یکشنبه , ۲۵ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دررابطه با پرونده دکتر احمدرضا جلالی وزارتخارجه سوئد سفیر نظام حاکم بر ایران در استکهلم را احضار کرد!

دررابطه با پرونده دکتر احمدرضا جلالی وزارتخارجه سوئد سفیر نظام حاکم بر ایران در استکهلم را احضار کرد!

سایت موسوم به مشرق نیوز – از بوقهای تبلیغاتی و پروپاگاندای سپاه پاسداران- به آبروریزی بزرگ نظام حاکم بر ایران در برابر اتحادیه اروپا و کشور سوئد اعتراف کرد.
مشرق نیوز مینویسد: وزارت خارجه سوئد اعلام کرد در واکنش به گزارش‌ها درباره صدور حکم اعدام برای فردی که در ایران به جاسوسی محکوم شده سفیر نظام  ایران را احضار کرد. وزارت خارجه سوئد در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه خواستار توقف اجرای حکم اعدام «احمدرضا جلالی» شده که به جاسوسی و همکاری با رژیم صهیونیستی متهم شده است.

در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت وزارت خارجه سوئد قرار گرفته آمده است: «سوئد خواستار آن است که حکم اعدام احمدرضا جلیلی اجرا نشود. ما مکررا همراه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا به آن اعتراض کرده‌ایم.»

«احمدرضا جلالی» استاد دانشگاه ایرانی مقیم سوئد بود. وی اردیبهشت‌ماه سال 1395 به اتهام بی اساس ارتباط با سازمان جاسوسی موساد دستگیر و در سیاهچال اوین به سلول انفرادی انتقال یافت. یکی از اتهامات لایتچسبک به احمدرضا جلالی، اعلام نشانی و برخی مشخصات سی نفر از افراد شاخص پروژه‌های تحقیقاتی، نظامی و هسته‌ای از جمله شهیدان شهریاری و علی‌محمدی به افسران اطلاعاتی موساد بوده که به ترور و شهادت آنان منتهی شده‌است.
منبع: فارس