یکشنبه , ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » وزرای خارجه انگلیس و عربستان علیه رژیم ایران؛ جانسون: ایران نقش مخرب و خطرناکی در منطقه ایفا می‌کند/ الجبیر: با انگلیس بر سر ضرورت مقابله با ایران توافق داریم

وزرای خارجه انگلیس و عربستان علیه رژیم ایران؛ جانسون: ایران نقش مخرب و خطرناکی در منطقه ایفا می‌کند/ الجبیر: با انگلیس بر سر ضرورت مقابله با ایران توافق داریم

 

 

وزیر امور خارجه عربستان در کنفرانس خبری با بوریس جانسون، همتای بریتانیایی خود تاکید کرد که لندن و ریاض بر سر ضرورت مقابله با اقدامات مخرب رژیم ایران توافق دارند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان، روز چهارشنبه ۱۶ اسفند در کنفرانس خبری با بوریس جانسون، همتای بریتانیایی خود تاکید کرد که لندن و ریاض بر سر ضرورت مقابله با اقدامات نظام حاکم بر ایران توافق دارند.

به گزارش «انتخاب»، وب سایت انگلیسی العربیه گزارش داد: عادل الجبیر در این کنفرانس خبری همچنین گفته است، عربستان از یک روند گذار و گفت وگوهای سیاسی در یمن حمایت می کند.

وزیر خارجه عربستان در ادامه تصریح کرده است: جنگ (در یمن) به ما تحمیل شد.

عادل الجبیر در ادامه حوثی ها را متهم کرده است که مخالف هرگونه راه حل سیاسی برای جنگ در یمن هستند.

وی گفته است: عربستان بابریتانیا در خصوص لزوم « مقابله با رژیم ایران و متوقف کردن حمایت این کشور از تروریسم توافق» دارد.

طبق این گزارش، بوریس جانسون نیز در این کنفرانس خبری گفته است، رژیم ایران در یمن نقش مخرب و خطرناکی ایفا کرده و منطقه را بی ثبات می کند.

در همین زمینه، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم ایران پیشتر در واکنش به اظهارات مقام های بریتانیا و فرانسه گفته بود: «ادعای ارسال موشک به یمن با وجود محاصره شدید این کشور کذب و سناریویی ناشیانه است.»

روسیه هفته گذشته پیش نویس قطعنامه پیشنهادی بریتانیا را درباره تمدید تحریم های تسلیحاتی یمن که در آن نسبت به ناتوانی رژیم ایران در جلوگیری از نقض اين تحريم ها ابراز نگرانی شده بود، وتو کرد.

در واکنش به وتوی این قطعنامه نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل تاکید کرده بود: در صورتی که روسیه به استفاده از حق وتوی خود برای جلوگیری از اقدام علیه رفتارهای خطرناک و بی ثبات کننده رژیم ایران ادامه دهد، آمریکا و شرکایمان می بایست دست به اقداماتی علیه  رژیم ایران بزنند که روسیه قادر به جلوگیری از آنها نباشد.