چهارشنبه , ۲۸ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران مرگ سردار شهید محمد راجی – از پیروان سلسه نعمت اللهیه سلطانعلیشاهیه گنابادی- در بازداشتگاه پلیس را تکذیب کرد!

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران مرگ سردار شهید محمد راجی – از پیروان سلسه نعمت اللهیه سلطانعلیشاهیه گنابادی- در بازداشتگاه پلیس را تکذیب کرد!

 

به گزارش رادیوفردا پس از افشاگری وب‌سایت «مجذوبان نور» درباره «کشته‌شدن» آقای راجی – از سرداران صاحبنام جنگ هشت ساله و یکی از دراویش گنابادی بازداشت شده در غائله اسفندماه خیابان پاسداران- «در اثر ضربات وارده در حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس»  و پس از آن که دختر مرحوم سردار محمد راجی،  نیز به نقل از مأموران  اداره دهم آگاهی نیروی انتظامی واقع در خیابان شاپور تهران- اظهار داشت که پدرش «بر اثر ضربات وارده» در بازداشتگاه پلیس٬ به کما رفته و فوت شده٬ اکنون دادستان تهران این موضوع را تکذیب میکند!! و مدعی است که یکی از «متهمان منتسب به فرقه خاص» در روز درگیری در خیابان پاسداران کشته شده است؟!!!

در همین رابطه، خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه ایران، نیز بنوبه خود اخبار منتشر شده درباره جان‌باختن محمد راجی در بازداشتگاه پلیس را را « سراسر دروغ» و «لجن‌پراکنی رسانه‌های معاند» توصیف کرد و یادآور شد که غلامحسین محسنی اژه‌ای  پیش از این گفته بود که فرد دیگری «غیر از ماموران» نیز جان باخته است.  پیش از این دریک مصاحبه مطبوعاتی غلامحسین محسنی اژه ای مدعی شده بود که : «در جریان این آشوب‌ها یک نفر نیز فوت کرده است؛ حالا اینکه این فرد کیست؛ درویش است یا غیر از درویش، مشخص نیست».

ادعاهای بیسر و ته رییس کل دادگستری تهران: هنوز برای هیچ یک از متهمان ناآرامی‌های دی‌ماه حکمی صادر نشده؛ بخشی از پرونده‌ها با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به دادگاه انقلاب ارجاع شده

رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان این که پرونده متهمان ناآرامی های دی ماه در دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری 2 استان در نوبت رسیدگی است، گفت: هنوز برای هیچ یک از متهمان حکمی صادر نشده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان این که پرونده متهمان ناآرامی های دی ماه در دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری 2 استان در نوبت رسیدگی است، گفت: هنوز برای هیچ یک از متهمان حکمی صادر نشده است.

به گزارش «انتخاب»، غلامحسین اسماعیلی روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت پرونده ناآرامی اخیر(دی ماه امسال) افزود: برای بیشتر این متهمان از طرف دادسرا اتهام اخلال در نظم و تخریب اموال عمومی صادر شده است.
وی در گفت وگو با ایرنا، ادامه داد: بخشی از پرونده افراد مرتبط با اغتشاشات دی ماه که برای آنان کیفرخواست صادر شده، به دادگاه‌ کیفری 2 استان تهران و بخشی دیگر هم با عنوان اتهامی اقدام علیه امنیت ملی به دادگاه انقلاب ارجاع داده شده است.

اسماعیلی درپاسخ به این پرسش پرونده ها در کدام شعبه دادگاه کیفری 2 و همچنین کدام شعبه انقلاب درحال رسیدگی است، گفت: رسیدگی به این پرونده ها در یک شعبه دادگاه انقلاب یا یک شعبه دادگاه کیفری انجام نمی شود بلکه هر کدام در چند شعبه درحال رسیدگی است. البته تعدادی پرونده هم هنوز در دادسرا باقی مانده که هنوز منجر به صدور کیفر خواست نشده است.