پنجشنبه , ۶ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » نماینده جدید ولی فقیه در سپاه کیست؟

نماینده جدید ولی فقیه در سپاه کیست؟

سوابق آخوندی موسوم به حاج‌صادقی نماینده جدید ولی فقیه در سپاه، منتشر شد.  ۱۴-اسفند-۱۳۹۶ –  به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، شب گذشته علی خامنه‌ای فرمانده  کل قوا طی احکامی ضمن تقدیر از تلاش‌های آخوندی موسوم به  علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، آخونددیگری از همان قُماش موسوم به عبدالله حاج‌صادقی را به عنوان نماینده جدید خود در سپاه پاسداران و آخوند علی سعیدی را به عنوان رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا منصوب کرد؟؟!!

آخوند عبدالله حاج‌صادقی که پیش از این عهده دار مسئولیت جانشینی نماینده ولی فقیه در سپاه بود، در سال 1354 وارد حوزه علمیه اصفهان (مدرسه ذوالفقار) شد و دروس مقدماتی و پایه را در محضر آخوندهایی از قُماشِ سید حسن امامی و  علی اکبر فقیه گذراند.

وی یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال 1358 وارد حوزه علمیه قم شد و سپس سطوح عالیه را در محضر آخوندهای دیگری از قُماشِ  محمد تقی ستوده،  اعتمادی و  اشتهاردی به پایان رساند و حدود ده سال در درس خارج اصول و فقه ایر آخوندهای  قم شرکت کرد که بیشترین آن مربوط به دروس آخوند متحجر اخباری جنایت پیشه فاضل لنکرانی و مظاهری می‌باشد.


حاج‌صادقی نماینده جدید ولی فقیه در سپاه

وی در دوران دفاع مقدس به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و تا پایان دفاع مقدس، همزمان با حضور در جبهه در مسئولیت‌های مختلفی در نمایندگی ولی فقیه در سپاه انجام وظیفه کرد.حاج‌صادقی پس از دوران دفاع  مقدس و درسال 1369 در کنار پرداختن به دروس حوزوی از تحصیلات دانشگاهی هم غافل نماند و پس از شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، در مرکز تربیت مدرس قم به عنوان دانشجو پذیرفته شد. وی به دلیل گذراندن دروس حوزوی، هم زمان به عنوان عضو هیات علمی دانشکده شهید محلاتی نمایندگی ولی‌فقیه سپاه در قم، به تدریس هم اشتغال داشت.حاج‌صادقی در سال 1375 به عنوان نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امام حسین (ع) منصوب شد. وی در کنار مسئولیت جدید از پرداختن به تحصیل بازنماند و هم زمان در کنکور مقطع دکتری علوم قرآن و حدیث پذیرفته شد. وی در سال 1378 به قم بازگشته و مسئولیت گروه الهیات دانشکده شهید محلاتی را پذیرفت و پس از اتمام دوره دکتری در سال 1381، مسئولیت پژوهشکده تحقیقات اسلامی سپاه  را بر عهده گرفت و مدتی هم مسئول معاونت ارتباطات حوزوی رهبر انقلاب بوده است.

پس از این دوران، در سال 1390 به دلیل‌ آنکه مجتبی ذوالنور که در آن زمان جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه بود برای شرکت در انتخابات  دوره مجلس شورای اسلامی درخواست بازنشستگی از سپاه پاسدارن را کرد،  عبدالله حاج‌صادقی با تایید و موافقت فرمانده کل قوا و حکم نماینده ولی‌فقیه در سپاه به عنوان جانشین جدید نماینده ولی فقیه در سپاه منصوب شد.حاج‌صادقی علاوه بر سابقه تدریس در مقاطع مختلف حوزوی و دانشگاهی، سابقه تالیف بیش از 30 عنوان کتاب، مقاله را در کارنامه علمی خود دارد.

وی شب گذشته و با حکم علی خامنه ای، حاج‌صادقی به عنوان نماینده ولی فقیه در سپاه منصوب شد و  آخوند علی سعیدی که به مدت 10 سال نماینده ولی فقه در سپاه بود به سمت رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا منصوب شد.

متن احکام فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ عبدالله حاج‌صادقی (دامت افاضاته)
نظر به پایان مأموریت جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ علی سعیدی و تعهد و شایستگی و تجارب ارزنده، جناب‌عالی را به سمت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می‌نمایم.
ارتقاء معنویت و بصیرت دینی و تقویت روحیه جهادی و انقلابی آحاد فرماندهان و پاسداران و بسیجیان و خانواده‌های آنان با بهره‌گیری از حوزه‌های علمیه و استفاده از روحانیون عالم و عامل و اثرگذار، هماهنگ با سیاست‌های ابلاغی و تعامل ‌هم‌افزا با فرماندهی کل سپاه مورد انتظار است.
از زحمات و تلاشهای ارزشمند حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ علی سعیدی در طول این مسئولیت تشکر می‌کنم.
توفیق همگان را از خداوند متعال مسئلت دارم.
سیّد علی خامنه‌ای
13 اسفند 1396
بسم الله الرّحمن الرّحیم
جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ علی سعیدی (دامت افاضاته)
با تشکر و قدردانی از تلاش‌های خالصانه و ارزشمند جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ غلامرضا صفائی در طول خدمت، نظر به تعهد و شایستگی و تجارب ارزنده؛ جناب‌عالی را به سمت رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا منصوب می‌نمایم.
ارتقاء سطح آمادگی‌های معنوی و بصیرت دینی فرماندهان و آحاد کارکنان نیروهای مسلح و خانواده‌های آنان با استفاده حداکثری از ظرفیت نمایندگی ولی فقیه در سپاه و سازمان‌های عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح از طریق سیاستگذاری، هماهنگی و نظارت و تعامل نزدیک و هم‌افزا با ستاد کل مورد انتظار است.
توفیق همگان را از خداوند مسئلت دارم.
انتهای پیام/