دوشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پروپاگانداچی های اطلاعات سپاه پاسداران در سایت موسوم به مشرق نیوز، افشاگریهای کانال خبررسانی”آمد نیوز” را یکان یکان زیر برخورد گرفتند تا ازاعتبار خبری آنها بکاهند، اما این امر به تثبیت هرچه بیشتر موقعیت آمدنیوز منتهی شد!!

پروپاگانداچی های اطلاعات سپاه پاسداران در سایت موسوم به مشرق نیوز، افشاگریهای کانال خبررسانی”آمد نیوز” را یکان یکان زیر برخورد گرفتند تا ازاعتبار خبری آنها بکاهند، اما این امر به تثبیت هرچه بیشتر موقعیت آمدنیوز منتهی شد!!

سایت موسوم به مشرق نیوز با درج تحلیلی زیر عنوان “تنفس مصنوعی «آمد نیوز» هم کارساز نشد +عکس” برای تخطئه افشاگریهای دقیق و پُر ریزه کاری “آمدنیوز” شدیداً دست و پا ز د!!! اما نتیجه ای جز ملامت و سرخوردگی در پهنه افکار عمومی نبُرد!

22 بهمن

عناصر ضدانقلاب امسال نیز با کمک شبکه‌های ماهواره‌ای، سایت‌های خبری و البته شبکه های اجتماعی و در راس آن‌ها کانال تلگرامی آمدنیوز سعی کردند تا از شکوه و عظمت مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن بکاهند.

به گزارش مشرق، رصد مطالب کانال تلگرامی آمدنیوز در ایام دهه فجر نشان می‌دهد که تمام تلاش ضدانقلاب برای عدم حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن چیزی غیر از آب در هاون کوبیدن نبوده است.

عناصر ضدانقلاب امسال نیز با کمک شبکه‌های ماهواره‌ای، سایت‌های خبری و البته شبکه های اجتماعی و در راس آن‌ها کانال تلگرامی آمدنیوز سعی کردند تا هرجور شده از شکوه و عظمت مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن بکاهند.

در همین راستا صاحبان کانال آمدنیوز که پس از اتفاقات دی ماه، اثرگذاری‌شان را کمتر و کمتر می‌دیدند با وعده اتفاقات خاص در بهمن ماه سعی داشتند تا هوادارانشان را آماده نگه دارند. آن‌ها پیش از آغاز دهه فجر یعنی در 11 دی ماه با یک دعوای زرگری مدعی شدند که کانالشان در تلگرام هک شده اما چند ساعت بعد بدون هیچ توضیحی پیغام دادند که کانالشان را پس گرفته‌اند و با این ترفند خودشان را در سرخط خبرها آوردند.

آن‌ها همچنین در ایام دهه فجر نیز با انتشار تصاویر و فیلم‌های انگشت شماری از شعارنویسی‌ها و پاره کردن بنرهای سطح شهر سعی در گسترده نشان دادن مخالفان جمهوری اسلامی داشتند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مجلسی که شعبه دوم آمدنیوز در ایران است+تصاویر

به سیرک ضدانقلاب خوش آمدید!

از سوی دیگر گردانندگان آمدنیوز که قصد داشتند بعدازظهر بیست‌ودوم تجمع کنند تنها چندساعت مانده تا آغاز راهپیمایی 22 بهمن طبق آنچه تصمیم شورای همکاران اعلام کرد تصمیم گرفتند تا تجمعات خود را در همزمان با راهپیمای مردم اما در مسیرهای جداگانه کلید بزنند.

اطلاعیه آمد نیوز در خصوص تجمع در 22 بهمن

* بازگشت به ترفتدهای قدیمی

 حضور میلیونی مردم انقلابی ایران از ساعت 9 صبح 22 بهمن، این نقشه ضدانقلاب راهم نقش برآب کرد و آن‌ها را مجبور کرد تا به شیوه سابق خود که همان دروغ‌پردازی، قلب واقعیت و سیاه‌نمایی است، برگردند.

در این راستا یکی از اصلی‌ترین حربه آمد نیوز، کوچک جلوه دادن جمعیت راهپیمایان بود؛این شیوه‌کاری آمد نیوز هرچند برای کسانی که از پشت پرده این رسانه ضدانقلاب آشنا نیستند، جدید است اما برای بسیاری که با سیاست‌های آمدنیوز آشنایی دارند موضوع عجیبی نیست. در ادامه نمونه‌هایی از این شیوه کاری آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

به عنوان نمونه این رسانه ضدانقلاب تصویری از روی برج آزادی را که پیش از شروع مراسم گرفته شده را در ساعت 4 بعدازظهر منتشر کرد و مدعی شد که جمعیت زیادی در میدان آزادی حضور ندارد. این درحالی است که تصویر دوم (که در حین مراسم راهپیمایی یعنی ساعت 10 صبح گرفته شده) به وضوح،‌ جمعیتی که در میدان حضور دارند، را نشان می‌دهد.

میدان آزادی در ساعت 4 بعد از ظهر 22 بهمن
میدان آزادی در ساعت 10 صبح 22 بهمن

نمونه‌های بسیاری از این حربه آمدنیوز در سایر شهرها هم می توان پیدا کرد؛ در نمونه دیگر این رسانه ضدانقلاب فیلم کوتاهی از یکی از مسیرهای فرعی راهپیمایی شهرستان ابهر در زنجان را منتشر کرد و مدعی شد که جمعیت حاضر در راهپیمایی همین چند نفرند، در حالی که مراجعه به سرویس عکس خبرگزاری‌های معتبر و رسانه های محلی این ادعای آن ها را ثابت نمی‌کند.

تصویر ادعایی ضدانقلاب از راهپیمایی مردم ابهر
واقعیت راهپیمایی مردم ابهر در خبرگزاری ایسنا
راهپیمایی مردم ابهر در رسانه های محلی

آمد نیوز همین روش را برای راهپیمایان کرمانشاه و اهواز هم به کار گرفت:

تصاویر ادعایی آمدنیوز درباره راهپیمایی اهواز و کرمانشاه
بخشی از تصاویر حماسه مردم اهواز در کانال استان خوزستان ایسنا
بازتاب راهپیمایی مردم زلزله زده سرپل ذهاب در کانال تلگرامی پارسینه

* درختان سبزی که خار چشم ضدانقلابند

همین امروز اگر تهرانی‌ها، از مسیرهای 10 گانه راهپیمایی روز گذشته عبور کنند و یا مردم شهرهای مختلف از مسیرهای راهپیمایی عبور کنند، درختان سبز  بسیاری را در حاشیه خیابان‌ها مشاهده می‌کنند اما مدیران رسانه‌های ضدانقلاب که عمدتا خارج‌نشین هستند از درک همین موضوع ساده عاجزند.

آمد نیوز روز گذشته هرکجا که درختی در تصاویر راهپیمایی‌ها می‌دید آن را جعلی می‌خواند و مهر آرشیوی بودن به روی آن می‌زد، گویا که هیچ درختی در هیچ کجای ایران در این فصل از سال، سبز نیست.

درختان سبز؛ بهانه آمد نیوز از آرشیوی بودن تصاویر راهپیمایی

در ادامه نیز تصاویری که  امروز با گوشی موبایل از مسیر خیابان انقلاب-آزادی گرفته شده و درختان سبز در آن قابل مشاهده هستند را ملاحظه می‌کنید:

درختان سبز در این فصل
درختان سبز مسیر خیابان انقلاب

نکته دیگر آن که این رسانه‌های ضدانقلاب که تصاویر تمام راهپیمایی‌های مردم ایران را آرشیوی می‌دانند چرا هیچ وقت نمی‌گویند این تصاویر آرشیو به چه تاریخی تعلق دارند چرا که آن 40 است همه راهپیمایی‌ها را آرشیوی می‌دانند.

* ارتش درب پادگان‌ها را برای قیام سراسری باز می‌کند!

مدیران رسانه‌های ضدانقلاب برای آن که به معدود هواداران خود تنفس مصنوعی بدهند با سوءاستفاده از لباس نظامیان کشور سعی در القای این موضوع دارند که بگویند پرسنل نظامی جمهوری اسلامی در زمین آن‌ها بازی می‌کنند و به کمک اغتشاش گران می‌آیند. به این تصاویر و نوشته‌های زیر آن توجه کنید:

سوء استفاده از لباس‌های  نیروهای‌نظامی کشور

* تو رو خدا بیاید خیابون

پس از حماسه میلیونی مردم ایران در 22 بهمن 1396 که برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب رقم خورد و شکست مفتضحانه دیگری درکارنامه جریان ضدانقلاب ثبت شد، این رسانه‌ها با عجر و التماس از مردم خواستند که این بار برای حمایت از آن ها در شام 22 بهمن به خیابان بیایند.

در ادامه خواهش‌های لحظه به لحظه جریانی که ادعای «ما بی‌نهایتیم» دارد را مشاهده می کنید:

التماس آمد نیوز برای حضور مردم برای اعتراض در 22 بهمن
جوسازی پوچ آمد نیوز از حضور اعتراضی مردم در 22 بهمن

در پایان به نظر می‌رسد که این رسانه ضدانقلاب هم از حضور میلیونی مردم آن هم با وجود تمام مشکلاتی که وجود دارد، شوکه شده و هرلحظه در حال اتخاذ سیاست دیگری است.

منبع: فارس