یکشنبه , ۲ آبان ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » گزارش های تازه درباره رویارویی هوایی اسرائیل و رژیم ولایت فقیه برفراز خاک سوریه!

گزارش های تازه درباره رویارویی هوایی اسرائیل و رژیم ولایت فقیه برفراز خاک سوریه!

 

به گزارش «انتخاب» به نقل از اسپوتنیک، دفتر رسانه ای ارتش اسرائیل با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک پهپاد رژیم ایران را که وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود، سرنگون کرد. در این بیانیه آمده است که بالگردهای جنگی اسرائیل یک پهپاد  رژیم ایران را که از طریق سوریه حریم هوایی اسرائیل را نقض کرده بود با موفقیت ساقط کرده و در پاسخ به این اقدام هم ارتش اسرائیل تأسیسات سپاه پاسداران رژیم ایران در سوریه را هدف قرار داده است.

بر اساس این خبر، سامانه دفاع هوایی سوریه هم در مقابله با این حملات هواپیماهای اسرائیلی را هدف قرار داده است و اسرائیل اعتراف کرده که سامانه دفاعی سوریه چندین بار جنگنده های اسرائیلی را مورد هدف قرار داده اند.

«اویخای ادرعی» سخنگوی عربی ارتش رژیم صهیونیستی هم در توییتر خود اعلام کرده که صدای آژیر در بلندی های اشغالی جولان هم بعد از حمله سامانه دفاعی سوریه به جنگنده های اسرائیلی به صدا در آمده است.

در عین حال رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که یک فروند هلیکوپتر اسرائیلی بر فراز مزارع «شبعا» در لبنان ساقط شد.

بر اساس این گزارش یک فروند «جنگنده اف-۱۶» نیز بر فراز منطقه الجلیل ساقط شد. گزارش های رسانه ای حاکی از آن است که پدافند هوایی ارتش سوریه این جنگنده اسرائیلی را ساقط کرده است.

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که خلبانان اسرائیل توانستند با استفاده از چتر نجات از این جنگنده و هلیکوپتر خارج شوند.

از طرف اسرائیل اعلام شد ورود پهپاد رژیم ایران به حریم هوایی اسرائیل اقدام نظام حاکم برایران علیه «حاکمیت» اسرائیل به شمار می رود و افزود: رژیم ایران، منطقه را وارد ماجراجویی هایی می کند که نتیجه آن مشخص نیست. سخنگوی عربی ارتش رژیم اسرائیل همچنین ضمن ابراز نگرانی نسبت به سرنگون شدن جنگنده های اسرائیلی به وسیله ارتش سوریه گفت: بخشی که مسئولیت به پرواز در آوردن پهپاد رژیم ایران را بر عهده داشته مورد هدف قرار گرفته است.

«گادی آیزنکوت» رئیس ستاد کل ارتش رژیم اسرائیل  نیز جلسه ویژه ای با مقامات امنیتی این رژیم برای بررسی اوضاع برگزار کرد.

رسانه های سوری نیز گزارش دادند که پدافند هوایی ارتش سوریه بیش از یک جنگنده اسرائیل را هدف قرار داده و در جریان حملات هوایی اسرائیلی ها یک پایگاه نظامی در منطقه مرکزی سوریه هدف قرار گرفته است.