چهارشنبه , ۵ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » توضیح آقای کیانوش توکلی – مدیرسایت ایران گلوبال- درباره مقاله آقای بهنام منصوری که اخیراً در سایت ایران گلوبال انتشار یافته بود.

توضیح آقای کیانوش توکلی – مدیرسایت ایران گلوبال- درباره مقاله آقای بهنام منصوری که اخیراً در سایت ایران گلوبال انتشار یافته بود.

هجمهء نوظهور به شبکه جهانی خبر رسانی”دُرّ تی وی” از ناحیه “ایران گلوبال”!

بهنام منصوری در مقاله خود در سایت ایران گلوبال همسو و همصدا با پروپاگانداهای دروغ و عاری از حقیقت افسران جنگ نرم سپاه پاسداران، به پخش مکرر این شایعه کذب روی آورده که یکی از همکاران و دست اندرکاران شبکه جهانی خبررسانی در تی وی” به اسم مصطفی آزمایش ءکه به گفته بهنام منصوری، در عین حال خودش، خودش را “سخنگوی دراویش گنابادی” نیز میخواندء توسط شیخ المشایخ سلسله گنابادی آقای یوسف مردانی “فردی کذّاب” خوانده شده است.

 

 

از روی کار آوردن هاشمی شاهرودی بر اریکه قاضی القضاتی و ریاست قوه قضائیه در سال ۱۳۸۴ پروسه خمینی زدایی در نظام برآمده از انقلاب ضد سلطنتی وارد فاز تازه ای شد.

هاشمی شاهرودی به عنوان رئیس قوه قضائیه در سال ۱۳۸۴ به انتشار متنی دست یازید که در آن شمشیر برعلیه کلیه مکاتب عرفانی در ایراناز رو بسته شده بود. با صدور این دستور العمل توسط هاشمی شاهرودی دادستانها و دادیارها و ضابطین قوه قضائیه در عموم شهرهای کشور موظف شدند تا به حضور حلقه های عرفان و تصوف در ایران پایان دهند ولو بآجازه رسمی و قانونی فعالیت داشته باشند. این پایانی بر حکم حکومتی آقا سیدروح الله خمینی بود که هرگونه دخالت از جانب نیروهای نظامی و انتظامی و قضایی برعلیه پیروان مکتب طریقت درویشی و عرفان و تصوف اسلامی را حرام شرعی و جرم قانونی و مستوجب مجازات خوانده بود.

 

دربیست و چهارم بهمن ماه سال هزاروسیصدو هشتادوچهارء که مصادف با ایام محرم حسینی بودء حسینیه درویشهای گنابادی که درروی زمین وقفی در بلوار ارم قم ساخته شده بود با استناد به همان دستورالعمل و باهمکاری شورای تامین استان قم شامل سپاه پاسداران، وزارت کشور، وزارت دادگستری، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، شهرداری و شهربانی، مورد هجوم پایگاه بسیج قم قرارگرفته و درهم کوبیده و به آتش کشیده شد و با بولدوزر جمع آوری گردید و هزاروچهارصد وپنجاه درویش عزادارحسینی حاضر درمحل  با اتوبوسهای متعدد پس از بازداشت، برای تشکیل پروند و احراز هویت به زندان ساحلی سپاه پاسداران درقم منتقل شدند!

بعدازآن، همین روند درمورد حسینیه های دراویش گنابادی در بروجرد و چرمهین و تخت پولاد اصفهان نیز تکرار شد. ضابطان قضائی وابسته به اطلاعات سپاه پاسداران قرارگاه ثارالله، با هماهنگی با اداره فرق و ادیان وزارت اطلاعات، و سازمان تبلیغات اسلامی زیر نظارت عالیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حتی پا را از این مرز هم فراترگذاشته و شخص آقای دکترنورعلی تابنده را درسال ۱۳۸۶ با ورود به عنف به محل مسکونی ومنزلشان در گناباد از سر سفره نهار در سر ظهر ء بدون حکم قضایی و فقط با قلدری و گردن کلفتیء توقیف غیرقانونی کرده و همراه خود بردند.

این حرکات و رفتارهای قانون شکنانه مورد استنکار بسیاری ازعلمای قم قرارگرفت که درراس آن میتوان از مرحوم آیت الله العظمی منتظری و حجت الاسلام مهدی کروبی و علما و فضلای “مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم” یادکرد.

از سال هزاروسیصدونودودو آقای حجت الاسلام علی یونسی به عنوان دستیار و مشاور ریاست جمهوری ء آقای دکترحسن روحانیء منصوب شد و چندبار بطور علنی رفتار و رویه نظام ء درخلال سالهای هشتادوچهار الی نود و دوء درقبال دراویش نعمت اللهی گنابادی را محکوم کرد و بصراحت اعلام داشت که این رفتارهای غیرقانونی و نابخردانه هزینه سنگینی برنظام ولایت فقیه در سطح افکارعمومی در داخل و خارج کشور تحمیل کرده است.

همچنان که آقای دکترنورعلی تابنده دریکی از سخنرانی های خود توضیح دادند درویشی به دوجریان “سنتی و مدرن”قابل تقسیم نیست.

علاقمندان به عرفان و تصوف از دیرباز دریافتند که تلاش برنامه ریزی شده ای از سوی سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرق و ادیان و جامعه مدرسان درحوزه علمیه قم درکار است تا ضمن سرکوب دراویش و محروم نمودن سیستماتیک پیروان مکتب درویشی از حقوق مسلم شهروندیشان، آنها را دچار اختناق رسانه ای نیز بنمایند. از همین جابود که از بهمن ماه سال ۱۳۸۴ وبلاگها و وب سایتهای متعددی برای انعکاس بخشیدن به مظالم خصمانه برعلیه طریقت صوفیانه گنابادی در فضای مجازی راه اندازی شد. از جمله این سایتها، میتوان از سایت خبری مجذوبان نور یاد کرد. مسئولان و گردانندگان سایت مجذوبان نور عموما حقوقدان و روزنامه نگار و کنشگر اجتماعی و حقوق بشری و درعین حال مدافع حقوق شهروندی پیروان طریقت تصوف نعمت اللهی گنابادی نیز میباشند. اما ازآنجا که همیشه وجهه همتشان تلاشهای کاملا قانونی برای شکست جو اختناق برقرارشده توسط بازوهای اجرایی قرارگاه ثارالله ازجمله سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرق و ادیان بوده بآتهامهای واهی و بی اساس ضابطان قضایی روبرو شده و به زندانهای طولانی مدت و نفی بلد مادام العمر محکوم شده اند.

پایگاه های ضد تصوف از قبیل سایت دیده بان، وبلاگ خرقه پشمینه، سایت فرقه نیوز، و کانالهای تلگرامی متعددی مانند خرقه تزویر، سدید، فرقه نیوز شب و روز از دیماه سال هزاروسیصدوهشتاد چهار تاکنون سرگرم تدارک آتش تهیه و لجن پراکنی برعلیه اساس مکتب تصوف و عرفان اسلامی و طریقت فقر ودرویشی میباشند.

ازجمله ترفندهای بکارگرفته شده ایجادتقسیم بندیهای کاذب وواهی در مخیله خوددرقبال سلسله گنابادی ، و اشاعه این نیرنگ بیرنگ و از رنگ و لعاب افتاده درفضای مجازی است.

افسران سایبری آتش به اختیار مامور به ستیزه با تصوف و عرفان وابسته به قرارگاه پدافندی جنگ نرم سپاه پاسداران هر چه از دروغ و خالیبندی دارند بر دایره میریزند تا به خیال خود فرّ و فروغ مکتب فقر و درویشی و طریقت تصوف و عرفان اسلامی را مخدوش نمایند.

روز بیست و یکم بهمن ماه مقاله ای به قلم فردی موسوم به بهنام منصوری در سایتی موسوم به ایران گلوبال درج شده که به طرح بحث درباره سلسله گنابادی میپردازد  بزعم خود آن را به دو جریان “سکولار” و”رادیکال” تقسیم بندی مینماید؟!

با مطالعه اسیر بخشهای مقاله بهنام منصوری درمی یابیم که سطر به سطر قسمتهایی از این نوشته عیناً کپی برداری شده از مفاد مندرجات سایت صوفی ستیز موسوم به “فرقه نیوز” ​ارگان رسانه ای یکی از شعبه های “سازمان تبلیغات اسلامیء حوزه خراسانء موسوم به “موسسه حق پژوهی” به ریاست یکی از ضابطین قضایی موسوم به پاسدار عمامه به سر مرتضی امین نیا​ است.

در مقاله بهنام منصوری، نویسنده به هر دری میزند تا مضمونی سرهم بندی کند و در این میان گریزی به شبکه جهانی خبررسانی “دُرّ تی وی” نیز میزند که مدتهاست توسط پایگاه های متعدد وابسته به دهلیزهای تودرتوی مراکز پروپاگاندای سپاه پاسداران و ضابطان قضائی ورسانه های وابسته به آنها از قبیل “میزان نیوز” و “رجا نیوز” و “رسانیوز” و “فرقه نیوز”  هدف حملات بی امان قرار گرفته است. بهنام منصوری در مقاله خود در سایت ایران گلوبال همسو و همصدا با پروپاگانداهای دروغ و عاری از حقیقت افسران جنگ نرم سپاه پاسداران، به پخش مکرر این شایعه کذب روی آورده که یکی از همکاران و دست اندرکاران شبکه جهانی خبررسانی در تی وی” به اسم مصطفی آزمایش ءکه به گفته بهنام منصوری، در عین حال خودش، خودش را “سخنگوی دراویش گنابادی” نیز میخواندء  توسط شیخ المشایخ سلسله گنابادی آقای یوسف مردانی “فردی کذّاب” خوانده شده است.

بهنام منصوری

از آقای بهنام منصوری درخواست میشود که فوراً و بلادرنگ برای اثبات صحت ادعایش، مستند خودش را دراین باره ارائه کند. یا حداقل روشن نماید که آقای یوسف مردانی کجا و کی آقای مصطفی آزمایش را “فردی کذاب” خوانده اند. اما از آنجا که قطعاً قادر به ارائه چنین سند و مستندی نیست و نخواهد بود، ​ زیرا اساساً  چنین سخنی هرگز توسط آقای یوسف مردانی ادا نشده و این ادعا، دروغ و بهتانی سست بیش نیست​ دیگر تردیدی بجا نمیماند که آقای بهنام منصوری برای تنظیم مقاله کذائی خود  برای درج درسایت ایران گلوبال از مراجع “صوفی ستیز”، ” بدنام”، ” پیشینه تباه”، و “پیشانی سیاه” از قبیل “اداره فرق و ادیان” و “سازمان تبلیغات اسلامی” و “موسسه حق پژوهی” در استان خراسان” و سایتهای ضدصوفی امثال “فرقه نیوز” و “خرقه تزویر” و “دیده بان سنتر “استفاده کرده، و از ادبیات بسیار سخیف آنها بهره برده،  که همه بدون استثناء زیر چتر عناصر آتش به اختیار مراکز جنگ نرم قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران قرار دارند، که از سال ۱۳۸۴ به این سوی راه و روشهای عداوت آمیز گوناگونی را برای امحاء مکتب فقر و درویشی و طریقت تصوف و عرفان اسلامی پیموده و ترفندهای متنوعی را آزموده اند.

سایر قسمتها و مطالبی که آقای بهنام منصوری در مورد”شبکه جهانی خبررسانی در تی وی” نوشته چنان سست و فاقد وجاهت عقلانی و عاری از سند معین و مستند و تکیه گاه متعین است که ارزش اضاعه اوقات برای پاسخگویی ندارد.

شبکه جهانی دُرّ تی وی یک رسانه خبری و خبررسانی است که به اخبار مربوط به ایران و منطقه و جهان پوشش میدهد، و افرادی که نسبت به ارائه پوشش خبری وقایع و حوادث  اغتشاش میکنند، قابل اعتناء نیستند!

فرادی که نسبت به ارائه پوشش خبری وقایع و حوادث  اغتشاش میکنند، قابل اعتناء نیستند!