دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » تقسیم بندی پیروان مکتب درویشی و عرفان نعمت اللهی گنابادی به سه دسته بر مبنای اختراع اتهامهای جدید توسط شکنجه گرهای تکفیری بدتر از داعشی!

تقسیم بندی پیروان مکتب درویشی و عرفان نعمت اللهی گنابادی به سه دسته بر مبنای اختراع اتهامهای جدید توسط شکنجه گرهای تکفیری بدتر از داعشی!

کشیدن پای “موساد ” و “سی آی اِ ” به پرونده سازی برعلیه مکتب درویشی و تصوف!

دوشنبه شب و صبح سه‌شنبه هفته اول اسفند نود و شش، درگیری شدیدی میان نیروهای امنیتی و دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران رخ داد که در آن به ادعای مقام‌های جمهوری اسلامی، چهار تن از ماموران نیروی انتظامی و بسیجی کشته شده‌، و بیش از پانصد نفر بازداشت و زندانهای مختلفی انتقال یافته و درزیر سبعانه ترین شکنجه های قرون وسطایی قرار گرفتند!

یک عنصر امنیتی که به عنوان نماینده به مجلس رخنه کرده و از اعضای به اصطلاح”کمیسیون امنیت ملی!! و سیاست خارجی مجلس” میباشد موسوم به “ابوالفضل حسن بیگی”، در گفت و گو با خبرگزاری مهر که روز سه شنبه منتشر شد با تقسیم بندی مضحک پیروان مکتب درویشی نعمت اللهی گنابادی ادعا های واهی و عاری از واقعیتی را طرح کرده و گفت: ،افراد موسوم به دراویش در حال حاضر به سه دسته تقسیم می شوند؛ گروهی که زیر نظر نورعلی تابنده هستند،  “با نظام جمهوری اسلامی زاویه ای” ندارند، گروه دوم  اصولا نظام جمهوری اسلامی را قبول ندارد و به آمریکا و اسرائیل وابسته است، و گروه سوم به جنگ مسلحانه اعتقاد دارد!!

ابوالفضل حسن بیگی در ادامه ادعاهای پوچ خود اضافه کرد که “درویشهای پیرو خط نورعلی تابنده”  اگرچه در جریان حادثه خیابان پاسداران حضور داشتند اما با دستگاه‌های امنیتی و انتظامی همکاری کردند.

۰۸/اسفند/۱۳۹۶-  مشروح این گفتگو به شرح زیر است:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با مهر:

تشریح ماهیت ۳ گروه از دراویش/ گروهی وابسته به موساد و سیا هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گروهی از دراویش داعشی مسلک به «موساد» و «سیا» وابسته است.

ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حادثه هفته گذشته خیابان پاسداران و با تاکید بر اینکه در این رابطه باید واقعیت ها به مردم گفته شود، اظهار داشت: مردم باید به خوبی از این جنایت مطلع شوند و بدانند که این جماعت چه وضعیتی دارند.افراد موسوم به دراویش در حال حاضر به سه دسته تقسیم می شوند؛ گروهی که زیر نظر نورعلی تابنده هستند، از گذشته بوده اند و همان مسلک پدر و برادر تابنده را دارند و عقیدتا هم با نظام جمهوری اسلامی زاویه ای ندارند و نظرشان بر این است که اقداماتی که انجام می دهند، طبق قانون است و تلاششان هم این است که اعلام کنند، گروهی از آنها جدا شده اند.گروه دومی که الان تشکیل شده و به نوعی تجزیه شده مجموعه دراویش است، گروهی است که در قم، شیراز و بروجرد حضور دارند و آنها اصولا نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را قبول ندارند و سرسپردگی آنها به آمریکا و صهیونیست ها مشخص است و خودشان در جاهای مختلف این را اذعان داشته اند.

تلاش گروهی از «دراویش تجزیه شده» برای جنگ مسلحانه

حسن بیگی افزود: گروه سومی هم که از این گروه دوم تندروتر هستند، جدیدا ایجاد شده اند و به جنگ مسلحانه معتقدند؛ به همین دلیل هم سلاح تهیه کرده اند و در جاهای مختلف تلاش می کنند تا از سلاح استفاده کنند و در چند مرحله نیز اقداماتی به صورت خاموش و کوچک انجام داده اند، اما بعد از حماسه ۲۲ بهمن به شدت ناراحت و نگران شده اند و به هر ترتیب تلاش می کنند تا به دو هدف برسند.

– نخستین هدفشان این بوده است که مانند جریان آشوب های دی ماه که با سوءاستفاده از مطالبات اقتصادی مردم شکل گرفت، دست به کشته سازی بزنند و بدینوسیله با استفاده از اهرم هایی مانند شورای امنیت و موضوع حقوق بشر، تحریم های سنگینی را برای جمهوری اسلامی بتراشند که این تیرشان به سنگ خورد.

– دومین هدفشان هم که مربوط به مقطع فعلی است، این است که با توجه به خنثی شدن حرکت قبلی، آمریکایی ها را وارد میدان کنند تا آنها در سازمان ملل مباحثی را مطرح و جمهوری اسلامی را محکوم کنند.

در جریان حادثه خیابان پاسداران نیز گروه تابنده حضور داشتند اما در مجموع اعلام کردند که ما نیاز به حفاظت از خودمان نداریم و البته با دستگاه های امنیتی و انتظامی هم همکاری کردند، اما گروهی که دست به تخریب و کشتار زدند، گروهی هستند که از دل همین ها تجزیه شده اند، به نحوی که با حمله به منازل مردم دست به تخریب زده اند و حتی اثاثیه منزل یک پیرزن بی دفاع را به خیابان ریختند تا خیابان را ببندند.هدف آنها این بوده است که با ایجاد سلسله اغتشاشات و ناآرامی ها، مردم را ناراضی کنند.

در جریان خشونت و وحشی گری این گروه در خیابان پاسداران، علاوه بر ۴ شهید، حدود ۱۵ نفر از نیروهای انتظامی و امنیتی به شدت مجروح شدند، در واقع این گروه همان شیوه گروهک تروریستی داعش را دنبال می کنند و با نفوذ در بین مردم، به بهانه دفاع از یک اقلیت مذهبی اقدامات خاص خودشان را پیش می برند.

با گروه های داعشی مسلک، قاطعانه و بدون مماشات برخورد شود

قوه قضائیه و نیروی انتظامی و عموم دستگاه های امنیتی باید با تمام توان با این گروه ها برخورد کنند و مهمتر اینکه ماهیت و پشت پرده آنها را به مردم معرفی کنند؛ حتی پیشنهاد ما به قوه قضائیه این است که جزئیات جرایم این ها را در تلویزیون برای مردم بازگو کنند و مماشات نکنند.با توجه به ماهیت خطرناک این گروه داعشی مسلک و وابسته به موساد و سیا، قوای سه گانه مخصوصا قوه قضائیه و نیز نیروهای امنیتی و انتظامی نباید کوچکترین مماشاتی در برخورد با آنها داشته باشند و اجازه ندهند که وجهه بین المللی جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند.

خود نیروی انتظامی اعلام کرد که چون حجم آشوب زیاد شد و ما به تنهایی امکان مقابله نداشتیم، مطابق ضوابط قانونی که سپاه پاسداران ضابط قوه قضائیه است، از نزدیکترین پایگاه بسیج کمک گرفتیم تا هم جلوی اغتشاش گرفته شود و هم راه مردم باز شود؛ چرا که این جماعت علاوه بر خیابان پاسداران، چهار خیابان فرعی آن را هم بسته بودند.

مهر گزارش می دهد؛
قربانیان داعش وطنی/ جانی که فدای پاسداری از امنیت شد
تشییع پیکر شهدای نیروی انتظامی در ستاد فرماندهی
– سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ –

یک هفته از آشوب خیابان پاسداران و شهادت ماموران ناجا و ۲نفر از نیروهای بسیجی در این حادثه می گذرد، اما آن چه در ذهن ها می ماند، حضور چشمگیر مردمی در مراسم تشییع و سخنان خانواده شهداست.

به گزارش خبرنگار مهر، اصل ماجرای اغتشاش دراویش و حادثه شهادت ۴شهید امنیت، به پیش از ۳۰ بهمن ماه باز می گردد؛ دو هفته پیش از این تاریخ، شاهد نخستین آشوب ها در خیابان پاسداران بودیم که با حضور به موقع پلیس، این ناآرامی ها جمع شد. روز بعد سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه بازدید رئیس پلیس مسکو از پلیس فاتب در جمع خبرنگاران گفت: اخبار و اطلاعات مبنی بر دستگیری یا برخورد با دراویش کاملا دروغ است و رسانه های معاند به این مسائل دامن می زنند. نه پلیس و نه دادستانی هیچ برنامه ای برای برخورد با دراویش در تهران نداشته و نخواهند داشت.

سردار رحیمی با اشاره به اخباری مبنی بر برخورد با دراویش گفت: این برخورد نیز ناشی از دروغ پراکنی رسانه های معاند بوده و یکسری اقدامات هم از سوی برخی افراد که از رافت و رحمت پلیس سوءاستفاده کردند، صورت گرفته بود.

وی گفت: تاکید می کنیم همه باید قوانین و مقررات را در چارچوب نظام رعایت کنیم.

با این حال با وجود اعلام پلیس و ایجاد آرامش، دو هفته بعد یعنی غروب ۳۰بهمن ماه، اغتشاش خونین در خیابان گلستان هفتم پاسداران تهران آغاز شد؛ حادثه ای که به شهادت ۴شهید امنیت و دستگیری ۳۰۰نفر از اغتشاش گران انجامید؛ اغتشاش گرانی که با حمله به کلانتری و هجوم با اتوبوس و سواری به سمت نیروهای پلیس، باعث شهادت ۳مامور ناجا، یک نیروی بسیجی و مجروحیت ۳۰مامور دیگر شدند. ضمن اینکه ۲۶ دستگاه خودروی شخصی توسط آشوبگران تخریب و ۱۹ پلاک منزل واحد مسکونی هم مورد تجاوز و تخریب واقع شده است.

افتخار می‌کنیم فرزندمان در دهه فاطمیه به شهادت رسید

مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا صبح روز پنجشنبه سوم اسفندماه از ستاد فرماندهی تهران بزرگ برگزار شد. یکی از نکات قابل توجه در مراسم تشییع و بزرگداشت شهدای امنیت ناجا، اظهارات خانواده شهدا بود که با افتخار از شهادت فرزندشان و تاکید بر تداوم راه شهادت سخن می گفتند.

مادر شهید بایرامی با بیان این مطلب که افتخار می کنم پسرم در ماه رجب متولد شده و در دهه فاطمیه به شهادت رسیده است، گفت: بزرگترین افتخار برای خانواده ما، شهادت پسرم است.

وی گفت: پسرم عاشق شهادت بود و قطعا این بهترین خواسته خداوند برای او بود و او را به آرزویش رساند.

مادر این شهید ادامه داد: پسرم چشم پاک و عاشق نظام بود، برای نظم و آرامش مردم تلاش بسیاری کرد و خدا نیز پاداش تلاش های او را داد.

پدر این شهید نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پسرم از لحاظ تقوا و اعتقادی متفاوت بود؛ ورزشکار، مومن و معتقد به نظام بود.

وی اضافه کرد: خدا خودش این پسر را به ما داد و خودش او را از ما گرفت.

چه افتخاری بالاتر از شهادت می توانست نصیب فرزندم شود

مادر شهید رضا امامی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شهادت فرزندش گفت: فاطمه زهرا(س) این پسر رشید را به من داد و در ایام شهادت این بانو هم فرزندم شهید شد. چه افتخاری بالاتر از این؟ اصلا افتخاری بالاتر از شهادت وجود دارد؟

این مادر شهید ادامه داد: اگرچه از دست دادن جوان داغ بزرگی است اما خوشحالم که پسرم جانش را برای این نظام و برای امنیت آن داده، پسرم عاشق ولایت بود و عاشق شهادت.

وی با بیان این مطلب که خدا را شکر می کنم که خدا خواسته او را ادا کرد، گفت: شهادت یک افتخار است که نصیب هر کس نمی شود.

پدر شهید امامی نیز گفت: پسرم همیشه می گفت هدف فقط این است که به جامعه انقلابی خدمت کنم، این هدف برای او مقدس بود و جانش را برای این هدفش داد.

این پدر شهید با بیان این مطلب که جانبازی برای هدف، مقدس است ادامه داد: پسرم هدف والایی در زندگی داشت و ما خوشحالیم که برای تحقق این هدف تا شهادت پیش رفت. ما به فرزند شهیدمان افتخار می کنیم.

امنیت در سایه تبعیت از ولایت فقیه حاصل می شود

مادر شهید محمدحسین حدادیان نیز در جمع خبرنگاران گفت: ما اگر طالب امنیت هستیم، باید تابع ولایت مطلقه فقیه باشیم، از مسئولین می خواهم تا ریشه کن نشدن این جریان دست برندارند، من اشد مجازات را می خواهم.

وی افزود: شهید من بسیجی و شهید راه ولایت بود، ما اگر طالب امنیت هستیم، باید تابع ولایت مطلقه فقیه باشیم.

این مادر شهید ادامه داد: اتفاقی که افتاد، کار یک فرد نیست بلکه کار یک جریان است، ان شاالله دست این جریان از پشت پرده آشکار و رسوا شود.

مادر شهید حدادیان تصریح کرد: از مسئولین می خواهم تا ریشه کن نشدن این جریان دست برندارند، من اشد مجازات را می خواهم.

وی تاکید کرد: آرزو می کنم که سربازها چنین بلاهایی سرشان نیاید، باید از این خون ها برای آسایش این مملکت پاسداری شود، همان طور که امام فرمودند اگر می خواهید آسیبی به مملکت نرسد، باید پشتیبان ولایت فقیه باشید.

پدر این شهید نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر ایمان پسرش گفت: پسرم سه ویژگی بارز داشت، اول ایمان راسخش بود به طوری که حتی یک رکعت نماز قضا و یک روزه قضا نداشت. ویژگی دیگر او احترام به پدر و مادر بود و ویژگی دیگر جان فدایی برای نظام و ولایت.

وی گفت: محمد حسین من علی رغم سن کمش اما واقعا آگاه به امور زمانش بود و من به شهادت او افتخار می کنم.

پدر این شهید در خاتمه گفت: پسر من در مسجد بزرگ شده بود و بهترین سرانجام برای این فرد، شهادت بود.

حضور چشمگیر مردم در مراسم تشییع شهدای امنیت

یکی دیگر از موضوعاتی که در مراسم تشییع و بزرگداشت این شهدا مشهود و قابل توجه بود، حضور چشمگیر مردمی بود که برای تشییع شهدای امنیت کشور به صحنه آمده بودند.

شهدای ناجا بر روی دست های جمعیت کثیری از مردم تهران تشییع شدند و آن چه بیش از همه در گزارش ها و تصاویر ثبت شده دوربین ها خودنمایی می کرد، حضور باشکوه مردم بود.

این حضور به حدی چشمیگر بود که همه مسئولان کشوری و لشکری از این همراهی تقدیر کردند.

رحمانی فضلی وزیر کشور در مراسم تشییع شهدای امنیت گفت: ناجا مظهر اقتدار و نظم و امنیت داخلی کشور است و اینها را نه امروز بلکه همیشه مدیون این نیرو هستیم. مردم هم با حضور کم نظیر خود در مراسم تشییع این عزیزان نشان دادند که همیشه پشت نظام هستند و درایت لازم را برای شناخت توطئه های دشمن دارند.

سردار اشتری فرمانده ناجا با اشاره به حضور مردم گفت: عزیزانی که بر دستان مردم بزرگوار و شهید پرور تهران تشییع می‌شوند برای امنیت، آرامش و نظم بیشتر به شهادت رسیده‌اند. از مردم که در مراسم تشییع این شهدا سنگ تمام گذاشته و حضور فعال و کم نظیری داشتند تشکر می‌کنم و امیدوارم که سرباز خوبی برای این مردم بوده و از امنیتی که به واسطه خون شهدا به دست آمده به خوبی پاسداری کنیم.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت تهران نیز در روز تشییع پیکر این شهدا با اشاره به حضور مردم گفت: حضور چشمگیر مردم در این مراسم معنادار بود و درس خوبی به دشمنان نظام داد. مردم با حضورشان از این شهدا تکریم کردند.

سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ نیز گفت: مردم همانطور که از نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج دفاع و پشتیبانی کردند مثل گذشته پشتیبان آنها هستند و مطمئن باشند که نیروهای انتظامی نیز برای دفاع از مردم و برقراری نظم و امنیت در صحنه بوده و کوتاهی نمی‌کنند.

تاکید بر برخورد قاطع با اغتشاش گران

هم خانواده شهدای امنیت، هم مردم حاضر در تشییع و هم مسئولان بر برخورد قاطع با عاملان این اغتشاش تاکید کردند.

سردار اشتری در مراسم تشییع با تاکید بر اینکه با هر فرقه و تفکری که امنیت را به خطر بیندازد، قاطعانه برخورد می کنیم، گفت: این اغتشاشگران داعشی در کمترین زمان ممکن محاکمه و به سزای عملشان می رسند.

فرمانده ناجا تاکید کرد: نیروی انتظامی با همه اغتشاشگران، همه فرقه ها و تفکراتی که بخواهند امنیت کشور را به مخاطره بیندازند با قاطعیت تمام برخورد می کند و مماشات نمی کند.

سردار اشتری تاکید کرد: نیروی انتظامی همیشه در کنار مردم حضور دارد و به صورت شبانه روزی برای برقراری نظم و امنیت مشغول خدمت رسانی است.

وی گفت: ما از مرزها گرفته تا جاده ها و شهرها و خیابان ها، در کنار مردم هستیم و بیشترین تماس را با مردم داریم و امنیت امروز مرهون انجام وظیفه ماموران نیروی انتظامی و خون شهداست.

سردار اشتری در پایان گفت: ان شاء الله در کمترین زمان ممکن این اغتشاشگران داعشی و مخلان امنیت در محکمه عدل محاکمه خواهند شد و به سزای عملشان می رسند