شنبه , ۲۴ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ارجاع پرونده متهمان حادثه خیابان پاسداران به دادگاه انقلاب؟؟!!

ارجاع پرونده متهمان حادثه خیابان پاسداران به دادگاه انقلاب؟؟!!

پرونده سازیهای پوچ و پوشالی برعلیه متهمان مظلوم و بیدفاع خیابان پاسداران توسط بیدادگاه های قوه قضائیه!!

رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران  مدعی شده که  تعدادی از متهمان حادثه خیابان پاسداران به قرارهای بازداشت خود اعتراض کرده اند که برای رسیدگی به دادگاه انقلاب آمده و بررسی می‌شود.

آخوندی موسوم به موسی غضنفرآبادی /رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران/ در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سئوال که آیا پرونده متهمان حادثه خیابان پاسداران به دادگاه انقلاب ارجاع شده است یا خیر اظهارکرد: فعلاً فقط یک تعدادی به قرارهای بازداشت موقت خود اعتراض کردند که برای رسیدگی به دادگاه آمده است.

همچنین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا در ارتباط با اغتشاشات دی ماه امسال نیز، پرونده‌ای به دادگاه انقلاب ارجاع شده است یا خیر افزود: تعدادی از پرونده‌های متهمان اغتشاشات دی ماه نیز به دادگاه آمده و تعیین شعبه هم شده است. هنوز زمان محاکمه مشخص نشده است زیرا ابتدا باید شرایط قانون آیین دادرسی کیفری رعایت و سپس زمان محاکمه تعیین شود.

به گزارش تسنیم، آخرین بار عباس جعفری  دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور بیش از 150 فقره کیفرخواست برای متهمان آشوب‌های دی ماه امسال خبر داده بود.

پرونده عامل شهادت سه تن از ماموران نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران، با صدور کیفرخواست به اتهام قتل عمد، به شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی ارسال شده اما هنوز تاریخ محاکمه مشخص نشده است.

پس از جلسه مقدماتی که طی هفته پیش رو برگزار می‌شود، تاریخ محاکمه مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/