پنجشنبه , ۶ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » درپی وقوع یک انفجار مهیب در یک مرکز تجاری درشهر لستر انگلستان، پلیس ۶۰ ساختمان اطراف را تخلیه کرده است.

درپی وقوع یک انفجار مهیب در یک مرکز تجاری درشهر لستر انگلستان، پلیس ۶۰ ساختمان اطراف را تخلیه کرده است.

به گزارش فارس، منابع خبری در ساعات پایانی روز یکشنبه از وقوع یک انفجار مهیب در شهر «لستر» انگلستان خبر دادند؛ پلیس اعلام کرد در پی وقوع «حادثه‌ای مهم» به صحنه اعزام شده است.

 

انفجار مهیب در شهر «لستر» انگلیس

در جریان وقوع انفجار در شهر لستر انگلیس، یک ساختمان به صورت کامل شعله ور شده و چهار مجروح نیز با شرایط بد جسمانی و سلامت به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری ای.بی.سی، پلیس “لسترشایر” از مردم خواسته تا از مسیر منتهی به ساختمان مذکور عبور نکنند. این انفجار ساعت ۱۹ به وقت محلی رخ داد و نخستین شاهدان آن را “بسیار بزرگ” خواندند.

اداره پلیس این شهر همچنین اعلام کرد که سه ساعت پس از وقوع انفجار هنوز مشخص نشده که آیا این رخداد تروریستی بوده یا خیر. در بیانیه اداره مذکور از رسانه‌ها و دیگران خواسته شده تا در این باره به گمانه زنی نپردازند.

اداره پلیس “لسترشایر” همچنین با اعلام اینکه این یک رویداد بزرگ بوده، اعلام کرد: علت این انفجار توسط پلیس و سرویس امداد و اطفای حریق شهر در دست بررسی است.

تصاویر تلویزیونی از صحنه انفجار نشان می‌دهد که ساختمانی در حریق است و تعدادی خودروی پلیس و آتش نشانی در محل حضور دارند.

ساکنان نزدیک این ساختمان نیز برای اقدامات احتیاطی تخلیه شده و به پاسگاه پلیس منتقل شدند. شاهدان نیز گفتند که دود غلیظی منطقه را فرا گرفته است.