دوشنبه , ۲۶ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » علت انفجار منجر به حریق مهیب در انبار مهمات پایگاه تیپ 292 زرهی دزفول نامعلوم است!در حال حاضر حجم این حریق بالا است

علت انفجار منجر به حریق مهیب در انبار مهمات پایگاه تیپ 292 زرهی دزفول نامعلوم است!در حال حاضر حجم این حریق بالا است

 

به گزارش «تابناک»، ساعت 22 و 30 دقیقه چهارشنبه شب وقوع صدای چندین انفجار موجب وحشت مردم اندیمشک و دزفول و دیگر شهروندان شهرهای شمالی خوزستان شد و ترافیک شدیدی را در مسیر شهرهای اندیمشک و دزفول به وجود آورد؛ ترافیکی که تردد وسایل نقلیه را در این مسیر جاده‌ای با مشکل مواجه کرده است و برخی شهروندان زمان قابل توجهی را در خیابان‌ها سپری کردند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: شنیده شدن صدای انفجار در دزفول مربوط به آتش‌سوزی دریکی از انبارهای تیپ 292 زرهی دزفول بوده است.

امیر عیسی زاده امشب در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: شنیده شدن صدای انفجار در دزفول مربوط به یک آتش‌سوزی  دریکی از انبارهای تیپ 292 زرهی دزفول بوده است.

با توجه به وجود انبار مهمات در محل آتش‌سوزی، نیروهای امدادی و آتش‌نشانی به‌سرعت به محل اعزام‌شده‌اند.

شامگاه چهارشنبه در یکی از انبارهای نظامی شهرستان دزفول آتش سوزی مهیبی رخ داد که بسیاری از شهروندان را نگران کرد. پس از این اتفاق نیروهای امدادی و آتش‌نشانی به‌ سرعت به محل اعزام‌ شده‌اند و در تلاش هستند تا آتش را خاموش کنند.

در همین رابطه دادستان دزفول گفت: علت انفجار هنوز معلوم نیست. عوامل در صحنه حضور دارند تا انفجارها به پایان برسد و خطر برطرف شود.
وی افزود: منطقه نظامی است و باید مسولان قضایی و نظامی علت را بررسی کنند و اقدامات لازم برای کنترل محیط در حال انجام است.

کیامرث حاجی زاده، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان در همین باره گفت: آتش‌سوزی تیپ 292 زرهی دزفول هنوز مهار نشده است و هم‌اکنون کلیه نیروهای امدادی و آتش‌نشانی در محل حادثه حضور دارند. در حال حاضر حجم این حریق بالا است و کلیه‌های نیروهای امدادی و خدماتی و آتش‌نشانی در محل حادثه مشغول عملیات مهار و اطفا هستند.خوشبختانه براساس گزارش‌های رسیده این حادثه تا کنون هیچگونه تلفات و صدمات جانی در پی نداشته است.

فیلم ویدئویی از انفجار در انبار مهمات دزفول
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ – ۲۳:۴۱

00:00 00:22
توضیحات مسئولان در مورد حادثه
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ – ۲۳:۳۲

00:00 01:31
شهروندان دزفولی از شنیدن صدای انفجار خبر می دهند
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ – ۲۳:۳۰

در حالی که برخی مسئولین در گفتگو با رسانه ها از مهار آتش سوزی در تیپ ۲۹۲ زرهی خبر دادند، اما شهروندان دزفولی از شنیدن صدای انفجار خبر می دهند.

آتش مهار شده و حادثه تحت کنترل است
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ – ۲۳:۲۰

دهقان معاون استاندار خوزستان در رابطه با جزئیات بیشتر حادثه گفت: آتش مهار شده و حادثه تحت کنترل است. علت این حادثه در حال بررسی است و مردم نیز می توانند با آرامش به خانه های خود بازگردند.

نیروهای امدادی و آتش‌نشانی به‌ سرعت به محل اعزام‌ شده‌اند
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ – ۲۳:۰۰

 امیر عیسی‌زاده دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در رابطه با جزئیات این حادثه اظهار کرد: شنیده شدن صدای انفجار در دزفول مربوط به یک آتش‌سوزی جزئی در یکی از انبارهای تیپ 292 زرهی دزفول بوده است.

وی افزود: با توجه به وجود انبار در محل آتش‌سوزی، نیروهای امدادی و آتش‌نشانی به‌ سرعت به محل اعزام‌ شده‌اند و خوشبختانه تاکنون خسارت جانی نداشته‌ایم و تلاش برای مهار این آتش‌سوزی آغازشده است.

این اتفاق که در تیپ 292 زرهی شهرستان دزفول رخ داد وحشت مردم محلی را به همراه داشته است و منجر به ترافیک شدیدی در محدوده وقوع انفجار شده است.