هواپیمای ترکیه‌ای به دلیل احتراق موتور ‌سقوط کرد

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: هواپیما به دلیل احتراق موتور دچار سقوط شده که اهالی روستا هواپیما را رویت کردند که در حال سقوط بوده است.

فرامرز شاهین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: هنوز لاشه در حال احتراق است و با چشم غیر مسلح قابل رویت است.

وی افزود: 6 دستگاه آمبولانس و تیم ارزیاب به منطقه اعزام شدند.

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: نیروهای اورژانس 115 به محل رسیدند اما به دلیل صعب العبور بودن و وجود رودخانه ای طویل شرایط دسترسی به مصدومین احتمالی سخت است.

20:40|هویت مسافران جت شخصی ترکیه‌ای مشخص شد

هر ١١ سرنشین هواپیما دختران جوان و خانم بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، دو خلبان زن، یک خدمه پرواز و 8 مسافر در حادثه سقوط هواپیما جان خود را از دست داده‌اند.

ساعاتی قبل جت شخصی در کوه دارعنبس در محل روستای دره عشق و دورک شاپوی سقوط کرد.

20:22|50 کوهنورد آماده اعزام به محل حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای

معاون امداد و نجات هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: 50 کوهنورد آماده اعزام به محل حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در چهارمحال و بختیاری هستند.

رضا طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: از محل استقرار تیم‌های امداد و نجات تا محل حادثه 5 ساعت فاصله است.

وی افزود: جلسه مدیریت بحران در محل شهرستان کیار تشکیل شده است.

به گفته افراد محلی محل سقوط این هواپیما در کوه دارعنبس در محل روستای دره عشق و دورک شاپوی است.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

20:10| نشست مدیریت بحران در شهرستان کیار تشکیل شد

در راستای امدادرسانی هر چه بهتر به مصدومان حادثه سقوط جت و دسترسی به منطقه صعب‌العبور نشست مدیریت بحران در ناغان تشکیل شد.

‌با سقوط هواپیمای جت ترکیه نشست مدیریت بحران در ناغان تشکیل می‌شود. این جلسه تا دقایقی دیگر به ریاست معاون سیاسی و امنیتی استاندارچهارمحال و بختیاری در محل بخشداری ناغان برگزار می‌شود.

در این جلسه مدیرکل مدیریت بحران، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر، بخش دار ناغان و فرماندار شهرستان کیار و جمعی از مسئولان شهرستانی نیز حضور دارند.

20:09|‌بررسی راه‌های دسترسی به محل سقوط هواپیمای ترکیه‌ای‌

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: تیم‌های عملیاتی هلال احمر در حال بررسی راه‌های دسترسی به محل سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در ارتفاعات چهارمحال و بختیاری هستند.

سید احمد مرتضوی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: 9 تیم‌ عملیاتی در نزدیکی محل سقوط هواپیمایی ترکیه‌ای مستقر شده‌اند و در حال بررسی راه‌های دسترسی به محل حادثه هستند.

وی ادامه داد: هوای منطقه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای واقع در کوه دارعنبس در محل روستای دره عشق و دورک شاپوی بارانی است.

مرتضوی‌فر گفت: در حال حاضر تیم‌های امداد و نجات اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی، بسیج و دیگر دستگاه‌های امدادی در نزدیکی محل سقوط هواپیما مستقر شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: منطقه سقوط هواپیما در حال حاضر بارانی است و شاهد بارش باران در این نقطه هستیم.

19:53| بارش برف امدادرسانی به حادثه دیدگان سقوط جت را با مشکل مواجه کرد‌

فرماندار شهرستان کیار گفت: سخت گذر بودن مسیر و وجود برف امدادرسانی را با مشکل روبه‌رو کرده است.

قدمعلی مردانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: حدود ن 30 دقیقه گذشته هواپیمایی در بین منطقه دورک و دره‌عشق و بر روی کوه هلن سقوط کرده است.

وی افزود: نیروهای امدادی و هلال احمر به سمت محل حادثه حرکت کردند و هم اکنون به دامنه کوه رسیدند.

فرماندار شهرستان کیار بیان کرد: سخت گذر بودن مسیر و وجود برف امدادرسانی را با مشکل روبه‌رو کرده است.

مرادی گفت: امدادگران هلال‌احمر پیاده حدود 4 ساعت راه دارند تا با وجود باران شدید به محل سقوط هواپیما در روستای «دورک اناری» برسند.

19:52|سرنوشت 11 سرنشین جت شخصی ترکیه‌ای نامعلوم است

11 سرنشین جت شخصی ترکیه‌ای که در دقایقی قبل در ارتفاعات استان چهارمحال و بختیاری سقوط کرده نامعلوم است.

جت شخصی ترکیه‌ای با 11 سرنشین دقایقی قبل در مسیرپرواز شارژه – استانبول با ارتفاعات هلن شهرستان کیاربرخورد کرد و دچار آتش‌سوزی شد.

منطقه هلن در شهرستان‌های اردل و لردگان و کیار  از توابع چهار محال و بختیاری در فاصله 110 کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.

به گزارش تسنیم، به گفته افراد محلی محل سقوط این هواپیما در کوه دارعنبس در محل روستای دره عشق و دورک شاپوی است.

19:24| اعزام تیم‌های ارزیاب اورژانس 115 ‌به محل حادثه سقوط هواپیما‌

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: تیم‌های ارزیاب اورژانس 115 چهارمحال و بختیاری به محل حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای اعزام شده‌اند.

فرامرز شاهین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار  داشت: دقایقی قبل یک فروند هواپیمای متعلق به ترکیه از شارجه به مقصد استانبول در استان چهارمحال و بختیاری نزدیکی روستای دورک سقوط کرد.

وی افزود: تیم‌های ارزیاب اورژانس 115 به محل اعزام شدند.

19:21| احتمال سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در کوه دارعنبس روستای دورک

قدمعلی مردانی فرماندار کیار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد با تایید این خبر اظهار داشت: هواپیمایی در کوه هلن شهرستان کیار سقوط کرده است.

وی افزود: نیروها به محل سقوط اعزام شده‌اند اما هنوز چیزی مشخص نیست.

‌انتهای پیام/ش