پنجشنبه , ۶ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » جعفری دولت آبادی دادستان دژخیم تهران: به زودی جلسات محاکمه عاملان حادثه خیابان پاسداران برگزار و کسانی که مرتکب این جنایت شده اند، به سزای اعمالشان برسند.

جعفری دولت آبادی دادستان دژخیم تهران: به زودی جلسات محاکمه عاملان حادثه خیابان پاسداران برگزار و کسانی که مرتکب این جنایت شده اند، به سزای اعمالشان برسند.

توضیحات دادستان دژخیم تهران جعفری دولت آبادی ، واقعیت امر را در مورد چگونگی پرونده سازیهای آکنده از نقض حقوق و اخذاعتراف در زیر شکنجه بازداشت شدگان خیابان پاسداران! نمیپوشاند و هموطنان مارا نمیفریبد!

به نوشته سایت موسوم به مشرق نیوز – اطلاعات سپاه پاسداران- جعفری دولت آبادی پس از عیادت از بسیجی مجروح حادثه خیابان پاسداران ادعا کرد که مالک اتوبوس شناسایی شد/ تحقیقات از راننده خودروی سمند به عمل آمد/ عاملان این حادثه به زودی به سزای اعمالشان می‌رسند!

جعفری دولت آبادی دادستان تهران عصر روز جمعه (امروز) با حضور در بیمارستان بقیه الله از بسیجی امید خسروی مجروح حادثه خیابان پاسداران تهران عیادت کرد.

به گزارش مشرق، جعفری دولت آبادی دادستان تهران عصر روز جمعه با حضور در بیمارستان بقیه اله از بسیجی امید خسروی مجروح حادثه خیابان پاسداران تهران عیادت کرد.

پزشک معالج نیز در جریان این ملاقات آخرین وضعیت جسمی و درمانی این بسیجی فداکار را تشریح کرد.

وی ضمن گفت و گوی صمیمانه با امید خسروی و آرزوی سلامتی برای وی، به خانواده این بسیجی قول مساعد داد که پرونده عاملان این حادثه با سرعت، دقت و قاطعیت مورد رسیدگی قرار گیرد.

سرپرست دادسرای جنایی نیز دادستان تهران را در عیادت از امید خسروی همراهی می‌کرد.

بسیجی امید خسروی یکی از مجروحان ناآرامی‌های خیابان پاسداران تهران که به کما رفته بود بعد از ۹ روز از کما خارج شد.

در همین رابطه:
زمان اجرای حکم راننده دیوانه مشخص نیست
فیلم/ اوضاع بالینی بسیجی مجروح حادثه خیابان ‌پاسداران

جعفری دولت آبادی در حاشیه ملاقات از بسیجی امید خسروی با حضور در جمع خبرنگاران ضمن آرزوی سلامتی برای مجروحان این حادثه اظهار کرد: در پی وقوع اقدامات مجرمانه در خیابان پاسداران تهران و شهادت و مجروح شدن تعدادی از نیروهای انتظامی و بسیجی، مطلع شدیم یکی از بسیجیان به شدت مجروح شده بود لذا وظیفه خود می‌دانستیم به همراه سرپرست دادسری جنایی از وی عیادت کنیم.

وی با اشاره به وضعیت رو به بهبود بسیجی امید خسروی، به مردم اطمینان خاطر داد که با عوامل ناامنی‌های اخیر برخورد خواهد شد و از اهالی منطقه پاسداران خواست در صورت داشتن اطلاعات از عوامل مرتبط با آشوب‌های اخیر، آن را در اختیار پلیس و یا سرپرست دادسرای جنایی تهران قرار دهند.

جعفری دولت آبادی در بیان آخرین جزییات رسیدگی به پرونده اغتشاشات خیابان پاسداران تهران با اشاره به تحقیقات مفصل و با استفاده از بازپرسان و قضات مجرب پیرامون این حادثه تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته سر نخ‌های خوبی به دست آمده است.

وی با بیان اینکه رانندگان خودروی‌های سمند و پراید دستگیر شده اند به اعتراف و اقرار راننده سمند در رابطه با ارتکاب جرم اشاره کرد و گفت: تحقیقات زیادی از وی صورت گرفته و پذیرفته که به افرادی از جمله به احتمال زیاد، بسیجی امید خسروی را، با خودرو مجروح کرده است.

دادستان تهران هم‌چنین از شناسایی مالک اتوبوس و آغاز تحقیقات از وی خبر داد.

وی خطاب به مردم اظهار داشت: قوه قضاییه با تمام قوا و با همکاری پلیس و نهادهای امنیتی و تلاش شبانه روزی، عوامل این جنایت را شناسایی و به سزای عملشان خواهند رساند.

دادستان تهران با خاطرنشان کردن این موضوع که امنیت شهروندان و حفظ جان آن‌ها وظیفه دستگاه‌های حاکمیتی است، به همه شهروندان اطمینان خاطر داد که دادستانی تهران در این بخش هیچگونه مسامحه‌ای نخواهد کرد.

گفتنی است در ناآرامی‌های خیابان پاسداران سه نفر از مأموران نیروی انتظامی تهران بزرگ و یک بسیجی به درجه رفیع شهادت نائل شدند و امید خسروی نیز بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان بستری و به کما رفته بود.

لازم به ذکر است با پیگیری‌های دستگاه قضایی ظرف چهل و هشت ساعت کیفرخواست پرونده عامل شهادت سه مامور ناجا صادر شد و محاکمه آن به زودی آغاز خواهد شد.
منبع: فارس