چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سیدامامی با داروی تیوپنتال سدیم کشته شده/ انتشار تصویر و عملکرد مسئول پرونده

سیدامامی با داروی تیوپنتال سدیم کشته شده/ انتشار تصویر و عملکرد مسئول پرونده

یک مقام ارشد در سازمان اطلاعات سپاه (ساس)، پس از انتشار اخبار دروغین منتشر شده به نقل از نمایندگان مجلس، صداوسیما و مقامات قضایی در خصوص «خودکشی دکتر کاووس سیدامامی» به خبرنگار «آمدنیوز» گفته است که «دکتر سیدامامی با تزریق ‘داروی مکمل کامپکت تیوپنتال سدیم با دوز بالا’ در بند الف زندان اوین به قتل رسیده است.» وی می‌گوید: «اساسا در بند دو الف زندان اوین به دلیل تعبیه دوربین‌های مختلف، باز بودن دست متهم و نبودن مکانی برای حلق‌آویز شدن، امکان خودکشی به وسیله‌ی لباس زندان وجود ندارد.»

این مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه که خود از همراهان مردم و آزرده از مظالم این سازمان امنیتیِ غیر قانونی به مردم است، جزئیات بیشتری را از سربازجوی این پرونده، نحوه بازجویی‌ها، اعترافات دکتر سید امامی و … در اختیار خبرنگار «آمدنیوز» قرار داده تا جهت آگاهی افکار عمومی در این رسانه منتشر شود.

وی می‌گوید: «علت اصلی بازداشت کاووس سید امامی تحقیقات وی در خصوص علل شیوع خشکسالی در ایران، کمبود منابع آبی کشور و کمبود بارندگی بود که کشور را به مرز فروپاشی جغرافیایی کشانده است. دکتر سید امامی با تحقیقات علمی متوجه شد که یکی از علل اصلی کمبود بارش باران و خشک‌سالی در سال‌های اخیر، آزمایش‌های هسته‌ای، موشکی و فعالیت تحقیقاتی این نهاد نظامی بر روی پروژه هارپ در پارچین بوده است. وی برای تکمیل این تحقیقات با کمک برخی کارشناسان ناسا که از دوستان وی بوده‌اند، اقدام به بررسی‌های علمی دقیق‌تری از یافته‌های علمی خود کرد که این دانشمندان نیز وی را در تکمیل این پروژه تحقیقاتی یاری کرده بودند.»

این مقام ارشد امنیتی که خود یکی از معاونین «حسین طائب» در سازمان اطلاعات سپاه (ساس) است، از فردی با نام مستعار «حمید فرامرزی» به عنوان سر بازجو و مسئول «پرونده سید امامی» یاد کرده و تصویر وی را برای نخستین بار در اختیار خبرنگار «آمدنیوز» قرار داده است.

وی می‌گوید: «حمید فرامرزی یکی از مسئولین ارشد در اداره ضد جاسوسی سازمان اطلاعات سپاه (واحد ۱۸۰۰) است که در زمان وزارت اطلاعات حیدر مصلحی در معاونت ضد جاسوسی این وزارت‌خانه، تحت مدیریت ‘شهشهانی’ فعالیت می‌کرد. پس از خانه‌نشینی احمدی‌نژاد، بازدید رهبری از وزارت اطلاعات و اخراج ۱۸ معاون و مدیرکل این وزارت‌خانه، «حمید فرامرزی» به خاطر دوستی صمیمانه‌ای که با «حسین طائب» داشت به سازمان اطلاعات سپاه رفت و در اداره ضد جاسوسی این سازمان مشغول به کار شد. «فرامرزی» دوستی بسیار صمیمانه‌ای با «عاشر» (احمدرضا کریمی) دارد و «پروژه تور امنیتی برای ترور و ربایش» مخالفان در کشورهای همسایه‌ ایران که «ندا امین» به همراه «پیمان عارف» (با پوشش کارشناس بی‌بی‌سی فارسی) آن را در ترکیه انجام می‌دادند، در «واحد ۱۸۰۰» سازمان اطلاعات سپاه و مدیریت «حمید فرامرزی» انجام شده بود.

این مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه در خصوص پروژه بازداشت فعالان زیست محیطی و دکتر کاووس سید امامی می‌گوید: «سپاه پاسداران پس از اطلاع از روند تحقیقات دکتر سید امامی و تیم همراه وی، پروژه بازداشت او را با توجه به تابعیت دوگانه‌ی وی در دستور کار قرار داد و قرار نبود کسی از بازداشت دکتر سیدامامی مطلع شود. زمانی‌که او را بازداشت کردند، با فشار امنیتی به خانواده‌ی او، اعلام شده بود که وی در مسافرت است تا سازمان اطلاعات سپاه بتواند به راحتی افراد مرتبط با سید امامی را در داخل کشور شناسایی و بازداشت کند.» وی می‌گوید: «بنا بر نص صریح قانون، تنها مرجع تشخیص جاسوسی در کشور، وزارت اطلاعات است اما سازمان اطلاعات سپاه که خود سازمانی غیر قانونی است و اساسنامه‌ی آن به تأیید مجلس شورای اسلامی نرسیده، با هر فرد و جریانی که مشکل سیاسی دارد، به وی برچسب جاسوسی را می‌‌زند تا به راحتی بتواند پروژه‌های خود را اجرایی و منابع مالی کشور را جذب می‌کند.»

این منبع خبری در ادامه گفته است: «دکتر سید امامی با تزریق داروی ‘تیوپنتال سدیم’ در روز ۲۰ بهمن، ۶۸ صفحه اعترافات اجباری و ‘تک‌نویسی’ با اجبار بازجویان را علیه ‘معصومه ابتکار’، ‘حسام‌الدین آشنا’، ‘محمدباقر نوبخت’ و ‘حسین فریدون’ انجام داده و برای ادامه‌ی روند بازجویی در ساعات بعدی، همان دارو با دوز بالاتر و به اصطلاح «مکمل کامپکت تیوپنتال سدیم با دوز بالا» به وی تزریق شده است. ساعاتی پس از تزریق این مکمل، وی به هیجان و استرس شدید دچار شد و در سلول خود ایست قلبی کرد.» وی می‌گوید: «سید امامی پس از اعترافات اولیه ۶۸ صفحه‌ای علیه مقامات دولت حسن روحانی، در برابر دوربین نشانده شد و از وی در خصوص اعترافاتش، ضبط تلوزیونی صورت گرفته است.»

دکتر سید امامی هم‌چنین با فشار بازجویان، اعترافاتی نیز در خصوص «صالح ربیعی» پسر «علی ربیعی» وزیر کار انجام داده است.

این مقام آگاه می‌گوید: اعترافات ۶۸ صفحه‌ای دکتر سیدامامی به همراه فیلم مربوطه در اختیار «حمید فرامرزی» است و وی قرار است طی طرح‌ریزی بعدی، اقدامات گسترده‌ای را با هماهنگی حسین طائب علیه دولت روحانی انجام دهد.

این منبع خبری در سازمان اطلاعات سپاه در ادامه با ذکر جزئیاتی از روابط و نوع فعالیت‌های «حمید فرامرزی» در اداره ضد جاسوسی این سازمان می‌گوید: فرامرزی به دلیل مشکلات روحی زیادی که دارد، در اغلب بازجویی‌های خود، از «برخورد گِرِید الف» استفاده می‌کند و اغلب جلسات بازجویی وی خشن و غیر حرفه‌ای است. وی در سازمان به «مسئول نیزار عرب» مشهور است. این لقب کنایه‌ای است به این‌که هر متهمی زیر دست او باشد کارش به مثال مشهور «عرب نی‌ انداخت» کشیده می‌شود. «فرامرزی» در پرونده‌های خود به هیچ‌وجه اجازه دخالت وزارت اطلاعات (واجا) را نمی‌دهد و دیدگاه و اعمال وی بر پایه‌ی «حذف مخالفین نظام و رهبری» استوار است. او با دوره‌های تخصصی که برای حذف افراد و فعالیت‌های عملیاتی در خارج از کشور دیده، پروژه ترور یا ربایش آنان را در داخل و خارج از کشور عملیاتی می‌کند.

این مقام ارشد در ادامه اظهار می‌کند: فرامرزی ارتباط تنگاتنگی با «حسین شریعتمداری» و «حسن عباسی» دارد و از آنان برای «پرونده‌های کلان ضِد» در رده‌های بالا استفاده می‌کند. فرامرزی مدتی هم به دنبال پرونده‌سازی برای کارکنان واجا بوده و پرونده‌‌سازی‌هایی نیز برای مدیران ارشد مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در زمان هاشمی رفسنجانی انجام داده که با برخورد ویژه «حفا واجا» از عملیاتی شدن این پرونده‌سازی‌ها جلوگیری به عمل آمده است.
گفته شده «فرامرزی» مسئول پرونده جیسون رضاییان خبرنگار بازداشت شده ایرانی- آمریکایی نیز بوده و بر اساس این گزارش، تا لحظه آخر، مخالف مبادله‌ی وی با آمریکا بوده است. «فرامرزی» پس از به امضا رسیدن برجام توسط دولت حسن روحانی، به خاطر روابط ویژه‌ای که با سردار «جواد کریمی قدوسی» نماینده مردم مشهد در مجلس داشت، پرونده‌ای را علیه «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ساخته و با استفاده از جزئیات روابط وی با خانواده‌ و پدر و مادرش در آمریکا، در کمین شکار او نشسته است.

این مقام ارشد در سازمان اطلاعات سپاه بیان داشت: «حمید فرامرزی» در کنار فعالیت‌های امنیتی در سازمان، فعالیت‌های کلان اقتصادی و غیر قانونی زیادی را نیز انجام می‌دهد و به خاطر طراحی و اجرای پروژه امنیتی «الماس سیاه» در افغانستان، در سازمان قضایی نیروهای مسلح پرونده مفتوحه دارد اما مقامات قضائی به دلیل نزدیکی وی به طائب، جرأت رسیدگی به پرونده او را ندارند. «فرامرزی» دارای دو گذرنامه از «ونزوئلا» و «سَنت کیتْس» است و چندین گذرنامه عادی و سیاسی جمهوری اسلامی با اسامی مختلف برای عملیات‌های برون مرزی و تردد بین‌المللی در اختیار دارد. او چندی قبل نیز با پرداخت مبلغ ۶۰۰ هزار دلار، گذرنامه‌ی کشور ویتنام را برای خود و چهار تن از همکارانش در سازمان اطلاعات سپاه خریداری کرده است.

وی در پایان می‌گوید: «فرامرزی» علاوه بر مزایای استفاده از جایگاه و رانت امنیتی در پروژه‌های اقتصادی، مجموعا به همراه یکی از مدیرانش برای فعالیت در سازمان اطلاعات سپاه، مبلغ ۳۲ میلیون تومان در ماه حقوق دریافت می‌کند.

منبع: آمدنیوز