شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حمله آخوند روسی، ابرام دراکولای ناسید به رئیس جمهور روحانی: طرح همه پرسی دمیدن در آتش تفرقه است!

حمله آخوند روسی، ابرام دراکولای ناسید به رئیس جمهور روحانی: طرح همه پرسی دمیدن در آتش تفرقه است!

در واکنش به پیشنهاد حسن روحانی مبنی بر برگزاری یک همه پرسی در ایران، آخوند روسی، ابرام دراکولای ناسید، تولیت آستان قدس رضوی تلویحاً این پیشنهاد را “دمیدن در آتش تفرقه” نامید.

عباس سلیمی نمین، از چهره های اصولگرای نظام حاکم بر ایران، در یادداشتی که خبرگزاری “تسنیم” منتشر کرد، طرح چنین مباحثی را در جامعه نشانۀ بی تدبیری خواند و گفت که برگزاری همه پرسی (که وی البته از آن تحت عنوان “افکارسنجی” یاد کرد) در حوزۀ اختیارات قوۀ مجریه نیست.

عباس سلیمی نمین مدعی شد که با وجود نهادی همچون مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور حل اختلاف نظرها نیازی به برگزاری همه پرسی در کشور نیست. او برگزاری همه پرسی را تلاش دولت برای قانونگریزی دانست.

در اظهاراتی مشابه حمیدرضا مقدم فر، مسئول فرهنگی و سیاسی سپاه پاسداران، مدعی شد که مردم ایران نسبت به اصل نظام معترض نیستند. آنان، به گفتۀ وی، نسبت به مسئولان، بی عدالتی ها، تبعیض ها و ناکارآمدی ها معترض هستند. وی نیز طرح همه پرسی از سوی رئیس جمهوری را در مراسم ۲۲ بهمن خلاف وحدت خواند و افزود : حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نوعی رفراندوم یا همه پرسی است.