چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » از دید حجت الخناس همدانی مجالست با “اَبَر چپاولگران بیت المالِ مردم مستضعف ” با اختلاس های سه هزار میلیاردی اشکال ندارد، اما با دراویش دارد!

از دید حجت الخناس همدانی مجالست با “اَبَر چپاولگران بیت المالِ مردم مستضعف ” با اختلاس های سه هزار میلیاردی اشکال ندارد، اما با دراویش دارد!

حجت الخناس نوری همدانی که پیش از این مجالست با دراویش را اسباب انحراف از اسلام دانسته بود، پس از سرکوب اخیر دراویش توسط مزدورانش ادعا کرد که دراویش گنابادی مانند داعش میباشند!

باید توجه داشت که از دید حجت الخناس همدانی مجالست با “اَبَر چپاولگران بیت المالِ مردم مستضعف ” با اختلاس های سه هزار میلیاردی اشکال ندارد، اما با دراویش دارد!

این داعشیان مردم ستیز که در طول چهار دهه، دراویش را زندانی، شکنجه و به شهادت رسانده و خانه ها و حسینیه های آنها را به آتش کشیده و با خاک یکسان کرده اند، با وقاحتی مثال زدنی «پس از آنکه پنج تن از نیروهای خود را در یک توطئه از پیش طراحی شده به منظور پاپوش درست
کردن برای دراویش در حادثه اخیر خیابان پاسدارن از پا درآوردند»، به دراویش مظلوم « برچسب لایتچسبک داعشی » می زنند!

سفارش میرزا حسینعلی همدانی برای احتراز از “انحراف دینی” ! در سایت تکفیری موسوم به فرقه نیوز منتشر شد!

 

 

 

 
از آنجا که آقای میرزا حسینعلی نوری همدانی نشست و برخاست با صوفیه و دراویش را اسباب انحراف از اسلام دانسته، بر ما لازم آمد تا بدانیم رفت و آمد و نشست و برخاست با چه قماش از مردم، از نظر ایشان حرکت در بستر “اسلام غیر منحرف” میتواند به شمار رود!! به این دلیل به گزارش سایت رسمی ” بانک ملی ایران”رجوع کردیم و متوجه شدیم که اشخاصی که آقای میرزا حسینعلی نوری همدانی با آنها نشست و برخاست دارند از “اَبَر چپاولگران بیت المالِ مردم مستضعف ” میباشند که به علت اختلاس های سه هزار میلیارد دلاری به شهرت بین المللی رسیده اند. با دقت بیشتری متوجه شدیم که آقای میرزا حسینعلی همدانی نه فقط این قبیل اشخاص را در دفتر و دستگاه خود میپذیرند وبه انها مهربانی میکنند و با انها عکسهای یادگاری دونفره میگیرند، بلکه از “فعالیتهای مشعشانهء ” امثال آقای خاوری ها به عنوان خدمت به نظام ولایی و اسلام ناب تشویق و تقدیر هم میکنند.اینجا بود که دریافتیم علت کراهت شدیدِ آقای میرزا حسینعلی نوری همدانی از صوفیه و درویشها چیست!! اینجا بود که معلوممان شد که ایشان به چه قبیل افرادی برچسب منحرف میزنند و چه قماش ادمهایی را خدمتگزار دین و نظام ولایی به شمار می آورند!
آقا میرزا حسینعلی نوری همدانی که با امثال محمودرضاخاوریها عنایت خاص ابراز میدارد ،بزرگان فرهنگ و تصوف و عرفان اسلامی مانند مولوی و عطار را دشمن اهل بیت خوانده ! و هفتاد و دو فرقه صوفیه را (بر اساس سرشماریهای خودشان) منحرف دانسته است!
مراتب قدردانی و ابراز رضایت آقامیرزاحسینعلی نوری همدانی از چپاولگر قرن محمودرضا خاوری خرا برگزاریهای متعددی منتشر نموده اند. از جمله سایت رسمی بانک ملی ایران و سایت متعلق به خبرگزاری فارس و… لینک این دوسایت را در زیر قرار میدهیم تا اقشار متدین از آقای میرزا نوری همدانی بیاموزند که چگونه از دین خودشان محافظت نمایند!
 
لینکهای مربوط به گزارش دیدار محمودرضا خاوری با میرزا حسینعلی نوری همدانی در سایت فارس نیوز و سایت رسمی بانک ملی ایران به شرح زیر است:

لینک را اینجا ببینید.

لینک بانک ملی ایران 

چهارشنبه 22 دي 1389محمودرضا خاوری مدیر عامل بانک ملی ایران در ادامه سفر خود به استان قم با حضور در دفتر آیت ا… نوری همدانی با وی دیدار و گفت و گو کرد. خاوری در این دیدار با معرفی این بانک به عنوان بزرگترین بانک جهان اسلام از نظر میزان دارایی ها اظهار داشت: بانک ملی ایران صرف نظر از ماموریت اصلی خود مبنی بر جمع آوری منابع و نقدینگی و مدیریت آن در راستای رشد و توسعه کشور و ارتقای سطح اشتغال، ترویج فرهنگ اسلامی و پیاده سازی بانکداری مبتنی بر احکام اسلام را در دستور کار خود قرار داده است.
وی در ادامه با بیان این که سیستم بانکی پیش از پیروزی انقلاب اسلای مانند ظرفی بود که از غرب به ارمغان آورده شده بود خاطر نشان کرد: تلاش نظام بانکی کشور در سال های پس از انقلاب در راستای تطهیر این ظرف با استفاده از احکام اسلامی بوده است.
مدیر عامل بانک ملی ایران در ادامه با اشاره به تفکیک منابع قرض الحسنه از سایر منابع در بانک ملی ایران و تاسیس صندوق پس انداز ملی ایران به عنوان ساز و کاری مجزا، این حرکت را گام مهمی در راستای به کارگیری منابع قرض الحسنه برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه عنوان کرد.
این مقام مسئول تاسیس شعبه بانکداری مشارکتی بانک ملی ایران در تهران را سرآغاز یک حرکت در راستای برطرف شدن شبهات مطرح شده در مورد عقود مشارکتی دانست و اظهار داشت: در شعب بانکداری مشارکتی که تا پایان سال آینده تعداد آن به 400 شعبه خواهد رسید خطوط سرمایه گذاری به طور مستقیم توسط شعبه بانک به مشتری معرفی می گردد و در ادامه پس از انتخاب آگاهانه طرح مورد نظر توسط مشتری و حصول نتیجه طرح میزان سود حاصله به نسبت سرمایه اولیه میان سرمایه گذاران تقسیم می شود.
به گفته خاوری تاسیس شعب و باجه­های ویژه بانوان، باجه های ترویج بانکداری اسلامی، حضور حدود 300 روحانی در واحدهای بانک ملی ایران در سراسر کشور، گسترش شعبه بانک کارگشایی در سراسر کشور و عملکرد موفق شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در اشاعه معروفات و کاهش منکرات از طریق کارکنان و واحدهای این بانک گام هایی قابل توجه در راستای گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه توصیف کرد.
وی افزود: انجام حدود 30 درصد از عملیات پولی و مالی کشور توسط بانک ملی و عملکرد موفق این بانک در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها با وجود افتتاح بیش از 25 درصد از حساب ها نزد این بانک موید گام برداشتن بانک ملی ایران در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است.
مدیر عامل بانک ملی ایران در پایان با بیان اینکه در راستای کمک به فرآیند تولید و کاهش بهای تمام شده کالا و خدمات موافقتنامه هایی با وزارت صنایع و معادن و نیرو صورت گرفته است از اجرای طرح تحول نظام بانکی در آینده خبر داد.
در ادامه این دیدار آیت ا… نوری همدانی با اشاره به اسلامی بودن حرکت، فرهنگ و اندیشه مدیر عامل بانک ملی ایران حرکت وی را در راستای تقویت نظام ولایی اسلام دانست. 
وی با بیان اینکه در یک نظام اسلامی باید همه گروه ها، بنیان ها و شبکه ها اسلامی باشند اظهار داشت: در صورتی یک نظام سالم خواهد بود که تمام اجزای آن مانند اعضای بدن به هم مرتبط هستند سالم باشند.
آیت ا… نوری همدانی در ادامه ضمن تبیین اهمیت جایگاه مالکیت و تحصیل مال در قرآن، آیات و احادیثی را در رابطه با شرایط کسب روزی حلال از دیدگاه اسلام بیان کرد.
وی کار کردن مشروع، فعالیت در جریان انداختن شروع سرمایه و فعالیت مشارکتی که در آن سرمایه از جانب سرمایه گذار و فعالیت مالی از جانب شخص دیگری صورت می گیرد و طرفین در سود و زیان با یکدیگر مشارکت دارند را سه روش متعارف تحصیل مال عنوان کرد و گفت: در بحث ربا صاحب پول، سرمایه خود را بر ذمه فرد دیگری قرار می دهد که اسلام با این کار مخالف است.
آیت ا… نوری همدانی رهن را راه مناسبی دانست که اسلام برای حفظ حقوق صاحب سرمایه قرار داده است و در ادامه استفاده از روحانیون بانک در راستای تبیین و فرهنگ سازی مسائل بانکداری اسلامی به مردم را از مدیر عامل بانک ملی ایران خواستار شد.
وی در پایان با بیان اینکه بانک ملی ایران اقدامات خوبی را در راستای اجرای کامل بانکداری اسلامی برداشته است ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح تحول نظام بانکی شاهد یک نظام بانکی 100 درصدی اسلامی باشیم.