سه شنبه , ۴ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ادعای سایت امنیتی تابناک: تشکیل جلسه شورای تامین‌ استان بواسطه تیراندازی به تجمع مسالمت آمیز دراویش گنابادی درمحله پاسداران/:درگیری مسلحانه تایید شد/

ادعای سایت امنیتی تابناک: تشکیل جلسه شورای تامین‌ استان بواسطه تیراندازی به تجمع مسالمت آمیز دراویش گنابادی درمحله پاسداران/:درگیری مسلحانه تایید شد/

تشکیل جلسه شورای تامین استان

معاون امنیتی استانداری تهران با تایید خبر تیراندازی در منطقه تجمع دراویش گفت: هنوز از این تیراندازی و دلایل آن جزییاتی در دست نیست.محسن همدانی معاون امنیتی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به تجمع دراویش عنوان کرد: در رابطه با این تجمع که از نظر ما غیرقانونی است دقایقی پیش شورای تامین استان تهران تشکیل جلسه داد.وی با تایید خبر تیراندازی در منطقه تجمع دراویش گفت: هنوز از این تیراندازی و دلایل آن جزییاتی در دست نیست.گفته می‌شود این تجمع در محدوده خیابان پاسداران تهران انجام شده است.

بعد از اخباری که امروز از تجمع دراویش گنابادی در منطقه پاسداران تهران در اعتراض به بازداشت یکی از ایشان منتشر شد، خبر رسید که ماموران نیروی انتظامی مقابل ایشان صف آرایی کرده‌اند. تجمعی که به خشونت کشیده شد و ایران درباره آن می‌نویسد:
طبق گزارش فارس که هنوز منابع رسمی آن را تایید نکرده‌اند، در پی حمله خشونت بار دراویش گنابادی به ماموران کلانتری ۱۰۲ پاسداران ۳ تن از ماموران این کلانتری به شهادت رسیدند. تعدادی از ماموران نیز دچار جراحت شده‌اند که برای مداوا به بیمارستان‌های اطراف منتقل شده‌اند.
به ادعای سراپا دروغ سایت مهمل پرداز فارس نیوز تجمع دراویش در مقابل کلانتری ۱۰۲ از عصر امروز به تشنج کشیده شد. اما حمله خشمگین یکی از هواداران این فرقه با یک دستگاه اتوبوس به صف ماموران نیروی انتظامی در مقابل کلانتری آن را به یک حادثه مرگبار و خونین تبدیل کرد.
بنا برهمین ادعای سراپا کذب حرکت دیوانه‌وار این اتوبوس در خیابان پاسداران باعث آسیب رسیدن به ۱۲ دستگاه خودروی عبوری و پارک شده مردم و هم‌چنین زخمی شدن تعدادی از عابران پیاده شده است. نیروی انتظامی برای جلوگیری از تشدید خشونت‌ها و کاهش احتمال آسیب‌دیدگی شهروندان همه مسیر‌های منتهی به محل حادثه را مسدود کرده است.