یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پاچه خواری ناگهانی عزت الله ضرغامی نسبت به حجت الاسلام محمدعلی زم! و ابراز پشیمانی نسبت به رفتارگذشته اش در قبال آثار هنری ایشان!

پاچه خواری ناگهانی عزت الله ضرغامی نسبت به حجت الاسلام محمدعلی زم! و ابراز پشیمانی نسبت به رفتارگذشته اش در قبال آثار هنری ایشان!

اعتراف به ابراز علاقه علی خامنه ای به فیلم سینمایی «آدم برفی» ساخته محمدعلی زم!

فیلم/ روایت ضرغامی از فعالیت پیام‌ رسان داخلی

مصاحبت و همنشینی او همیشه برایم شیرین و مفید بوده است، هر چند که معمولاً در روش‌ها و نحوه برخورد با این مقوله با هم اختلاف نظر داشته‌ایم.

به گزارش مشرق،  عزت الله ضرغامی در کانال تلگرامی اش از صبحانه امروز خود با محمد علی زم نوشت: حاج آقای زم پیشکسوت عرصه هنر در جمهوری اسلامی است. دوره طولانی مدیریت و پدری او در حوزه هنری فراموشی شدنی نیست. بسیاری از نام آوران و بزرگان سینما و شعر و ادبیات انقلاب اسلامی و آثار برجسته‌شان در این مجموعه و در آن دوران به ثمر رسیده است.نگاه خاص او به مقوله فرهنگ و هنر مخالفان و منتقدان جدی هم دارد.مصاحبت و همنشینی او همیشه برایم شیرین و مفید بوده است، هر چند که معمولاً در روش‌ها و نحوه برخورد با این مقوله با هم اختلاف نظر داشته‌ایم.در دوره معاونت سینمایی‌ام در ارشاد نتوانستم با او همکاری خوب و مؤثری داشته باشم و حتی انرژی و توانمان تا حدی صرف خنثی کردن دیگری شد!!امروز حرف‌های زیادی برایم داشت. شنیدن قرائت‌های متفاوت نسبت به پدیده‌های پیرامونی همواره مفید و راهگشاست.

فیلم سینمایی «آدم برفی» از تولیدات ارزشمند حوزه هنری بود که به دلیل خودداری ایشان ا ز انجام پاره‌ای اصلاحات، در دوره مدیریت من امکان اکران نیافت.اگر من و او هر کدام یک قدم عقب نشینی می‌کردیم، مشکل حل می‌شد. آدم برفی بسیار مورد توجه و علاقه “رهبر”(علی خامنه ای) هم قرار گرفت. سفارش ویژه ایشان را هم به دنبال داشت، البته با این تبصره که چارچوب‌های قانونی و نظارتی هم رعایت شود. وظیفه داشتم که نظرات اصلاحی شورای قانونی اکران را در حداقل ممکن رعایت کنم.اینکه نهایتاً من و ایشان نتوانستیم با یک همکاری ساده، توصیه مهم ایشان را عملی کنیم، هنوز آزارم می‌دهد. گذشته چراغ راه آینده است.